Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 20 Guests are viewing this topic.

user201

Între timp pe podul peste Mureș s-au aprins din nou luminile, streiul curge pe sub podul parte din A1 cu grinzi pe ambele sensuri, iar la Sibiu stâlpii de înaltă se pare că "au plecat" de pe traseul autostrăzii, deși la podul ce se vede din sens nu s-a mai lucrat nimic la aducerea la nivel a suprataversării. Așteptăm filmarea de pe orice secțiune  a lui A1 este ea.

bogdymol

Daca zborul s-a facut cu un avion de genul acesta in jurul orei 12:30 - 13, inseamna ca l-am vazut cum survola Arad bypass la altitudine foarte redusa. Pe la ora 16 a mai aparut in zona un AN-2, dar nu parea a avea de-a face cu filmarile.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

verdiuc

Quote from: user201 on November 11, 2012, 08:32:11 PM
Așteptăm filmarea de pe orice secțiune  a lui A1 este ea.

Sper sa fie de pe Pitesti-Sibiu lot 1.

user201


BoGDaN

Cum sebba este aradean probabil vom vedea A1 pe segmentul Alpine/Romstrade, aia o astept ca pe pita calda. :lolz: Calling UTA!!! filmarea catre tara:) Over!! :) Sa ne dam cu parerea cum e cu stadiul fizic pe lotul Romstrade.

ciprebbe

#4460
Gata cafeaua.... de aici incolo taxtatura sa reziste :P
F5 F5 F5

P.S. Sebba a anuntat pe topicul dedicat ca va incerca filmarea pe Arad-Nadlac. Asa ca asta vom primii.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

sebba

tipul de la care trebuie sa iau inregistrarea nu-mi raspunde nici la tel si nici la sms :(
inca mai sper sa reusesc in seara asta sa iau filmarea
sper sa nu va tin prea mult in suspans

oricum, este prima dar si ultima oara cand ma mai complic cu chestii d-astea
n-am avionul meu, n-am camera mea, am depins de altii si m-am bazat prea mult pe ei
imi pare rau ca se intarzie, sunt la fel de nerabdator ca si voi :(
Sailing away! S/Y Haimana

tonică

sebba, nici un bai cred eu cu intarzierea. Pe tronsonul 1 ex-romstrade sa tot ramana in acelasi stadiu inca pana-n primavara cel putin. Asa ca nu-i nici un bai sa-ntarzii o zi, o saptamana, nu te stresa.

Iti doresc un cessna cu trei camere si balcon si inca chef sa te mai complici pentru noi toti care-ti ramanem datori. Un multam mare si sincer pentru ce ai facut.  :)

penad2007

Sebba,
Sunt de pe celalalt site. Nu e nici o graba si multumim pentru efortul depus.

BoGDaN

Stai linistit nu te stresa. Cu sau fara filmare buba e pe A1 Deva Orastie si Orastie Sibiu. Alpine isi face treaba acolo la voi asa ca stai linistit.

Eurocopter

Quote from: sebba on November 11, 2012, 09:53:00 PM
tipul de la care trebuie sa iau inregistrarea nu-mi raspunde nici la tel si nici la sms :(
inca mai sper sa reusesc in seara asta sa iau filmarea
sper sa nu va tin prea mult in suspans

oricum, este prima dar si ultima oara cand ma mai complic cu chestii d-astea
n-am avionul meu, n-am camera mea, am depins de altii si m-am bazat prea mult pe ei
imi pare rau ca se intarzie, sunt la fel de nerabdator ca si voi :(

Sebba stai linistit tata, nu e chiar de ici de colo sa aranjezi o filmare aeriana si sa si iasa toate cum trebuie. Eu la inceput filmam cu telefonul mobil prin geamul avionului.  :lol: E totusi mare lucru ca am reusit sa mai facem o filmare anul acesta, e probabilitate mare sa fie chiar ultima. Sunt convins ca toata lumea apreciaza efortul iar o zi-doua in plus de asteptare e fix pix.

sebba

multumesc baieti ptr intelegere
vestea buna e ca am primit un raspuns acum juma' de ora
in prima parte a zile o sa ma ocup de problema
revin aici ASAP

Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

#4467
Asteptam cu interes, take it easy. :)

Later edit: mult a fost, putin a ramas. sebba lucreaza la procesarea clipului video, inca putina rabdarica. :)

[putin offtopic, dar motivat] PS: daca tot sunteti pe forum si asteptati, intre timp va rog sa va puneti aici un pin pe harta pentru a ne spune in ce oras aveti momentan resedinta. Aveti sub harta un link "Click here to add or edit your pin location on the map" care va duce in profilul vostru de membru si acolo va puneti pin pe harta. Puneti acel pin pe centrul orasului sau in zona unde stati (daca va simtiti OK cu asta). Ideea e sa se stie ORASUL de resedinta. Dati save profile.

E important sa stim orasul pentru dezvoltarea comunitatii (online si offline). Multumim! :D

Klaudiu!!!

Hotul striga hotul!!!!!

Tupeu de drumar: Și-a bătut joc de autostrada Nădlac - Arad și acum vrea despăgubiri de milioane de euro

http://www.evz.ro/detalii/stiri/tupeu-de-drumar-si-a-batut-joc-de-autostrada-nadlac-arad-si-acum-vrea-despagubiri-de-mi-1010.html

sebba

Sailing away! S/Y Haimana