Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 23 Guests are viewing this topic.

TibiV

@alecu26,

şi eu m-am întrebat dacă nu trebuie înălțate pilele alea exact din motivul gabaritului liber...
Dar toate pilele alea sunt spre Şoimuş.
La rampa de lângă calea ferată pilele încă nu au ieșit din pământ...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

#34756
ddfab....pe o parte a pescariei au desecato ...si cat am fost eu de fata...am vazut ca scoteau malul pana dadeau de teren tare si bagau piatra mare sparta ...dupa cum se vade si intro imagine ...o vola cara piatra mare sparta iar apoi bagau piatra mai mica si pamant din cariera de la bretea muresana ... :)

parerea mea de nespecealist ...diferenta dintere stejaris si pescaria branisca este ca ...stejaris este o balta naturala ...iar pescaria este facuta de om .....

alecu26....in curand  8)

ciprebbe

La pescarie balta secata nu avea adancime mai mare de 2m, nu cred ca e problema acolo.
La Soimus randul de pile de langa DN mai vine inaltat. Desi le vedeti subtiri in poze, in realitate au peste 1m diametru.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

AUT_XY

Hello!

I want to ask what the actuall "Building"-Sitation of the Autostrada parts "Cosevita - Deva"  and "Sibiu Pitesti" is concerning the A1 Autostrada?

The route of Sibiu - Pitesti is now completly offically fixed or?
What about the start of the building?

Neufunk

You must be new around here.

They just sent the first two segments of Pitesti - Sibiu (about 40 km) to be approved for bidding. Building starts after bidding, after the contestations and after all required authoristations are given. My ETA: 2 years until the start of constructions, 4 until actually using the segments (ow, yeah, maybe with some tunnels it is going to take even longer until we can use the whole segment).

AUT_XY

What can you tell me concerning the A1 autostrada part that is left from "Cosevita-Deva"?

What is here the situation?
When will be the next openings?

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

davyl

#34762
^^ Sincerele mele felicitari pentru rocklee pentru activitatea mai mult decat "eroica". Fotografiile facute pe orice tip de vreme si in momente diferite ale zilei sunt o adevarata incantare aici pe forum. Ma inclin in fata unui om cu o pasiune atat de mare pentru infrastructura si doresc sa ii spun un MARE multumesc pentru contributia lui uriasa!

rocklee


Dominik

Calup de imagini cu progresul lucrarilor pe loturile 2,3 si 4 de pe Lugoj-Deva

https://www.facebook.com/DRDP.Timisoara/videos/vb.294225250940065/444495462579709/?type=2&theater&notif_t=notify_me_page&notif_id=1498835955374024

P.S. Se vede ca inainteaza bn la descarcarea de la Margina
You're in Steelers Country

alecu26

chiar ma intrebam ce s-a mai intamplat dupa deschidere...mai lucreaza ceva Salini?
Drumurile noastre POATE;

GDPR

In sedinta de guvern de azi s-a adoptat o HOTĂRÂRE privind declanșarea procedurii de expropriere a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar, care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes național ,,Autostrada Lugoj-Deva", aflate pe raza localității Lăpugiu de Jos, județul Hunedoara.

NGC

Este a doua tura de exproprieri suplimentare de la Holdea.
Dupa expropriere ar trebui sa vedem si AC pentru ce mai este de facut la Holdea.

voicul

LD3 are acum, conform CNAIR, 78.33%. Deci 21% de facut in 6 luni jumatate, hai ca nu trebuie sa fie 100% din prima, deci cam un 3% pe luna.
Ar fi ceva sanse.

Quest

Quote from: NGC20 on June 30, 2017, 08:34:35 PM
Este a doua tura de exproprieri suplimentare de la Holdea.
Dupa expropriere ar trebui sa vedem si AC pentru ce mai este de facut la Holdea.

E ptr asta ?
"un set (n.b. de exproprieri) pentru modificările survenite prin apariția nodului Holdea: breteaua de intrare/ieșire, giratoriul de pe DN la intersecția cu această bretea, plus translatarea structurii de pe DN care supratraversează autostrada"
(horatiu @ 14.06)

Mai e ceva padure a Romsilva pe aceste suprafete, care necesita taiere dupa procedura aia stufoasa ?
Common sense will get you far !