News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 16 Guests are viewing this topic.

Klaudiu!!!

Daca cineva de la UMB citeste aceste randuri as vrea sa le transmit un mesaj : Ne mandrim cu ce ati facut si ne regasim in munca dumneavoastra,chiar daca peste tot suntem luati in ras la capitolul autostrazi cat si ca natiune(ex:presa straina,autohtona) dumneavoastra sunteti exemplul ca putem sa facem lucrurile asa cum trebuie, chiar mai repede si mai calitativ decat alti competitori de renume;

Pelbartus

Quote from: MHN on October 23, 2012, 05:56:11 PM
2. Negative:
- indicatoarele situate pe portalurile transversale sunt mai mici decat cele de pe AR-TM
- in spatiile de odihna/servicii nu este asfalt pe jos ci beton
- "arbustii" din spatiile de odihna/servicii (in afara de cei plantati imediat de-a lungul autostrazii) sunt crengi rupte din brazi/molizi etc.
- cateva elemente din panourile antiorbire sunt deja indoite

Daca imi permiti, as adauga si calmatoarele de viteza de la iesirea spre Remetea Mare.

Un mare + pt UMB in ansamblu.

Quote from: radutm on October 23, 2012, 02:04:12 PM


Parca ar fi gemeni astia doi.  :lol:



udar

am tras o tura pe acest nou tronson si chiar am o impresie buna de ce au facut cei de la UMB sper sa fie si de durata...................... bravo lor:cheers:
pe ruta Giarmata-Izvin vine o curba lunga la stanga unde am avut senzatia ca de la drum plan se face o trecere prea brusca la inclinatie(nu cred ca mi sa parut) si am avut o tresarire aveam 130km/h.........
la cat mai multe tronsoane de acest fel la noi in tara.................. :cheers: :cheers: :cheers:

viossboss

(a se vedea cum s-a pus acel material de atenuare a impactului pe parapetul de la intrarea in zona de servicii, ca in HU, AT si prin alte parti)

AHA !!! De mult vroiam sa subliniez si eu lucrul acesta . Acele materiale pt. atenuarea impactului sunt mana cereasca pe timp de noapte. Ba chiar, as spune, fac mai mult decat zece indicatoare la un loc.
Un plus si de la mine pt. UMB
Dream come through !
Once in a lifetime !

lucianxx9o

Nu vreau sa intru off-topic peste 5 minute de la ora 20.00 prim ministrul PONTA este in direct la ROMANIA TV la emisiunea ULTIMA ORA...
(poate zice ceva despre fonduri europene si despre autostrazi).

ontopic (poate sa-mi raspunda cineva sau Ionut)
Autostrada A1 Lugoj-Deva lot 1 (Balint-Dumbrava):
- al catelea strat de asfalt a fost pus pana acum din poze numi dau seama 1 sau 2???

lautaxi

#4175
acum am aflat ca s-au adus toate grinzile peste acel pod peste cf Simeria Veche si acum descarca la ele......
deci ar mai ramane problema aia langa Mures...

iuli

Multumiri pentru poze baieti! Abia astept sa ajung si eu pe acolo sa vad cum e...
Nu mi-a placut ca deschiderea nu a fost anuntata mai din timp. Dar mi-a placut ca a fost mai putin politizata. Apropo, astept scuze de la cei care au politizau si aici deschiderea si injurau fara motiv :-P
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

BoGDaN

arata bine trebuie sa imi scot palaria fata de UMB!! potera sa se concentreze pe paza la spatiile servicii, din cate stiu autostrada nu are paza.

timisoreanul

Felicitari pentru UMB! Iata ca si romanii pot fi oameni seriosi, sper ca in timp acestia sa devina reperele, iar nu smecherii.
Ma bucur si pentru progresul lui Tirrena Scavi pe Lugoj-Deva lot 1. Daca acum ceva timp toti criticam aceasta firma si o consideram codasa, acum e posibil sa termine inaintea celor de pe Orastie-Sibiu (e adevarat ca au un lot mai usor). De-am putea spune aceleasi lucruri si despre Romstrade...

MHN

Quote from: BoGDaN on October 23, 2012, 09:25:04 PM
arata bine trebuie sa imi scot palaria fata de UMB!! potera sa se concentreze pe paza la spatiile servicii, din cate stiu autostrada nu are paza.
La ambele spatii de servicii am vazut ca pe timpul zilei a fost prezent cate un gardian de la o societate de paza. Ar fi normal ca paza sa fie asigurata 24/7.

udar

si eu am vazut gardienii, dar cand am trecut eu ei erau chiar intre cele 2 sensuri, intre parapete  :lol:

BoGDaN

Quote from: MHN on October 23, 2012, 10:58:23 PM
Quote from: BoGDaN on October 23, 2012, 09:25:04 PM
arata bine trebuie sa imi scot palaria fata de UMB!! potera sa se concentreze pe paza la spatiile servicii, din cate stiu autostrada nu are paza.
La ambele spatii de servicii am vazut ca pe timpul zilei a fost prezent cate un gardian de la o societate de paza. Ar fi normal ca paza sa fie asigurata 24/7.


La cum se fura si se vandalizeaza la noi e pacat sa nu fie. Dar stiam ca la Timis-Arad nu a existat vreo licitatie pentru servicii de paza......poate ma insel dar eu nu am vazut nicio masina cu exceptia Poterei

panda05

felicitari UMB. la cum se inalta terasamentele pe lotul Alpine , nici ei nu o sa se lase mai prejos si poate in primavara mai inauguram ceva de calitate :) pacat ca intra in presuspendare zondurile din TRANS si acestea sunt cele pentru autostrazi din cate stiu eu .
IT Manager


Pelbartus

Cum sa fii director in CNADR, la drumuri si poduri, daca nu ai terminat Facultatea de Constructii ?!