News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 26 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

#8115
19.24. Eurocopter vedeta la stirileprotv .......prime time 
Au preluat imagini  cu sursa inter-fly
Sa vedem cine mai reactioneaza la mail-urile trimise azi.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


simotm

Quote from: sebba on May 30, 2013, 07:10:12 PM
...sau - daca n-ar fi banii de la UE - poate ca ar fi si preturi mai mici, ptr ca atunci cand sunt banii tai, munciti de tine, nu prea iti mai vine sa-i cheltui aiurea si sa dai spagi si comisioane grase...
oricine poate face acum comparatie intre bucatile facute cu bani UE(A1) si cele 100% din bani proprii(autostrada Transilvaniei) in ce priveste transparenta,respectarea termenelor de executie si cost ;
legat de absorbtia fondurilor nimeni nu o sa vina sa ne faca proiectele; in comparatie cu RO,Polonia are dublu valoare pe cap de locuitor in ce priveste fonduri UE atrase (si ei sunt 40mil ca populatie)

Ionut

#8118
Pun inca o data sa fie mai vizibil. :)
Filmare de azi, autostrada A1 Orastie-Deva. Scuzati calitatea... multumim sursei!!!

http://www.youtube.com/v/4ZGgUDAdzh8

Later edit: rog public toti ineptii care zic ca Deva-Orastie e "o autostrada care leaga nimic de nimic, doar 32 de km" sa se uite cu atentie la ce trafic atrage aceasta autostrada, azi, in prima zi de trafic pe Simeria-Orastie. E plin de tiruri! Toti cei care am condus macar o data pe Sibiu-Deva stim cat de importanta e bucata asta. Poate de acum inainte vor sti si ei, ceilalti.

penad2007

Thanks Ionut. Da am vazut-o si pe asta. Vigilenti baieti de acum incolo pe loturile ramase. Poate la Impreglio (ajung sa am un fix cu ei) trebuie sa facem ceva ca sa trezim interesul presei . Astfel se lungeste problema/problemele si se lungeste degeaba.

Archi

Acum se vede diferenta. Daca atunci cand Deva-Orastie nu era gata aveai toate sansele sa parcurgi traseul in aprox 1h, acum cel care a filmat mai sus, a ajuns de la orastie pana la Soimus in aprox 15 min.

marcelbanu

#8121
Pot să vă spun că într-o seară așteptînd autobuzul să merg la serviciu, seara la ora 22:15,
a semafoarele de la gara din Deva, într-un minut jumate, cît a ținut culoarea verde, spre Arad,
am numărat 15 TIR-uri, camioane și vehicule de transport marfă.

Voi reveni cu numărătoarea după această deschidere A1 așa cum eronat se spune:
,,o autostrada care leaga nimic de nimic, doar 32 de km"...

Menționez că vehiculele s-au strîns la culoarea roșie,
plus cele care au venit atîta timp cît a ținut verde (un minut jumate).
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

razvan_43

Ma bucur foarte mult ca s-a deschis.Ca locuitor al Devei sper ca traficul pe DN se va mai domoli.Problema dinspre Arad e la acel giratoriu pus in mijlocu' drumului.E mic iar celora cu TIR-uri le e greu sa intoarca acolo si sa o ia inapoi spre pod sa intre pe la Soimus.Am trecut de multe ori pe acolo, si de fiecare data vad cum unele camioane merg drept,prin oras.Vin in viteza dupa acea coborare spre mini-sensul giratoriu si nu se mai incadreaza pentru a o lua spre autostrada.Acolo ar trebui rezolvata situatia cat mai repede.Dinspre Orastie situatia cred ca va sta mai bine.
Multumim tuturor celor care au postat filmulete.Duminica viitoare,in 9 iunie am un drum mai lung de facut, si voi face si eu o filmare.

alecu26

Quote from: Archi on May 30, 2013, 08:16:21 PM
Acum se vede diferenta. Daca atunci cand Deva-Orastie nu era gata aveai toate sansele sa parcurgi traseul in aprox 1h, acum cel care a filmat mai sus, a ajuns de la orastie pana la Soimus in aprox 15 min.

si probabil centru orastie-centru deva vreo 25 de minute pe autostrada, cam la fel ca inainte. Probabil acum pentru cei care fac naveta din centru deva-centru orastie....chiar nu se merita. Pe DN se face chiar mai putin.

Cand o sa mai fiu in zona fac un filmulet.
Drumurile noastre POATE;

lucianxx9o

Felicitari eurocopter, alin_simeriaveche, rocklee si tuturor celor care au facut foto-reportaje.
Delus de cei de la protv la cum au descris acel ciot de autostrada  :|.
Important ca noi stim mai bine ce inseamna 1 km de autostrada in ro. :)

iuli

Lipseşte omul câteva zile de pe forum din cauza muncii şi deodata: poze, filme, avioane, inaugurări, nebunie totală!!!
Mulţumiri tuturor şi abia aştept să circul şi eu pe frumuseţea asta bucuros că în sfârşit am scăpat de stresul de pe DN şi de teama că nu ajung viu la destinaţie!

:drunk:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

radutm

#8126
Quote from: Ionut on May 30, 2013, 07:34:13 PM
Filmare de azi, autostrada A1 Orastie-Deva. Scuzati calitatea... multumim sursei!!!
Este foarte foarte faina! Si traficata! Nici nu zici ca e Romania!
cont inchis

alecu26

mai ales cand se trece de nodul simeria, minute 10.43 - 10.45, nu se vede foarte clar, dar se pot intui in acelasi cadru (doar in unul )vreo 15 camioane, cam 7 fiecare sens.

Eu zic ca lejer, la primele minute de la deschidere s-a ajuns la 10.000 de vehicule standard in 24 ore/sens.

Dupa ce se va duce veste la soferi de tir prin statie...sa vedeti atunci....

Oricum, fata de DN, clar ca va parea trafic lejer, dar asta e din cauza capacitatii enorme de a cara trafic a unei autostrazi.
Drumurile noastre POATE;

madad

Quote from: Ionut on May 30, 2013, 07:34:13 PM
Pun inca o data sa fie mai vizibil. :)
Filmare de azi, autostrada A1 Orastie-Deva. Scuzati calitatea... multumim sursei!!!
(...).

Arată foarte bine si traficul greu este scos din orașele de pe DN7 (Orastie, Simeria si Deva).

Am văzut si filmarea lui Eurocopter si se pare ca o să mai vedem ceva km dați in folosință anul asta între Sibiu si Oraștie  8)

boer_escu

Cat ma bucur si eu ca in sfarsit s-a deschis toata Orastie-Deva!!!
@eurocopter - toata stima pentru surpriza produsa!  :gj: