Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 35 Guests are viewing this topic.

Granata06


bogdix

^
Ți le zic eu (punctele critice):
- pasajele din zona nodului (peste calea ferată și peste DN 68A)
- girația dinspre Margina
- pasajul de la Colonia Mică peste autostradă
- lucrările de consolidare a taluzurilor
- lucrările de colectare și scurgere a apelor (finalizarea racordurilor casiu-șanț, șanț-podeț, instalarea separatoarelor de grăsimi/hidrocarburi etc.)

Fără aceste lucruri finalizate, chiar dacă se finalizează structura rutieră, marcajele, semnalizarea verticală, parapetul și împrejmuirea, nu se întrunesc condițiile de dare în circulație.

AUT_XY

hello !

Interesting is, why Google Maps still hasn't complete activated the repaired highway part from Cunta - Saliste for the internet users online.
Google marked it again complete orange coloured, like it has to be, but they dont activated it still.

Does anybody now the reason? :/
hmm

Daniel_I

Google takes trafic informations from Waze application. Waze is routing correctly through A1 highway from Cunța to Săliște.
Still google maps is delaying the road opening
On The Road

danyel79

  Circuland inclusiv pe Săliște-Cunta, desi are denivelari, nu am observat ceva realmente periculos. Am condus si ziua si noaptea si cu 110-120 si cu 130-140 km/h (Santa Fe ca mașina).

ovizel

Am trecut și eu pe segmentul redeschis.  Într-adevăr, exista ceva denivelări dar foarte puțin deranjante la 140km/ora.

Trimis de pe al meu SM-G930F


TibiV

Deci este decent....
De ce am vrea Silverstone ?!...
Pana la urma orice A este pentru cetateanul mediu, nu pentu Schumacher ?!....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Decent este, au spus multi colegi ca este decent la viteze normale si legale. Daca depasesti 130, probabil ca sunt zone unde nu te simti in siguranta, asa cum se intampla si pe Bucuresti-Pitesti. Mai conteaza si masina (in special amortizoarele).

GabiHd

#31148
Quote from: Daniel_I on October 22, 2016, 04:12:37 PM
Google takes trafic informations from Waze application. Waze is routing correctly through A1 highway from Cunța to Săliște.
Still google maps is delaying the road opening
Google maps nu ia informațiile de trafic de la Waze. Ia doar informații trimise de utilizatorii Waze, când sunt semnalate accidente sau lucrări. În legătură cu segmentul nou redeschis, cei de la Google întârzie nepermis de mult moderarea editării. Eh, așa se întâmplă când angajezi indieni cu salarii foarte mici.

rocklee

AM PLECAT ....si nu o sa ne mai vedem pentru o bucata de vreme  :( :bye: :bye:

Tavi

#31150
Adica pana diseara cand, speram cu totii, ca vei veni cu .. tolba plina :)
Spor la vanatoare!  :cheers:

LE: dar sta ceva Rocklee la munca! E clar! A avut ce...vana :)

dorum


Denis


Iceman

Rocklee unde fugi?.....Ne lasi fara noutatile de pe tronsoanele L-D 2,3,4? :)

rocklee

de vineri sunt in concediul :)  ...si profitind de libertate si de o zi frumoasa de toamna  8)....mi-am luat masina si aparatul foto si ...am iesit in mijlocul naturi ...sa ma bucur de frumusetile patriei ... :vroomvroom: :popcorn: :whistling: