News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 32 Guests are viewing this topic.

davyl

Superbe comparatiile radutm! Multumim!
@Eurocopter: man of the year! :)

radutm

Quote from: davyl on October 02, 2012, 04:42:18 PM
Superbe comparatiile radutm! Multumim!
@Eurocopter: man of the year! :)
Ca tot a zis Hotnews ca forumul face treaba ministerului, atunci propun sa il numim pe Eurocopter ministrul neoficial al transporturilor.

Partea a III-a:



















cont inchis

Eurocopter

Quote from: radutm on October 02, 2012, 05:09:17 PM
Quote from: davyl on October 02, 2012, 04:42:18 PM
Superbe comparatiile radutm! Multumim!
@Eurocopter: man of the year! :)
Ca tot a zis Hotnews ca forumul face treaba ministerului, atunci propun sa il numim pe Eurocopter ministrul neoficial al transporturilor.

Deh, sa nu exageram. :) Sa speram ca mai prindem vreme buna toamna asta sa mai putem face macar inca o sesiune de filmari.

radutm

Quote from: Eurocopter on October 02, 2012, 05:12:42 PM
Quote from: radutm on October 02, 2012, 05:09:17 PM
Quote from: davyl on October 02, 2012, 04:42:18 PM
Superbe comparatiile radutm! Multumim!
@Eurocopter: man of the year! :)
Ca tot a zis Hotnews ca forumul face treaba ministerului, atunci propun sa il numim pe Eurocopter ministrul neoficial al transporturilor.

Deh, sa nu exageram. :) Sa speram ca mai prindem vreme buna toamna asta sa mai putem face macar inca o sesiune de filmari.
Eu sper sa nu se supere domnii de la minister si sa iti puna bete in roate!

Partea a IV-a si ultima:













cont inchis

ciprebbe

#3754
excelent radutm....multumiri pt efort


LE. In alta ordine de idei, postez aici ce a zis ionut deoarece e cel mai urmarit topic.
So ...pt cei interesati:
"@toata lumea - in meniu veti gasi o noua optiune - MEMBER MAP. Dati click acolo si sub harta veti gasi un link care va spune sa va puneti si voi pin pentru a sti de voi, unde aveti resedinta. Acel link va trimite la profilul vostru pe forum unde veti gasi o harta Google. Cautati acolo locatia si dati click pe harta acolo unde aveti resedinta. Dati click mai aproape sau mai departe de locul/blocul/casa unde locuiti (la o distanta confortabila pentru voi, sa nu credeti ca venim cu baietii peste voi). Important este sa puneti pinul pe orasul de resedinta."
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Radu, excelent! :cheers:
Si aici mi se pare un progres bun in 2,5 luni. Mai au de munca, cred ca sunt in urma, insa si aici sunt sanse pentru 2013, dar nu in primavara. Acum depinde, evident, cum vor lucra in continuare. Repet, per total, din ce-am vazut, sunt surprins placut, ma asteptam sa fie mult mai rau pe toate tronsoanele filmate. Avem sanse si pentru 2013 de noi km, asta daca nu vor fi taiati banii sau ceva la fel de grav.

PS: ce se mai aude cu loturile 2, 3 si 4 din Lugoj-Deva?! Gilau-Nadaselu?!

BoGDaN


radutm faci un efort extraordinar, multumiri
sebes orastie e de munca! asta m-a dezamagit. speram ca in Aprilie 2013 sa merg de la Sibiu la Deva pe autostrada.

athosga

Quote from: R@du on October 02, 2012, 12:16:34 PM
Imi place ce a facut dna Boagiu la minister, a pus bazele multor proiecte,  dar acum, parerea mea este ca se foloseste de filmari in scop electoral.

Pai, daca a facut ceva bun, sa se laude, eu nu am problema cu asta! :) Oricum politicienii se tot lauda cu lucruri, pe care nu au facut. :)

athosga

Quote from: Ionut on October 02, 2012, 01:25:19 PM
@BoGDaN: vrei sa spui Sebes-Orastie, nu Sebes-Deva. :)

Doar mie mi se pare ca pe Sebes-Orastie lucrurile sunt oarecum in ordine? Mi se pare ca segmentul este in grafic. OK, poate au intarzieri, dar n-as zice termen de punere in folosinta final de 2013... poate sunt eu prea entuziast. Hai ca ma mai uit o data. :lol:

De acord. Multa vreme nu s-au prea miscat, dar acum mi se pare, ca au recuperat cate ceva. Cel putin eu am vazut acum mai mult, decat speram.

sebba

Quote
Eu sper sa nu se supere domnii de la minister si sa iti puna bete in roate!

domnii de la minister macar sa taca! ciocu mic si joc de glezne! daca au ceva de zis sa intre aici! ;)
Sailing away! S/Y Haimana

alecu26

Quote from: mariansb on October 02, 2012, 09:59:37 AM
Stau destul de bine cei de la Tirrena  Scavi pe acel lot.Sunt sanse mari sa termine vara viitoare.

cand naiba au facut asa progres? Ei au inceput serios doar acu 2-3 luni....nu mai mult. I-mi vine greu sa cred ca, pot deschide ceva vara viitoare.

Gandeste-te ca anul asta, in curand in afara de excavatii nu se mai poate face nimic.
Drumurile noastre POATE;

user201

Felicitari pentru filmari si imagini.

Va urmaresc de ceva timp si consider ca e foarte util ce faceti. Asa mai aflam si noi ce se mai intampla cu autostrada asta.

Foarte bune si pozele comparative ale lui radutm. Eram dezamagit de Sebes-Deva, dar se pare ca totusi s-au facut ceva lucrari destul de mari luna trecuta.

Vazand ca si lotul1 din Lugoj-Deva nu arata prea bine acum cateva luni, dar acum pare destul de avansat, aveti idee ce se mai intampla pe Arad-Nadlac, mai ales ca lotul Romstrade parea mai usor decat Lugoj-Deva lot1?

alecu26

#3762
@isotech_ro: Nodul Orastie tine de lotul Orastie-Sebes.
Drumurile noastre POATE;

Ionut

Quote from: user201 on October 02, 2012, 06:39:25 PM
aveti idee ce se mai intampla pe Arad-Nadlac, mai ales ca lotul Romstrade parea mai usor decat Lugoj-Deva lot1?

Nu ca parea, chiar pare si chiar este! :D Mult mai usor, este cel mai usor tronson dintre toate cele licitate "la pachet" anul trecut. Probabil vom mai apuca sa facem o filmare pe Nadlac-Arad pana la final de an. Sarcina asta cade in spinarea colegului bogdymol care sper sa poata zbura iar cu motodeltaplanul, asa cum a facut in ultima filmare a sa. Dar mai multe ne zice el, este pierdut pe undeva, zilele astea are multa treaba.

PS: bine ai venit pe forum! :cheers:

user201

Multumesc de urare.

Filmele acelea le-am vazut deja, cred ca din ziua in care au fost postate. Am vazut si pozele si filmuletul mai recent postate de tine parca, dar imi aduc aminte de niste stalpi si o ferma chiar si pe lotul Alpine, plus ca Romstrade nu avea nici un pod mai serios facut.

Mi se par esentiale ambele loturi, chiar si fara legatura cu M43, pentru ca nodul Alpine de la Pecica nu te scapa de linia ferata ce trece prin localitate si am reusit sa prind o coada de 10 km datorita barierei de acolo.