Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 31 Guests are viewing this topic.

madsnowman

Am si eu o veste mare :D nu am vazut sa mai fi postat cineva: ieri la 16:00 la capatul dinspre traian vuia se turanu primele rigole, pe sensul spre Margina. Din pacate nu am poze; am crezut ca a pozat colegul actiunea. :D

adiarc

si restul pozelor



santuri lipsa care duc la surpari sub betonare si inevitabil la asa ceva











momentan atat
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

traveler

#28127
Salut  :)

Astazi am filmat 11km din lotul 2 Lugoj-Deva cu drona  :)

Video este si in 1440p

https://www.youtube.com/v/P7V1SebfFB8

(In accelerat : https://streamable.com/v15p )



(Nu am putut face mai mult din cauza bateriilor din drona...  :zen: )

rebel

Multumim pentru filmare... din partea unui necunoascator as zice ca calea de rulare arata bine totusi dar ce ma sperie este ce se afla in stanga si in dreapta ei, seamana cu pozele lui adiarc (cu dealul acilu) ...

totusi au AC stiind ca majoritatea loturilor din A3/A10- si ceva din A1 le lipseste ?

mersi

Germany

#28129
Aratä promitzätor :) aratä chiar bine cei 11 km filmatzi....din câte stiu, este vorba sä fie partzial deschis lotul 2 (ca.14 km) CÂND ?!?! Pärerile se împart.... unii spun în 2-3 luni, altii în toamnä, altii "23 decembrie" 2016

Multumim pentru filmare.

Cozak

Multumim traveler pentru filmare, foarte faina, inaltimea a fost buna si pilotul dibaci!
Arata bine ce ai filmat, astept sa termine cu asfaltarea in partea asta cat mai repede.
Mai asteptam cu mult interes si alte filmari. :)

bogdix

De la filmarea API mi se pare că unele rețele electrice ar fi relocate (existâ câte 1-2 stâlpi de beton în stânga şi în dreapta autostrăzii noi).

transmis via 4G


rocklee

traveler....super filmare ...multumim ... :)

din ce se vede sunt la al doilea rand re asfalt ...si sau fcut relocarile de la stalpi de electricitate ....

pe cind continuarea spre nodul Margina  O:-)

:gj: :cheers:


dorum


udar

Super filmarea
La 5:05 este un stalp ne relocat ?

Trimis de pe al meu SM-A300F folosind Tapatalk


Ionut

Asa, de weekend, A1 intre Lugoj (si bucata din A6) si Nadlac.

https://www.youtube.com/v/x1CXXbVYbEM

udar

#28136
Pe bucata dinspre A6 pe A1 am simtit multe trambuline
am observat chiar in TIR in fata mea fara sa franeze cum a sarit periculos ca avea viteza

bogdix

Quote from: udar on April 17, 2016, 09:00:07 AM
La 5:05 este un stalp ne relocat ?

Nu, ăla e un stâlp instalat pentru sistemul de camere video CCTV (closed circuit tv).

La 5:12 (relativ) apare o reţea destul de oblică faţă de autostradă. Aceea e LEA 110kV (ÎT) a ENEL Distribuţie Banat, nerelocată se pare.

traveler

Quote from: Cozak on April 17, 2016, 12:56:57 AM
Multumim traveler pentru filmare, foarte faina, inaltimea a fost buna si pilotul dibaci!
Arata bine ce ai filmat, astept sa termine cu asfaltarea in partea asta cat mai repede.
Mai asteptam cu mult interes si alte filmari. :)

Multumesc!  :D

Da, da, sigur! Cand eu voi intorc in acest zona (eu sunt din Arad)  :)

Allex

Quote from: Ionut on April 17, 2016, 09:02:17 AM
Asa, de weekend, A1 intre Lugoj (si bucata din A6) si Nadlac.


Fratilor, unde au disparut atatea panouri anti-orbire intre Balint si Sanovita? Asa e si acum sau s-a remediat problema intre timp? Ori au zburat toate panourile acum cu furtunile astea?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova