Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 26 Guests are viewing this topic.

bbk

Vama Nadlac ora 0si 40 Margina ora 2 si 20,  adica o ora si 40, cu alte cuvinte woooow  ,  am parcurs traseul Milano-Margina in 13 ore cu tot cu pauze. Am incercat sa filmez tronsonul nou dar din cauza cetei nu se vede nimic. Ca o parere personala calitatea asfaltului e mult superioara lotului terminat inainte si nu numai.  De indicatoare cred ca e mai bine sa ma abțin nu e vina constructorului pt aiurelile ce se scriu pe indicatoare. In continuare cred ca urmatorul punct nevralgic va fi la trecea de pietoni din fata postei in Făget unde azi coada ajungea pana la intrare in oraș  (la Petrom ). Asta e ,  pana termina lotul TV -Margina  acolo va fi următorul Recas. Odata inaugurate loturile lg-dv fara tunele nu vor mai fi blocaje, chiar si in condiții de trafic intens,  singurul obstacol ar fi trecerea cf din Margina ,  iar serpentinele dela Cosevita nu cred ca ar trebui sa intinda nervi, mergi incet in spatele tirurilor dar mergi nu stai. Pierzi 5-10 min.
P.s invitatia sa facem un tur pe loturile neterminate inca e valabila. Daca e cineva mai priceput in pozat eu astept un pm

Germany

Bună seara oameni buni :)

Cer și eu opinia voastră....și anume: Care v-a fi URMĂTORUL LOT care se va deschide, dar și mai important, (aproximativ) CÂND?!

O seară plăcută

Denis

#26372
poti intra pe www.130km.ro si in stanga paginii vei gasi (DESCHIDERI PROGRAMATE)

Acelea sunt datile oficiale noi nu putem de cat sa speram... :(

Anonymous Rider

Din pacate nu am putut pleca mai repede, dar am prins ceva lumina pe firul Lugoj - Timisoara; sper sa iasa ceva mai ca lumea decat cea de aseara. Vedem peste cateva ore.

NOTA: Atentie la animale! Aproape de trecerea de la Sanovita, un caine "imprastiat" pe vreo 3 metri, iar mai incolo la parcare, altul statea linistit si "admira" de pe margine traficul. :(

marius_ar


GabiHd

#26375
Quote from: bENch on December 24, 2015, 10:54:43 AM
Ruteaza dar nu ruteaza corect.

Rabdare, am spus ca dureaza o zi, doua, pana va ruta asa cum trebuie. Sensul de mers Deva- Arad a fost moderat de google abia azinoapte, mai dureaza o zi cel putin pt rutare. Trebuie sa fie indexate de google noile schimbari. Pe sensul Arad - Deva, rutarea se face corect acuma.

rocklee

Germany ...dupa opinea mea dupa realitatea din teren ...lotul 3...lugoj deva ...poate gilau nadaselu ...umb slabe sanse ....daca ii lasau sasi faca treaba ..la terasamente si ceva la structuri ...poate si lotul 4 ...lugoj deva  :)

Germany

#26377
Mulțumesc Rocklee
Dacă ar deschide lotul 3 din Lugoj-Deva, probabil ar fi nesemnificativ....mă gândesc că nu va avea cale de acces la ambele capete.
Lotul 2 (cel mai greu) sau Lotul 4 ne-ar ajuta cel mai mult....
Sau poate repară Săliște Cunta

Sărbători fericite ;)

AUT_XY

What i see in the video of @marius_ar some minutes ago, was the highway-interchange for "Lipova / Buzias" for the Road-number "572".

But i cannot find this interchange on GoogleMaps in the Area of "Topolovatu Mare".

Does anybody know why and send this information to correct to Google Maps? :/

rocklee

Germany ...de inceput ...sa se faca lotul 2 pina la Marginea .....lotul 3 ..cu o intrare provizorie la cosevita ....din ce am vazut in teren sa poate face cu putina bunavointa si descarcarea in nodul ilia ...pe 2016....lotul 4 nu ai ce sa faci cu el dechat daca sar deschide total ..
pareria mea .... :D

horatiu.cosma

#26380
Intrarea provizorie la Cosevita/Holdea, la capatul lotului 3, e destul de usor de implementat. Sunt practic 3-4 sute de metri de drum cu o banda pe sens care sa faca legatura intre DN 68A si capatul lotului. Drumul respectiv nu ar avea o panta mare, se poate vedea si din poza de mai jos.



L.E. Care e suma maxima prin care se pot face atribuiri directe? Parca 60.000 de euro, 120.000? Oare s-ar incadra Comsa in banii astia sa il faca? Din debleul de la fata locului scot terasamentul, si cand vin cu asfaltul pana in capatul lotului, ce mai conteaza cateva basculante in plus cu asfalt? Ar simplifica foarte mult problema.

marius_ar

#26381
^^ This interchange is work in progress on Google Maps https://goo.gl/maps/BrNE7SUM3vP2

andreys

Azi am parcurs traseul Timișoara - Moșnița - Bucovăț (pe noul drum modernizat DJ 595D) - Remetea Mare - Deva - Sibiu - Medias.
Pot să spun că asfaltul pe TL2 este impecabil, parcă plutești cu mașina, însă sunt niște probleme la pasajele de peste A1 pe acest lot. Ele sunt prea înguste și prea apropiate de calea de rulare și nu cred că respectă standardele. O să revin cu un post cu mai multe explicații și poze.

adyneamtu

M-am apucat sa continui munca lui GabiHD si sa desenez pe harta nodul A1 de la intersectia cu DJ572 . El a plecat in concediu.
Drumul judetean de la nodul Topolovatu Mare pana in localitate e asfaltat ? E ok ca si calitate ? Am nevoie de informatii pentru niste atribute in MapMaker.
Mulțumesc.

Quest

Da Adyneamtu catre Topolovat e ok, drum renovat.
Si catre Lipova e renovat dar numai pina la intrarea in Brestovat. Dupa aceea e no-mans-land Dorum stie, ieri imi spunea c-a parcurs zona cu un 4x4 i-a trebuit la un moment dat si troliul.
Common sense will get you far !