Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 26 Guests are viewing this topic.

gdaniel

#38115
Si doua Vole.. (una la fiecare pachet de 3 excavatoare).
Lucreaza sa umple golurile din profilul longitudinal aflate chiar in planul cel mai apropiat (unde e umplutura de  pamant maro inchis), si in dreptul excavatorului 1.

ciprinel

Consider ca la spatiul care este sunt destule excavatoare.

hepea

Cred ca ne-ar trebui un live cam la dealul asta  :D

perfidus

^^Cred ca SB76UFO era ironic la adresa altor constructori cu pretenții.

@Rocklee, sa traiesti, reportajul e de senzatie. In mijlocul lui februarie cand unii isi tin angajatii in somaj tehnic, aici turatia este aproape de nivelul din sezon.
Uneltele foto proaspăt dobândite sunt de mare ajutor, avem acum poze cu profunzime și multe detalii pe care sa comentam! Tine-o asa!
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

flashu74

Azi dimineata erau vreo 7-8 cm de zapada.





Powered by API/PUM imgur uploader
Dar....



flashu74

Era concentrare mare.
La viaduct Soimus se lucreaza pe partea spre Ilia, la viaduct 1 lilieci se puneau grinzile pe partea de jos( cele de la capatul de jos care nu erau puse), se sapa la deal si pot spune ca acolo s- a schimbat relieful si se lucra puternic la viaductul2 Bejan la foraje si la fundatii.

voicul

Din ce vad eu au ajuns la capatul dealului cu escavatoarele. Desigur, mai e mult pana se face tot aliniamentul, dar asta e o veste mare zic eu.

rocklee

flashu74...multumesc pentru imagini si stirile proaspete pe care le aduci de fiecare data  :D :cheers:

Ma bucur ca am un asemenea colaborator ... :D... :gj:  :drunk:

flashu74

Este dupa parerea mea o mare diferenta de ritm de lucru fata de inceputul anului trecut.
Rocklee multumesc de apreciere. Imaginile tale aduc perspective pe care eu nu le vad de multe ori in teren. De aceea , chiar daca trec pe acolo mereu astept cu nerabdare urmatorul fotoreportaj.

cristi5

#38126
Quote from: voicul on February 09, 2018, 04:53:18 PM
Din ce vad eu au ajuns la capatul dealului cu escavatoarele. Desigur, mai e mult pana se face tot aliniamentul, dar asta e o veste mare zic eu.

Aliniamentul e mai mult in aer. Nu cred ca se va intra mai mult in deal, ci trebuie *umplut* mult spre Mures. Este loc pt asta, autostrada nu e asa aproape de DN cum pare, exceptand capatul dinspre Ilia, unde structura de sprijin va fi cam abrupta. In rest autostrada  ajunge si la 50m distanta in ax fata de DN. Vezi mai jos, traseul e din SF si se pana acum toate semnalele indica faptul ca se respecta atat pe orizontala cat si pe verticala. (DN are 10m latime, se poate lua ca masura)




rocklee


Cozak





[/quote]

Ce frumos "musca" excavatorul din deal!
Rocklee&Flashu74 the best in town!

grig73

Iertati intrebarea de profan : terasa de jos e pentru zidul de sprijin si cea de sus aliniamentul autostrazii?