News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 30 Guests are viewing this topic.

Time-and-Space

poate gresesc dar eu credeam ca am vazt un simbol pentru ceata o data undeva pe centura afisat electronic, nu exact  cand spui tu dar aprox la sfarsitul lunii trecute. era un simbol care este in masini pe buton sau pe bord. un semicerc si trei linii paralele diagonale in fata.

bogdymol

^ Da, e indicatorul instalat aici (pe sensul Nadlac-Timisoara). Indicatorul acela vreo 2-3 luni afisa doar "test test test" si iconita de "faruri aprinse", iar acum afiseaza aceeasi iconita la orice ora + clasicul "reduceti viteza".
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Din ce-am vazut eu din filmulet (multumim Marius!!!) au terminat de peticit capetele viaductelor/podetelor cu probleme... nu stiu care e statusul cu sensul celalalt. Intr-adevar, e cam enervant ca nu s-au deschis nodul Ortisoara si spatiul de servicii. Mda... nimic de comentat. Si mai au multe zone cu parapete lipsa, sper totusi sa finalizeze intr-un final apoteotic. (A se citi "sper sa fie platiti".)

Bypass Arad mi se pare foarte bine executat, asa cum stiam de fapt. N-am vazut nici pe bypass si nici pe Arad-Timisoara portal cu camere pentru verificare rovinieta, n-au avut timp sa le puna? Sau inspiratie? Sau poate n-am fost eu atent.

radutm

Centura Sibiului se prelungeste catre Cristian si Sacel:

Foto 8 noiembrie 2012, sursa: digitalglobe.com
cont inchis

Sică

Quote from: bogdymol on November 10, 2012, 10:58:14 PM
Quote from: Sică on November 10, 2012, 10:53:12 PM
BTW, Alpine turnau şi ei asfalt într-o veselie în zona pasajului de peste calea ferată şi la nodul de pe centura Aradului.

La ce pasaj peste CF te referi?

Bogdymol, din ce am văzut eu de pe DN, e un pasaj peste CF înainte de nodul de la Pecica. Acolo am văzut finisoarele, cilindrii compactori şi multe maşini la descărcat.

ciprebbe

Ms de poza radutm
Inca o dovada ca la nodul din capatul actualei centuri(Sibiu) nu se lucreaza.......chiar va fi interesant sub trafic ce solutie vor adopta , ar fi culmea sa deschida cu acel giratoriu acolo.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

djsmeu

nu a reusit seba sa filmeze arad-nadlac???sa vedem cum stau???  :D

dorinparau

Quote from: djsmeu on November 11, 2012, 02:00:43 PM
nu a reusit seba sa filmeze arad-nadlac???sa vedem cum stau???  :D
Patience my friends...lasa oamenii sa isi faca treaba. Cand or filma...si or gata de editat si tot ce e de facut, sigur posteaza filmuletul aici. Cu totii suntem curiosi sa vedem ce s-a mai lucrat...daca s-a mai lucrat pe portiunea aceeas. Sigur...pana si televiziunile. (cred:)) )

mariansb

Asta noapte in jurul orei 1 am fost surprins sa vad intre Sebes si Cunta, pe santierul autostrazii, mai multe camioane ale Straco.
Tot la acea ora in Sebes se lucra la acea cale ferata dinspre iesirea catre Sibiu si se circula doar pe un sens pe acolo.Nu stiu daca vor scoate linia sau doar vor face trecerea mai rapida, vom afla in curand.Se lucra si la asfaltare dupa ce razuisera din sleaurile aparute in acea portiune.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

dorinparau

Quote from: mariansb on November 11, 2012, 02:44:11 PM
Asta noapte in jurul orei 1 am fost surprins sa vad intre Sebes si Cunta, pe santierul autostrazii, mai multe camioane ale Straco.
Tot la acea ora in Sebes se lucra la acea cale ferata dinspre iesirea catre Sibiu si se circula doar pe un sens pe acolo.Nu stiu daca vor scoate linia sau doar vor face trecerea mai rapida, vom afla in curand.Se lucra si la asfaltare dupa ce razuisera din sleaurile aparute in acea portiune.

Multumim, Marian! Vesti incurajatoare ne aduci. Drumuri bune!

sebba

sa nu va culcati devreme in seara asta ca vine un nou episod din "A1 Saga" ;)
cam dupa 9...
Sailing away! S/Y Haimana

djsmeu

Quote from: sebba on November 11, 2012, 03:41:36 PM
sa nu va culcati devreme in seara asta ca vine un nou episod din "A1 Saga" ;)
cam dupa 9...
:D diabea asteptam  O:-)

dorinparau

Quote from: sebba on November 11, 2012, 03:41:36 PM
sa nu va culcati devreme in seara asta ca vine un nou episod din "A1 Saga" ;)
cam dupa 9...

Bravo!!! Suntem extrem de curiosi!!! Ce ati vazut acolo? :>

BoGDaN


sebba

nici eu nu am vazut inca nimic
initial era vorba sa zbor si eu dar ca sa nu marim costurile si sa pun avionul sa se plimbe dupa posteriorul meu, am stat pe dreapta si am asteptat cuminte in masina jucandu-ma pe tilifon
acum la 9, dupa 9 de fapt, ma duc sa iau filmarea si ma intorc sa o watermark-ez si sa o public
nu ma culc pana nu e sus :)
Sailing away! S/Y Haimana