News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 35 Guests are viewing this topic.

NGC

Au mai mentionat un viaduct unde e nevoie de lansator. E vorba de viaductul de la km 116+125 de pe PiSi 5.

@Ionut: Poti pune si plansa aia, daca o ai cumva la indemana?

alecu26

#36436
Banuiesc ca e ala prins intre digul argesului si CF.

LE: am avut dreptate.  :D

Dar si acolo se poate executa fara lansator.

PS: acolo in primul rand nu inteleg de ce trebuie pod. OK...e la limita spatiul dar faci ziduri de sprijin sau pamanat armat pe ambele parti si are loc.
Drumurile noastre POATE;

Ionut


rocklee

Quote from: LittleWanderer on October 16, 2017, 07:29:08 AM
Salut rocklee!

Superbe poze, ca de obicei! Sa ne traiesti! Poti sa ma ajuti cu pozele full-zise de la relocarile LEA? M-ar interesa cateva detalii.


spune si ce vrei sa sti si iti spun in limita a ce stiu si cunosc .... :)

Earthchild

@Liviu_udr, multumim de poze si informatii. Daca poti face si o filmare cu A1...

marinul

Quote from: rocklee on October 15, 2017, 10:13:31 PM


podetul apartine drumului comunalce merge la rovina 






Powered by API/PUM imgur uploader

frumoase poze rockle!

este singura cale de acces din partea asta catre Rovina? mi se pare mie sau este cam mic acest podet? ma gandesc cum pot trece pe aici anumite utilaje agricole

LittleWanderer

#36441
@rocklee
Am nevoie de pozele pe care le-ai facut la relocari. Iti pot da mai multe detalii pe un mesaj privat, dar nu stiu cum sa te contactez pe forum  :)

Merci.

cristi5

#36442
Daca te referi la poze vizibile pe forum incarcate cu imgur uploader si le vrei full size: daca dai click pe o poza ajungi la imgur si acolo e poza full size. Pe forum apar versiuni mai mici ca sa se incarce mesajul mai rapid si cu mai putin de plata pt trafic.

LittleWanderer

#36443

Am inteles.

Ok. Merci frumos cristi5.

Zi faina.

NGC

Quote from: NGC on October 16, 2017, 10:26:22 AM
Au mai mentionat un viaduct unde e nevoie de lansator. E vorba de viaductul de la km 116+125 de pe PiSi 5.

Quote from: alecu26 on October 16, 2017, 10:28:10 AM
Banuiesc ca e ala prins intre digul argesului si CF.

Quote from: alecu26 on October 16, 2017, 10:28:10 AM
PS: acolo in primul rand nu inteleg de ce trebuie pod. OK...e la limita spatiul dar faci ziduri de sprijin sau pamanat armat pe ambele parti si are loc.

E zona de protectie CF acolo, deci probabil ca asta e motivul.

pbh


neobluenet


alecu26

@marinul: e doar impresie, ca nu ai nici un reper concrete pentru marime. Dar e minim 5 metri in toate directiile gabaritul. In schimb aici sunt partial de acord cu Baiazid. Daca e intradevar drum comunal (adica un drum clasificat)...nu e OK sa fie bagat prin podet din tabla ondulata.

Dar vazand pe harta, sunt curios care dintre cele doua drumuri trece pe acolo? Cel din dreapta jos a pozei (unde se si vede podetul din tabla) sau cel din stanga de sus?

Drumurile noastre POATE;

rocklee

se lucreaza la toate cele trei relocari la stalpi de inalta ...intre barajul mintia si dealul cu lilieci ....deocamdata nu se lucra la relocarea de la pasajul branisca ....unde sa facut acea expropiere recenta pentru relocarea stalpilor de inalta ...

ciprinel

#36449
^^
Buna ziua. Sunt nou aici cu prima scriere, dar pe forum urmaresc de mai bine de 4ani si sunt la zi cu toate stirile. Stiu cine sunt in mare toti userii importanti si tin sa spun ca ii respect pe absolut toti. Sunt Ploiestean si urmaresc forumurile de autostrazi de prin 2010 pe skyscraper, dar apoi am urmarit aici. Eu n-am sa pun intrebari aiurea caci ma documentez destul de bine inainte de a spune ceva, dar nici n-am sa scriu decat daca stiu ceva concret sau observat.
Acum sa revin la discutie. Din pozele postate de stimabilul Rocklee se observa succesiunea lor si acel podet este cel neacoperit si cel din apropierea pescariei. Dupa el eu pur si simplu nu vad decat un drum de pamant. Cel de legatura la acea mica localitate este acoperit si are acea excavatie in afara acostamentului autostrazii. Asa ca nu vad de ce ar fi asa o mare importanta ca si marime " strict" acest podet.