News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 28 Guests are viewing this topic.

aga

  Mulțumim de poze, Rocklee. Weekendurile le așteptăm pentru astfel de noutăți.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tavi

Sa traiesti multi ani sanatosi, domnul rocklee!

Europiu

Quote from: rocklee on October 15, 2017, 11:21:28 PM
ultimile imagini din acest fotoreportaj ...cu pasajul de la bacea 
Se circula deja pe el, rocklee? +1 si  :cheers:
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

NGC

^^^

Quote from: rocklee on October 15, 2017, 10:08:49 PM


Comisia care a inspectat zona si pe care se pare ca a surprins-o doar la plecare, nu pare foarte multumita. Nu cred ca le-au dat unde verde sa deschida circulatia in zona.
Sa fi fost oare ultima vizita pe teren a lui Cucocchio?

Dominik

Daca UMB mentine acelasi ritm a lucrarilor si vremea e frumoasa si in prima jumatate din Decembrie, Eu zic ca pot asfalta pana viaductul de la dealul cu lilieci, partea spre Lugoj, nu e imposibil...

Rocklee You are the Best !!! +1  :cheers:
You're in Steelers Country

SkyPilot

Quote from: Dominik on October 16, 2017, 01:28:10 AM
... Eu zic ca pot asfalta pana viaductul de la dealul cu lilieci, partea spre Lugoj, nu e imposibil...
Imposibil nu este, dar mai degraba m-as astepta sa nu treaca de baraj. Acolo este o deviere de facut, la terasamente mai este de lucru, mai sunt si alte lucrari, stalpii LEA nu au plecat inca... Si mai sunt 2 luni si jumatate dintr-o perioada cand vremea nu este prea buna.
Probabil ca vom vedea insa un avans semnificativ la viaductul din partea cealalta a dealului cu lilieci.

Quote from: Dominik on October 16, 2017, 01:28:10 AM
Rocklee You are the Best !!! +1  :cheers:
Same here!
:cheers:


rocklee

dominik...sa revenim printre pamanteni ....sa trage tare in unele locuri  ....dar mai este mult pana departe ...sunt cel putin doua cucte fierbinti in zona care ai pomenito ...zona barajului +halda de steril unde trebuie relocate tevile si drumul judetian ...si alt loc fierbinte viaductul si debleul branisca ....+relocare liniei de inalta din zona ....asa ca cu asfaltul mai trebuie sa asteptam ...mai este si zidul de la cariera ...

:) :)

rocklee

NGC...Seful de comisie nu sia dat acordul ....mai avea ceva de cugetat ...asupra unor probleme ...

:D :D


SkyPilot

Quote from: rocklee on October 15, 2017, 09:20:38 PM

Iar acest personaj cantareste daca sa accepte sau nu pozitia de ministru care tocmai i-a fost oferita... si se gandeste care din noii lui colegi au nevoie de un vaccin antirabic :D

Ionut

rocklee, multumesc de poze! :cheers:
Se lucreaza la relocarea tuturor stalpilor LEA? Nu reusesc sa imi dau seama din poze.

LittleWanderer

Salut rocklee!

Superbe poze, ca de obicei! Sa ne traiesti! Poti sa ma ajuti cu pozele full-zise de la relocarile LEA? M-ar interesa cateva detalii.

Merci!

cristi5

#36431
Am folosit tehnicile de aliniere ale planselor cu harta (in cazul asta am aliniat plansa cu imaginile satelit Bing care se pot folosi legal ca fundal la editarea OSM) asa ca acum descarcarea Holdea are geometria mai corecta pe OSM. Ca dovada ca se potriveste peste culeile si pilele vizibile pe Google Maps satellite.

http://proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html#map=17/45.885/22.404/0  (alegeti satellite sus)




Powered by API/PUM imgur uploader

Liviu_udr

AZI, 16.10.2017, ORA 7.00, ERAU BĂIEȚII PE SCHELE. TOT RESPECTUL!!!!!











Și la barajul Mintia se lucra:





De data asta nu mai ratez Grind și Holdea. Apoi mă bucur de A1.
Deseară, când ajung în Polonia, vă pun pozele!

alecu26

^^^^^^^
Cam la acele viaducte am vazut si eu nevoia de lansator.

- la km 3+ din cauza unor probleme de mediu.

- la km 10+ din cauza inaltimii viaductului.

In ambele problema e falsa, si arata cat de ageamii sunt cei care au facut proiectul si acum raspund la clarificari:

- la km 3+ din cauza ca deschiderea e de 40 de metri, si pile probabil prin acele balti si lacuri (deci platforme, drumuri de acces etc...vor exista oricum, mai ales ca nu pare a fi cine stie ce mlastina, ci doar niste lacuri facute pe un parau, care le gasim si pe LD4, ST de vreo 2 ori, au fost si pe OS4).
Deci....de ce ai folosi un lansator?

- la km 10+ un simplu telefon la una din firmele de macarale, si ar fi lamurit problema la ce inaltime pot fi ridicate grinzile. (vedeti filmarea lui Cip de la unul din viaductele de pe Gilau Nadasel).

Drumurile noastre POATE;

Liviu_udr

Acum am trecut de Holdea. Se lucrează foarte intens și aici și la Grind , unde oficial problema cu izvorul e rezolvată. Ceață multă la Holdea, imediat după soare. Pozele deseară că sunt la volan și urmează A1