News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 19 Guests are viewing this topic.

cezar.ionescu

Intrebari:
- Este A3 pe tronsonul DNCB - Ploiesti functionala [in sensul ca se circula]? Da, este.
- Poate cineva care nu stie de trambulinele de la poduri [peste Ialomita in special] sa iasa in decor in special pe timp de ploaie? Da, poate.

Eu nu ziceam ca A1 [tronsonul TM-AR] trebuie inchis ci receptia incheiata cand deficientele care pot pune probleme traficului sunt remediate. Intocmai ce trebuia facut si pe OS3 [neacordarea receptiei finale si remediate problemele in loc de inchis tronsonul].

Acum o sa ramana in sarcina CNADNR-ului sa rezolve elementele cu probleme [cine stie cate or mai fi]. Totusi de la darea in functiune au fost destul de multisoare reparatii [nu stiu daca e normal sau ba sa fie multe in primii ani de exploatare]. Si stim cu totii cat este de bun CNADNR la mentenanta -> zero barat. Om trai si om vedea.

GDPR

La OS3 nu s-a facut nici macar receptia la terminarea lucrarilor. S-a discutat mai demult pe aici.

Dominik

#29402
Lugoj-Deva lot 4....ultimul strat banuiesc ?!





You're in Steelers Country

voicul

#29403
Cum AC intarzie pe lotul 4, exista vreo sansa sa se deschida LD4 de aici.

Am vazut pe filmarea din iunie ca de acolo e asfalt.

mishu77

^^ Nu bag mana in foc dar NU cred ca exista nici o sansa sa se deschida lotul 4 pana nu e gata. Sa ne amintim ce sa intamplat cu LD1 Sanovita - Balint.

voicul

De la sectiunea asta am plecat cu ideea, doar ca acolo era niste km pana la primul drum, aici avem m.

Quest

#29406
Quote from: voicul on July 22, 2016, 10:13:10 PM
Cum AC intarzie pe lotul 4, exista vreo sansa sa se deschida LD4 de aici.

Am vazut pe filmarea din iunie ca de acolo e asfalt.

Vrei sa moara DJ706A de la Bejan la Branisca ? Daca pleci din Deva pe DN7 si treci de Soimus, pe unde mai treci pe malul drept al Muresului ? La barajul de la Mintia ? It's a joke...
Chiar si daca se da anticipat in trafic portiunea de LD4 pe care o propui, tot prefer sa ma duc pe DN7 pina la nod Ilia si sa urc pe A1 de la lotul Comsa (LD3).
Common sense will get you far !

voicul

Pe mine m-ar interesa mai degraba optiunea: intru pe A1 mai repede sau merg pe DN7 si intru pe la Ilia?

cristi5

#29408
Ideea cred ca e sa mergi pe DN76 si sa iesi in DJ706A la Bejan. Nu se trece Muresul nici 'nainte nici 'napoi. Desi DJ706A trece acolo f aproape de cariera...

In orice caz ar fi 2 treceri la nivel CF Deva-Arad in Branisca... Ele s-ar putea evita daca s-ar intra pe A1 aici, dar trebuie sa se alinieze multe planete, ACuri (pescarie), etc

alecu26

Vancouver....e șmecherie veche aia cu tolerantele la grosimea asfaltului. La performantele actuale ale finisoarelor,  se poate executa totul la limita inferioara a tolerantei. Eu zic ca dacă plătește API vreo 2-3 carote sigur găsim ca nici măcar aia nu e respectata.
Oare cine a plătit expertiza respectiva? Constructorul?
Drumurile noastre POATE;

rocklee

#29410
in drum spre timisoara ..am facut trei opriri ...nodul grind ...holdea si margina ....

https://www.facebook.com/rufiusdieter.stefani/media_set?set=a.901461846649941.1073741931.100003584026406&type=3&uploaded=116








holdea


margina









revin maine mai detaliat

cine vrea sa vada albumul de poze ...am pus link mai sus

o seara buna ...rocklee   :D

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

stangabriel

Multumim de update-uri.
Apropo de lot 2, unde s-a folosit poate umplutura necorespunzatoare, o evacuare eficienta a apei va salva lotul?  Terasamentul a trecut o iarna, poate avem noroc. Panza freatica la ce adancime e in zona?


disney

^ Nu e vorba de acelasi drum de legatura (A1 - DN69), ci de largirea la 4 benzi a actualei legaturi Timisoara – Dumbravita – Giarmata, dar parca cei de acolo au un nou prefect (de la alt partid) care a ramas brusc uimit si a lansat acum aceasta idee, deci nu stiu cit de credibila e informatia.
Eventual cei care sunt din zona poate stiu mai multe.