News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 20 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

Si ultimele poze...nu sunt importante dar le pun








In zona garii Turdas au montat parapeti







dorinparau

Niste poze de-o calitate foarte buna, si o importanta sporita data detaliilor. Felicitari alin, multumesc, este fix ceea ce imi place !!!

alin_simeriaveche

#7217
Si ultimele poze asa de ramas bun. Acasa am sa mai revin peste o luna jumate...pe atunci sigur va fi data in folosinta autostrada. Va spun acum oficial ca din pacate nu am sa mai pot participa cu poze dar am sa urmaresc in continuare cu mare interes evolutia autostrazii A1. Am avut o placere mare satisfactie si placere sa aduc/particip cu materiale







craterele lasate de constructori

CornelB

Multumim Alin pentru fotografii! :cheers:

Pellady

Multumim Aline, good job! 10 este o data optimista zic eu. Ritmul evolutiei lucrarilor de la o zi la alta ma face sa fiu increzator.

alin_simeriaveche


rocklee

leam vazut  :o ..aline multumesc pentru poze.... :bye: :bye: :ban: :dunce: :p......cind am sa pot am sa te tin la curent cu poze si cu un film pentru tine... :dunce:

marcelbanu

Quote from: alin_simeriaveche on May 06, 2013, 10:28:08 PM
Si ultimele poze asa de ramas bun. Acasa am sa mai revin peste o luna jumate...pe atunci sigur va fi data in folosinta autostrada. Va

craterele lasate de constructori

Alea vor fi noi locuri de scăldat sau pescuit...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Ionut

Cateva cadre de pe Orastie-Sibiu lot 4, lot Astaldi. Pozele sunt de la un coleg de forum.









Bonus.

alin_simeriaveche

Multumiri colegului....sunt superbe

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

hentz

#7226
^^^
Sigur tunelul Sacel,se vede portalul si DN-ul in a doua poza

L.E. Am mai studiat putin,este mult prea scurta pentru tunel ,pare doar o subtraversare.

alin_simeriaveche

Quote from: Ionut on May 07, 2013, 08:10:41 AM
Cateva cadre de pe Orastie-Sibiu lot 4, lot Astaldi. Pozele sunt de la un coleg de forum.



Totusi eu am o alta parere si as vrea sa se confirme daca e asa sau nu. Cred ca e tot tunelul dar dupa cum se vede mai sus si am vazut si din alte poze si tot nu intelegeam, inainte de tunel spre sibiu parca mai este o constructie. Am impresia ca este un mic tunel doar pe banda din dreapta. e doar o parere

hentz

Ma luase si pe mine Bau-Bau cu tunelul.Cu drenajele pe ambele parti nu cred sa fie tunel pe o banda,si daca socotim distanta mare de la care au fost facute pozele precum si liniile de inalta si medie care apar prin poze ,acestea au fost facute de undeva de langa Cristian.Nu ma mai pronunt asa sigur ,dar foarte probabil este o subtraversare ca aceasta, http://goo.gl/maps/hd5AN

alin_simeriaveche

da...pare mai logic ce spui...si acela ce este, zid de sprijin?