News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 29 Guests are viewing this topic.

iuli

Apropo de 9 km, muncitorii sunt dezamagiti, suparati sau spuneti cum vreti voi pentru ca la radio (matinalele de obicei), la TV si prin presa sunt luati la misto.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

udar


nenea_hartia

Quote from: vancouver on September 28, 2012, 10:50:05 PM
Pe Arad - Timisoara stie cineva daca s-au terminat reparatiile sau mai sunt inca restrictii la 60 in unele locuri?
Azi am vorbit cu cineva din Timişoara, încă se lucrează. Zvonistica spune că vor fi obligaţi şi să frezeze ceva asfalt.
Oricum, proiectul ăla a fost foarte prost gestionat de CNADNR/Egis (e drept, a fost FIDIC roşu), iar FCC au lăsat o impresie tare urâtă.


@iuli: Super, mulţumesc mult!  :cheers: La min. 4:27 sper că e un acces pe terasament.

iuli

Da, e spatiu de acces a utilajelor. Apropo, uitati-va la unele poze de pe pasaje si observati cum s-au facut niste drumuri din pietris paralele cu autostrada. Foarte interesant. Nu am mai vazut asa ceva.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

Uitasem sa va anunt ca vestitele cabluri de joasa tensiune care traverseaza autostrada sunt tot acolo. Atat de coborate incat daca vine iarna si apar turturi ajung in primul TIR.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

BoGDaN

Au timp sa confirme acesti muncitori pe unul din noile loturi scoase la bataie. Sper sa castige UMB si sa faca o treaba la fel de buna.
Dar cum ti se pare calitatea rulajului spre deosebire de Arad-Timis??

iuli

Am condus cu vreo 80-90 su in general e bun. Putin cam trepidant dinspre Timisoara dar e posibil sa fie si mizerie si sa nu fie relevant. In rest excelent, inclusiv partea refacuta de la nod.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

udar

#3637
asa ca de miercuri pentru cei care sunt in tranzit o sa uite de aceasta ruta si vor castiga cel putin 15min cu acesti 9km de autostrada poate si mai mult daca mai prindeau si o bariera la Giarmata , sensul de intrare aglomerat la intrare pe centura Timisoarei si o aglomeratie in Remetea se duce catre 25-30 min fata de 5 min cat o sa faca pe autostrada.

traseu actual

radutm

#3638
Quote from: iuli on September 28, 2012, 10:24:06 PM

Asta este o poza emblematica! Este
- viitorul care vine si spulbera un trecut chinuit
- ordinea care inlocuieste anarhia
- modernitatea care inlocuiste arhaismul
- aspiratia pentru o viata mai buna
- imaginea care arata ca putem face mai mult.  8)
cont inchis

Bogdan.j

De ce spui asta Radu? La fel este si la Mako,autostrada se termina in "vazduh".
Eu zic sa ne bucuram ca asa incet,greu,bine,rau se face totusi ceva si cel putin in urmatorii 2 ani cei din partea de Vest vor fi rezolvati cu autostrazile,vei putea merge linistit oriunde in Europa cu plecare de la Arad,Timisoara,Lugoj,Deva,Sibiu etc.
Deci sa fim totusi optimisti si sa privim partea plina a paharului in asa fel incat cea goala sa nu ne afecteze.

My 2 cent's :D
1992: Omenirea i-a pierdut pe Benny hill,Marlene Dietrich,Anda Calugareanu,Radu Tudoran. Am aparut eu. :D
Si vis pacem, para bellum.

radutm

Quote from: Bogdan.j on September 29, 2012, 11:42:57 AM
De ce spui asta Radu? La fel este si la Mako,autostrada se termina in "vazduh".
Eu zic sa ne bucuram ca asa incet,greu,bine,rau se face totusi ceva si cel putin in urmatorii 2 ani cei din partea de Vest vor fi rezolvati cu autostrazile,vei putea merge linistit oriunde in Europa cu plecare de la Arad,Timisoara,Lugoj,Deva,Sibiu etc.
Deci sa fim totusi optimisti si sa privim partea plina a paharului in asa fel incat cea goala sa nu ne afecteze.

My 2 cent's :D
Pai si eu ma bucuram. Era o interpretare optimista din partea mea! la Mako interpretarea mea ar fi: aici se sfarseste lumea civilizata si incepe necunoscutul. Acum a ajuns autostrada si la noi, venind dinspre vest si mergand catre est. Figurat, bineinteles:)
cont inchis

nenea_hartia

Vă mai amintiţi :)? Podul peste Mureş de la Arad:


iuli

Oho... Parca era ieri. Daca te uiti la data parca nici nu a trecut prea mult timp.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Bogdan.j

Quote from: radutm on September 29, 2012, 12:03:56 PM
Quote from: Bogdan.j on September 29, 2012, 11:42:57 AM
De ce spui asta Radu? La fel este si la Mako,autostrada se termina in "vazduh".
Eu zic sa ne bucuram ca asa incet,greu,bine,rau se face totusi ceva si cel putin in urmatorii 2 ani cei din partea de Vest vor fi rezolvati cu autostrazile,vei putea merge linistit oriunde in Europa cu plecare de la Arad,Timisoara,Lugoj,Deva,Sibiu etc.
Deci sa fim totusi optimisti si sa privim partea plina a paharului in asa fel incat cea goala sa nu ne afecteze.

My 2 cent's :D
Pai si eu ma bucuram. Era o interpretare optimista din partea mea! la Mako interpretarea mea ar fi: aici se sfarseste lumea civilizata si incepe necunoscutul. Acum a ajuns autostrada si la noi, venind dinspre vest si mergand catre est. Figurat, bineinteles:)


Am inteles. :D
1992: Omenirea i-a pierdut pe Benny hill,Marlene Dietrich,Anda Calugareanu,Radu Tudoran. Am aparut eu. :D
Si vis pacem, para bellum.

BoGDaN

#3644
Asa ca trebuie sa deschidem sampaniile ca 5% din Romania este "in cunoscut" sau in lumea civilizata :lolz:


Prefer sa raman realist si astept deschiderea Deva Orastie anul acesta iar in aprilie restul tronsoanelor. Se mai stie ceva de licitatii? A trecut o luna si nu stim nimic..... :(
Sa fim realisti fratilor si sa ne bucuram moderat. Suntem mult in urma si se putea face enorm de mult.