Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 22 Guests are viewing this topic.

adiarc

cu scuzele de rigoare catre Dorum,Quest si Ionut....pun si eu cateva poze,oarecum dublate....dar nu ma pot abtine.....am parcurs totusi peste 400 de km ,dus-intors

pasaj Recas-Petrovaselo












pasaj Petrovaselo-Sustra ( vb lui Dorum....e bine ca am ajuns pe ele.....poate nu mai calc pe ele,toata viata )

la cat de faina e innierbarea,iti vine sa te arunci la pascut  :lol:









atat......numai bine ( drum bun,Horatiu...ceata era groaznica )
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dariu.catana

Felicitari tuturor celor care azi au fost in zona pentru a ne informa asupra deschiderii. Multumim celor de la TS pentru aceasta mare realizare de a termina mai repede tronsonul. Am scapat de trecerea de pietoni de la Recas :)

adi

Domnilor, ma bucur ca ati fost acolo astazi, felicitari si sa ne vedem mai multi si pe multe alte "cioturi"

Nelu63


adiarc

am primit promisiunile celor 3 colegi ,Dorum,Quest ,Horatiu,ca ne vedem la urm.inaugurare ( probabil lotul 3 si 4 din A10 )

pastrez acest reply,ca o dovada a promisiunii lor ,dar si a mea  :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Denis

DIn ce ati vazut la fata locului...cum vi se pare lucrarea? :o

Ionut

In exploatare (km reali, nu km de numerotare) incepand cu ultima inaugurare din 23.12.2015:
A1: Bucuresti-Pitesti 109,66 km (include Pitesti bypass)
A1: Sibiu-Sebes-Orastie-Simeria-Deva 132,43 km*
A1: Dumbrava-Timisoara-Arad-Nadlac 145,97
A2: Bucuresti-Cernavoda-Medgidia-Constanta 203,00 km
A3: Bucuresti-Ploiesti 56,29 km (sectiunea de 6 km intre CB si zona Pipera/Tunari nu este terminata)
A3: Campia Turzii-Gilau (Cluj vest) 52,00 km
A4: Constanta bypass 22,20 km
A6: A1-Centura Lugoj 11,40 km
---------------------------------------------------------------------
TOTAL KM REALI IN EXPLOATARE: 732,95 km
* intre Cunta si Saliste nu se circula, segmentul este inchis (problema Aciliu)
** cei aproximativ 2 km din A11 (Arad bypass) sunt contabilizati in cadrul A1

---------------------------------------------------------------------
A1: 388,06 km din total 576,13 km, 67,35%
A2: 203 km din total 203 km, 100%
A3: 108,29 km din total 609,89 km, 17,75%
A4: 22,20 km din total 82,20 km, 27%
A6: 11,40 km din total 273 km, 4,18%
---------------------------------------------------------------------

^ Observatie personala: vedem ca bucata Nadlac-Arad-Timisoara-Dumbrava/Traian Vuia este de 146 km (fara cateva zeci de metri), deci principala autostrada continua din Romania dupa A2. Hai cu Lugoj-Deva. Dar hai sa ne bucuram macar cateva zile.

TibiV

Ionut, ce mult imi place semnatura ta... :thumbsup:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dorum

...si apoi pe Margina-Cosava-Cosevita-Ohaba pana vor fi gata tunelele... :(
Dar azi sa ne bucuram de primul pas MARE facut...

bogdymol

2 poze de astazi, de pe pasajul de langa Petrovaselo:



Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

dangal

Quote from: Denis on December 23, 2015, 08:24:28 PM
DIn ce ati vazut la fata locului...cum vi se pare lucrarea? :o
Sunt si eu curios mai ales ca desi e laudabil faptul ca au finalizat acest lot, experienta de pe celalalt lot pina la Dumbrava  e neplacuta .Practic e autostrada pe care masine resimte cel mai frecvent denivelari din tot cc inseamna autostrazi construite in ultimi 10 ani

adiarc

nu chiar...A6 e pe locul 2,dupa lotul 3 Orastie-Sibiu al Salini-Impregilo,care e cel mai prost lot construit vreodata in Romania ( chiar si mai rau decat Pitesti-Bucuresti ) si cu siguranta in topul celor mai prost construite autostrazi din Europa si chiar din lume
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Goldmund

#26292
Si aici se va schimba ceva, A6 cu A1, liber la trafic spre Nadlac, Arad, Timisoara:
harta

ciprebbe

Chiar daca maps-ul nu prezinta inca traficul de pe A1 vedem cum s-a inverzit traficul de pe DN .( link )
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

AUT_XY

Is the A1 between Timisoara - Lugoj now complete full opened in both directions for the traffic?
I see still no pictures with cars :D