Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 15 Guests are viewing this topic.

Daniel_I

#29775
Imagini de azi dimineață
Duminică nu e pauză. Se lucrează si chiar au avansat. S-au ținut de termene.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1735890390004366&id=1555709434689130


Sent from my D6503 using Tapatalk

On The Road

TibiV

Wow !...
Astia chiar vor sa termine in septembrie...
:gj:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

florin74

Au invatat de la Bechtel  :) . Ca aia mai lucrau 24/24.

ion59

Un ritm de lucru care ar trebui să fie normal pe șantierele de infrastructură! Septembrie, ca termen, este destul de fezabil.

NGC

Sa retinem pentru posteritate proiectul UMB pentru LD4.



Pentru rezolutie mare vedeti aici.

stangabriel

O spui ca si cum ar urma ceva modificari?

NGC

^^^ Pana acum aveam pe forum doar plansa din SF, iar cele de mai sus sunt din Septembrie 2015. ;)

__dir

Pescaria apare inainte de km 89+000 doar ca o zona punctata. Este corect desenata?
Google earth imi arata ca e acolo din 2003.

NGC

Plansele peste care au suprapus traseul sunt foarte vechi, deci nu trebuie luate ca referinta.
S-a mai discutat undeva problema planselor acum cateva luni, dar nu mai stiu unde, parca pe topicul A3.

tonică

din ce am tot vazut prin fotografiile lui rocklee de la branisca inspre ilia este asfalt ori balast stabilizat. S-a mai modificat ceva intre timp caam pierdut firul, s-a mai lucrat la Soimus?

rocklee

bun seara prieteni forumisti....doresc sa pun imaginile pe care le am  promis de pe cele trei loturi deva lugoj de la ultima vizita ...daca imaginile nu sunt destul de bune imi cer scuze ...dar doresc si rabdare pentru ca nu stiu cum va merge netul ...de  pe stic ....voi incepe cu lotul 2  8) 8) 8)

rocklee

#29786
incepem dela dumbrava spre nodul margina ...lucrari spectaculoase nu prea sunt asfaltul este celintermediar ...pe mijloc se asfalta catre nodul margina ...si se lucra intens la pe toata lungimea celor 14 km la rigole ...unde era cea mai mre concentratie de oameni si utilaje ...






in perioada urmatoare se pregateste asfaltarea la nivel  de strat de uzura pe o portiune de 10 km ...





rocklee

rigola si taluz  :)


sant pregatit pentru rigole







rocklee

mai inaintam putin in timp ce mai schimbam o vorba si o parere ... :D
alt sant pregatit de betonare
cu doua zile in urma stim ce furtuna a fost in zona ....stim evenimentele

santurile vor fi remediata apoi vor fi betonate ...




asa arata remediate inainte de turnare ...mai incolo vom vedea oameni la lucru









rocklee