Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 38 Guests are viewing this topic.

rocklee

la viaductul de la dealul cu lilieci sau montat toate grinzile ...si se lucreaza la culea din deal...






























Powered by API/PUM imgur uploader

Ionut

Foarte bun reportajul! Se vede cat de greoi se face accesul pentru sapaturile la lilieci. Mai au mult de lucru si prin alte parti, la Branisca, la zidurile de la cariera... O sa aiba ce sa faca toata iarna. :) Cred ca primim poze si de la Soimus. :cheers:



rocklee

si nodul soimus unde se montau grinzi si se ridicau pradele peste dn76





















Powered by API/PUM imgur uploader


Vice33

Mulțumim Rocklee. Mai au destul pana termină.

Liviu_udr

Bine așa, maestre!!! Îți mulțumim mult!
Cum sa zici, tu ministru, că deschizi LD în 2017.
Direct cu capul de toate grinzile puse deja și de cele care vor mai urma.

carutasul

Dacă grinzile sunt puse, Nadia Comăneci ar putea deja circula pe autostradă, deci e deschisă :)

Ionut

A crezut cineva minciunile ministrului si ale lui Ionita cu privire la LD4 deschis anul asta? Cineva de pe-aici, vreun membru PUM care e cat de cat informat si normal la cap. Evident nu. Minciunile sunt pentru prosti, creduli si cei care n-au niciun fel de interes sa urmareasca domeniul infrastructurii.

ciprinel

Rocklee felicitari. Iar ti-ai alocat timp si resurse pentru un super reportaj. Sa traiesti si sa ne mai incanti cu asemenea poze. Eu consider ca UMB nu se va limita doar la a monta predalele. As pune si pariu ca macar fierul va vi facut in sezonul rece si-n primavara va turna betonul daca iarna va fi mai grea. Traim si vedem.

Vice33

Și eu cred că dacă vremea și temperaturile sunt potrivite pentru turnarea betonului, nu se va limita doar la a pune predalele și a monta supraarmătura peste predale ci va turna o parte din suprastructura podului.

Mai au de armat și turnat , din pozele lui Rocklee, la viaductul de la Brănișca, de pus predale și armat la cele 2 viaducte de la Șoimuș și dealul cu lilieci. Măcar să termine de turnat betonul la cel de la Brănișca, căci restul vor merge mai ușor și în primăvară sper, vom avea asfalt și la acest viaduct până la pescărie și chiar și pe alte tronsoane.

alin_simeriaveche

Stati putin baieti, suntem doar in 16 Noiembrie....pana in 31 Decembrie mai avem timp berechet. Si daca constructorii sunt tot din zona moldovei, poate vorbesc cu vreun urmas de-a lui Ion Creanga si fac toate podurile (chiar si intreaga autostrada) ca in Povestea porcului, sufla din nari si se face o autostrada pana la vila lui Ionita. S-a incheiat pastila de ras  :D :)
roocklee, multumim din suflet pentru acest foto reportaj si pentru toate sacrificile tale. Cand se va inaugura lotul ar trebui sa faca la Soimus si o statuie. Dilema mea este, cui facem statuie: masinii sau lui Rufi? Cred ca ar fi bine o statuie cu Rufi in masina :)
UMB, the best!

esendy

eu cred ca si dec 2018 e optimist pt LD4 la cum arata dealul cu lilieci

voicul

Foarte edificatoare pozele (ati observat ca a asteptat tir-ul sa se vada clar ca trece :))

La deal abia daca s-a facut loc pentru 1 banda de urgenta. Problema e ca deja este exponentiala treaba: cu cat se merge mai adanc cu atat e mai mult pamant si cu atat se merge mai incet/atent (riscul de avalansa e mai mare).

Nu imi e clar inca de curba autostrazii de la dealul cu lilieci, dar:
1. Fie aia nu va fi curba de 130 (chiar sper ca va fi de 100, ca altfel)
2. Se va intra foarte adanc in deal ca acolo sa fie tot limita de 130.

Eu zic ca sunt sanse pentru sfarsit 2018.