Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 29 Guests are viewing this topic.

disney

Quote from: horatiu.cosma on November 17, 2017, 10:05:56 AM
Apare pe SEAP la "Proceduri de atribuire"->"Cumparari directe "->"Lista notificarilor de atribuire la cumpararea directa" cu anuntul numarul 469614.

Stiu ca apare in SEAP doar ca acolo sint doar informatii generale despre atribuire.

Quote from: disney on November 16, 2017, 11:24:54 PM
Aveti careva idee cum e cu achizita directa (art. 43) si documentatia pentru ea?

Poate nu m-am exprimat destul de clar. Ne trebuie caietul de sarcini sau detalii despre ce au de facut, de genul data inceperii contractului, durata lui, ce documente trebuie sa livreze si cind, etc.

Ma duc sa ma culc ca azi (deja e ieri) a fost o zi lunga. Daca aveti idei, scrieti pe forum.

laszlo.robert

#37126
TIBIv ,mie stilpii rotunzi de pe axul autostrazii nu mi se par "batuti',sunt in "asteptare" sa fie asezati la locul lor.Cei deja batuti au doar jumatate din cele din poze 😁.De acea nu a gasit Rockle nimic.Daca te uiti atent la gaurile de montaj din partea superioara nu sunt aliniate.

gdaniel

#37127
A dat reply DRDP Timisoara la un comentariu pe FB, este o poza de la viaduct+giratoriu Holdea de ieri :

https://www.facebook.com/DRDP.Timisoara/photos/p.501455836883671/501455836883671/?type=3&theater

cristi5

Poti sa citezi aici pentru posteritate? Eu nu vad nici un reply.

Sau reply-ul e poza?

gdaniel

Da, e poza. Reply dat la una din postarile din 15 noiembrie cu podul de la Soimus inchis intre 13-20 noiembrie.

NGC

Quote from: disney on November 17, 2017, 01:38:39 PM
Poate nu m-am exprimat destul de clar. Ne trebuie caietul de sarcini sau detalii despre ce au de facut, de genul data inceperii contractului, durata lui, ce documente trebuie sa livreze si cind, etc.

Poti cere linistit contractul si anexele.

Repet o parte din decizia CAB.

Quote
DECIZIA CIVILĂ NR. 3762

Ședința publică de la 30 Iunie 2016

[...]

Curtea constată, în acord cu instanța de fond, că art. 111 din legea 544/2004 prev. "Orice autoritate contractantă, astfel cum este definită prin lege, are obligația să pună la dispoziția persoanei fizice sau juridice interesate, în condițiile prevăzute la art. 7, contractele de achiziții publice", astfel că susținerile recurentei sunt nefondate. Împrejurarea că recurenta a convenit cu co-contractantul să nu divulge informațiile de intere public decât în anumite împrejurări este lipsită de relevanță, întrucât părțile unei convenții nu pot deroga de la normele legale imperative.

Prin urmare, câtă vreme nu s-a făcut dovada informațiile solicitate de intimatul-reclamant aduc atingere dreptului de proprietate intelectuală ori industrială, ori principiului concurenței loiale, Curtea constată că recurenta-pârâtă este obligată să răspundă pozitiv la cererea nr. 92/9647/13.02.2015, așa cum corect a apreciat și instanța de fond.

Sunt 2 greseli de tehnoredactare mai sus. Este art. 11-1 nu 111 si este Legea 544 / 2001 nu 2004.

miahi

Quote from: cristi5 on November 17, 2017, 02:44:31 PM
Poti sa citezi aici pentru posteritate? Eu nu vad nici un reply.

Sau reply-ul e poza?

Pentru posteritate :)

Viaduct deviere DN68A Holdea



Powered by API/PUM imgur uploader

Credit foto: DRDP Timisoara

pbh

Escelenta poza. Este de cartea recordurilor o singura poza in care se vad zecile de KM de "autostrada" promisi anul acesta. Sper ca giratoriul sa fie destul de mare ca in spatele panglicii sa incapa toti "vizionarii" ce ne-au incantat anul acesta cu declaratiile lor.

wifi

#37133
Comparand cu situatia din 9 noiembrie

https://www.facebook.com/DRDP.Timisoara/photos/pcb.498388753857046/498388447190410/?type=3&theater

https://i.imgur.com/SEWaBdN.jpg

au aparut numai chestiile alea portocalii pe marginea drumului, in rest nimic nou. Si bolovanii decorativi din interiorul giratoriului sunt nemiscati. Un lucru au comun cele doua poze, nimeni pe santier, nici cu mapa, nici cu sapa.

flashu74

La pod Soimus sunt montate toate grinzile ( cu exceptia capetelor).




Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74


flashu74

Erau 2 grinzi incarcate in 2 tiruri UMB parcate linga DN la Soimus.

wifi

Multumim !!!

La Adevarul scrie citez "Constructia pasajelor de pe Lotul IV a ajuns la final" !

http://adevarul.ro/locale/hunedoara/video-s-a-lucrat-autostrada-lugoj-deva-constructia-pasajelor-lotul-iv-ajuns-final-1_5a0dbb055ab6550cb837cc05/index.html

De la grinzi la final mai este ceva de lucru. Apoi mai lipseste un pasaj complet pe partea cu CF.

Ionut


Ionut