News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 44 Guests are viewing this topic.


rocklee

#36556

imagini din zona pescariei

































Powered by API/PUM imgur uploader

Quest

Super reportaj la Holdea. Poze inlantuite natural pe viitorul traseu rutier, de la iesirea de pe DN, trecerea peste pasaj, parcurgerea giratoriului, breteaua de revenire pe DN. Detalii cu pasajul, imbinarea culeelor cu terasamentul. Multumim Rocklee !
M-am uitat pe prognoza meteo. S-ar putea lucra si progresa bine (cu mici discontinuitati) pina la 01.12.

Comsa inainteaza greu cu gestionarea izvorului de la Grind. Eu tot nu inteleg, ce-i opreste sa adopte solutia solida de drenaj si evacuare a apei din izvor, pe care CNAIR a implementat-o pe OS3 la Aciliu ?

Gruia sa-ti cumperi curind alt 'carut', sa nu stai la mina Atlassibului si-a aglomeratiei din autocarele lor :)
Common sense will get you far !

luc

Rocklee the best, multumim pentru efortul facut! Vesti foarte bune...

rocklee

#36559
imagini cu terasamentul intre pescarie si debleul branisca ...noutate ...sa intrat cu terasamentul in debleu






























Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee



rocklee

gata nu va mai stresez pentru o vreme ...sper sa ca vam adus vesti bune .....pana data vitoare ...sa auzimnumai de bine 



























Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

intre pescarie si debleu sa turnat pe o bucata destul de mica balast stabilizat....si la intrarea in debleu sa inceput terasamentul .... :D

Granata06


IlisescuV

+1 Rocklee !!!
Cred ca te-am vazut la Holdea cand faceai pozele. Cum nu prea am timp sa ma opresc chiar m-am bucurat ca erai pe acolo sa relatezi progresul cu poze si nu ca mine doar cu povesti :(.

Nu stiu daca o sa reuseasca UMB sa termine la Soimus si dealul cu lilieci in 2018. Mai au stupid de mult de sapat in deal si in plus mai e si viaductul din partea cu Brad care nu e nici macar inceput. Nici coloane forate nu am vazut pe acolo (erau ceva poze cu foreze pe acolo si poate sunt facute coloanele dar sunt astupate). Acel viaduct trebuie sa treaca peste CF iar CF-ul trece peste DN. O sa fie un viaduct foarte inalt la care nu s-a turnat nici un pilon inca. Nu cred sa il termine in 8-9 luni.
Acel viaduct cred ca o sa devina ultimul punct critic de pe acest lot.
Sper sa nu am dreptate la ce am spus mai sus.

rocklee

Din ce știu eu viaductul dinspre  brad. Are piloți forați făcuți o parte din ei iar dacă se apuca acum  de  el pana în vara pot sa îl termine.relocarile din zona sunt făcut. ...

rocklee

#36567
La săpăturile din  dealul  cu lilieci mulți    nu cred  ca se va termina  niciodată la anul .dar eu urmarândui destul de des. ..Sunt  optimist ca vor termina la timp
Eu tot am pus acele imagini  cu  zoom făcute din nodul de la soimus din care se vede progresul dacă ești atent. ...Iar de aproade trebuie sa oprești și sa intri în șantier  sa vezi  săpătură numai așa poți sa Îți dai seama de progresul  din teren .. :) :)

carutasul

Da, nu sunt eu constructor, dar mă gândesc că pe măsură ce înaintează cu săpătura se măreşte şi frontul de lucru deci mai pot suplimenta numărul de escavatoare la nevoie. Dar la viaductul ăla mă tot gândesc că prea sunt întârziaţi....nu îmi e clar de ce nu s-au apucat si de el când celelalte sunt "aproape gata"

Iceman

Multumim Rocklee pt poze.......Esti magnific :cheers: :thumbsup: