Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 40 Guests are viewing this topic.

lautaxi

#3705
Super!!! multumim Eurocopter
concluzie Strabag termina intr-o luna Deva- Simeria complet full profile fara probleme si Straco o sa respecte termenul austriecilor feb 2013...
oare s-a filmat si Lugoj-deva lot 1?

mariansb

Ne poate lamuri cineva de ce e atat de in urma bucata de pe lotul Straco cuprinsa intre min.2.50-3.10?
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

ciprebbe

#3707
deocamdata sa ne bucuram ca vedem filmarea asta, inca pe SSC nu a pus-o eurocopter, iar aici i-am luat-o inainte(sper ca nu se supara, insa asteptarea era mare).
Nu stiu daca a ajuns pana pe Lugoj-Deva.Ca idee la final avionul isi continua zborul inainte ...nu vireaza spre casa...deci....poate.....
@mariansb 2.50-3.10 se vad excavatii puternice.....poate pe seceta de anul asta nu i-au lasat "inundatiile si alunecarile de teren" sa avanseze  :lol:
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

BoGDaN

nu inteleg de ce proiectantul s-a bagat in Mures in halul asta, cand era loc destul sa il poata ocolii... 09:46
prea aproape de Mures.
Hai Straco, stiu ca poti! Merita aplaudati!

ciprebbe

da...acolo sta cheia deschiderii acestui tronson.
Acu am vazut ca la Deva deja e deviata circulatia pe o "bretea" provizorie pt a se putea construi giratoriul fara probleme....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

anacronox

De dimineața spre brad se circula încă pe drumul vechi. In câteva ore au deviat circulatia

savagedanyro

din punctul meu profan de vedere cred ca e destul de ok.
Aveam niste ganduri si ateptari destul de sumbre ,dar m-am inselat !

PS: Abia astept miercuri sa dau o tura pe tronsonul nou !!!
TIMISOARA 2021 !

sebba

@eurocopter, multumim frumos, ne-ai facut o surpriza placuta :)

mda, acolo au fortat sa mearga drept si in multe alte locatii au serpuit aiurea
ori vrem noi prea mult de la ei si nefiind totusi profesionisti pierdem din vedere anumite detalii ori... nici nu mai stiu ce sa zic...
cum ziceam acu ceva vreme de ciudatenia nodurilor...

de exemplu, nodul de la sud de Cunța comparativ cu nodul de la Izvin
ala de la Cunța e frumos, giro pe ambele parti, poti face intoarcere, e logic, e altfel, nush cum sa zic
cel de la Izvin imi pare asa, aruncat acolo, sa fie! si sunt multe altele asemenea
Sailing away! S/Y Haimana

iuli

Holly sweet Jesus!!!
Thank you eurocopter!!!

Cam asa arata sectorul UMB in urma cu vreo doua luni! Sunt terminate pana si toaletele din spatiile de servicii.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

BoGDaN

Eh aici experienta lui Iuli face toti banii. Se poate prevedea cand si cum.
In mod normal la 1 Decembrie ar trebui sa putem circula pe ea....

Eurocopter

Urmeaza Sebes-Orastie (bonus) si Lugoj-Deva lot  1. Daca sunt gata pana la 12 le postez daca nu va zic noapte buna de pe acum! :)

sebba

multumim frumos! take your time! noi nu plecam nicaieri! :)
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

http://www.youtube.com/v/VL6Xffonf0o

Apare si muzica imediat. Pun maine dimineata si watermark peste tot.

sebba

pacat ca nu exista buton de "Thank you" :)

la stadiul la care sunt cu lotul asta nu prea vad sanse sa dea drumu anu asta la A1 in jurul sebesului, cum se laudau acum putina vreme
Sailing away! S/Y Haimana

BoGDaN

cred ca si la anul pe vremea asta vom avea emotii....ce vedem acum trebuia sa vedem in primavara, nu in octombrie 2012. aprilie 2013?! yeah sure...and the cow flew over the moon