News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 20 Guests are viewing this topic.

patruroti

@ smark
Multumesc mult!
Drumuri bune sa ai!

grig73

Postez aici deoarece ale legatura cu A1 : pe M43 pana la Mako e nevoie de vigneta incepand cu 01.01
P.S. Daca e nevoie rog sa imi muti postarea unde ii e locul

Ionut

E utila postarea si aici. Puteti discuta pe drumurile vecinilor detalii.
:cheers:

cristi5

#26538
Am făcut o reprezentare pe hartă a situației Lugoj-Deva pentru publicul larg, pentru a ilustra punctul critic Holdea. Poate fi folosită în articole de presă etc.  Șanovița-Balinț și Holdea-Grind sunt ambele cu roșu pt că este / va fi "aceeași situație"





davyl

Salut cristi5! Eu cred ca te inseli in ceea ce priveste Sanovita-Balint. Segmentul a fost deschis in 23 decembrie 2015. Am tot vorbit pe forum, in special pe threadul A1.
Sanatate!


dorum

Postez eu mini-reportajul lui Quest facut ieri la HOLDEA... nu a reusit sa uploadeze pozele din motive tehnice...


Poza luata de pe DN68A la ramificatia DC144. Basculanta rosu-carmin din cadru e pozitionata la limita LD2-LD3, cred ca sta chiar pe viitoarea pozitie a pasajului de la km 56+220.




DC144. In dreptul LEA20 cred ca DC va face acea fandare catre stinga ptr a se incadra in noul sau parcurs ptr podetul casetat de la km 55+976.




Vedere catre limita LD3-LD2. Basculanta rosu-carmin pozitionata la limita dintre loturi. In prim-plan, traversind cadrul cred ca e traseul provizoriu ptr DN68A pe perioada in care se va construi pasajul de la km 56+587. In plan secund (zona cu debleu pe stinga si rambleu pe dreapta) va fi podetul casetat de la km 56+440.




A1 vedere catre Ohaba, cadru luat de la intersectia cu DN68A.




Si o ultima poza cu traficul la Cosevita, duminica 03.01 orele 16. La Sacamas (DN68A-DN7) am stat putin sa vad cum se sorteaza traficul dinspre Deva. TIR-urile ramineau pe DN7 mergind pe Valea Muresului, iar autoturismele coteau la stinga pe DN68A, cu siguranta ptr a urca la Dumbrava pe A1.



Quest

#26541
La multi ani 2016, dragi colegi de forum !!

Multumesc Dorum.
Sa spun ca mai exista 4 poze facute in cele 4 directii de jur imprejurul punctului in care m-am aflat jos pe DC144 (45°53'05.8"N 22°23'43.5"E), dar nu le pun ptr ca n-au relevanta, intrucit am coborit prea mult pe DC pina in vilcea, la vreo 200 m dupa locul prin care va trece A1. La -8° / RealFeel -12° nu ma simteam in largul meu. Ulterior la urcare mi-am dat seama ca A1 va trece prin dreptul LEA20 si pe unde sta basculanta pomenita.
Common sense will get you far !


horatiu.cosma

La multi ani tuturor! Va urez un 2016 plin de realizari si impliniri!

Multumim Quest, la cat mai multe astfel de reportaje in continuare :). Legat de poze, in cea de-a doua, de pe DC, acolo autostrada va fi in debleu(vreo 15 metri), iar mai la dreapta, in zona basculantei rosii, va fi rambleu. Nu prea imi dau seama din poze unde va fi acel rambleu, acolo pare destul de plat terenul.

TibiV

Multumim Quest, multumim dorum !
Quest, chiar a fost un act de curaj sa te plimbi pe acolo la temperaturile alea... :)
:gj:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cristi5


Quote from: davyl on January 04, 2016, 09:42:49 AM
Eu cred ca te inseli in ceea ce priveste Sanovita-Balint. Segmentul a fost deschis in 23 decembrie 2015. Am tot vorbit pe forum, in special pe threadul A1.

La multi ani pe A1!

Pai asta voiam sa transmit, ca a fost gata in 2013 dar n-a fost deschisa. De aceea e reprezentata cu rosu (ca Holdea-Grind). Probabil ca n-am reusit sa transmit foarte bine, dar cu niste text in jurul imaginii sper ca merge...

Germany

Salutare tuturor si un an nou bun :)


Azi noapte m-am întors din RO, foarte mega încântat de noul lot deschis TL2 ;)

Am o întrebare prematurä, poate prea îndräzneatzä :)....Pânä în Mai/Iunie, se v-a mai deschide vreun lot pe A1 ??

Sunt din CT de origine asa cä, mä bucur pentru orice metru deschis.... :)

Se reuseste mäcar remedierea problemei "Cunta-Saliste" ?

Sau trebuie sä mä împac cu cei 77 km FÄRÄ autostradä Traian Vuia - Soimus/Deva si cei 156 km Sibiu - Pitesti pe DN ?

Dacä stau sä mä gândesc....atâtea mofturi...:) înainte ca sä ajung acasä, mergeam peste 1100 km pe DN....se termina autostrada înainte de Szeged cu vreo 50 km! Iar acum sunt deranjat (personal) cä merg 230 km pe DN :D

P.S. Orice pärere/sugestie e bine venitä ;)

Vä salut si tine-ti-o tot asa pe 2016 cu multä pasiune.

icristian

Quote from: Germany on January 04, 2016, 12:25:40 PM

Am o întrebare prematurä, poate prea îndräzneatzä :)....Pânä în Mai/Iunie, se v-a mai deschide vreun lot pe A1 ??
Se reuseste mäcar remedierea problemei "Cunta-Saliste" ?


Salut, ar trebui sa se remedieze problema Cunta Saliste pana atunci, dar sa se deschida alt lot nu sunt sanse. Poate doar intre Traian Vuia si  Margina.

rocklee

#26548
la multi anii A1 ...la multii anii tuturor .....Multumim dorum ...multumim quest ...pentru fotoreportaj ....si la muriri la ''cazul ''holdea  :D  .....
germany ...bine ai revenit ...cam multe intrebari dar ...cu rabdare poate primesti  :)...raspuns la toate  :)

in reportajul din ziuaveche ....sunt cateva INFORMATI INTERESANTE  :o  ???......se pare ca autorizatia de mediu a fost eliberata pe sectoarele C si D......si se asteapta autorizatia de constructie .....iar la cariera de piatra unde sau rupt piloti forati se face fundatie de autostrada  :o
marius  popovici ...eu cred ca stie ce vorbeste ....si are informati  din interior  :) :)

http://www.ziuaveche.ro/actualitate-interna/social/autostrada-lugoj-deva-la-serparie-un-ecoduct-prinde-contur-274339.html/




AFC

Ma intreb daca UMB e in stare de un forcing. Cu AC eliberat repede pe sectiunile fara si cu sectiunile A,B care pot fi terminate repede incepand cu martie-aprilie sunt oare in stare sa termine C,D pana la sfarsitul lui 2016 ? Pana in martie ar putea lucra la structuri, cele mai complicate fiind la Soimus. Nu stiu de ce dar am un sentiment pozitiv legat de ce vor face in 2016 daca au si autorizatii.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell