News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 30 Guests are viewing this topic.

rocklee

#34395
imagini din zona dealului cu lilieci ...si viaductul care urca dealul  :)



rocklee

si ultimile de la nodul soimus ...

rocklee


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Liviu_udr

Mulțumim mult tuturor pt efortul depus!

Dominik

Multumim pt tot Rocklee +1 .....am o nelamurire, gospodaria din imagine va fi daramata ???

You're in Steelers Country

Vice33

Sunt curios la tehnologia şi managementului celor de la UMB privind legarea de autostrada existentă. Mă interesează dpdv tehnologic, paşii, etapele din şantier pe care ei le vor face după ce stâlpii vor fi cofraţi, grinzile vor fi şi ele montate...logic ar fi ca banda existentă Soimuş-Deva să fie dezafectată mai întâi, apoi să dea drumul la noua bandă, şi mai apoi, ca ultimă mişcare să se ocupe de celălalt sens.

Felicitări pentru poze si pentru timpul acordat acestui reportaj.

danutzu_1069

S-a mai discutat problema asta...
Inainte sa se execute racordarea, la ceea ce exista, se va executa si se da in circulatie breteaua din giratoriu, care trece pe sub pasajul in executie, si se racordeaza la sensul spre Deva.
Restul este clar...

alexandru_m

Am trecut ieri prin zona si asa de frumos se vede de la distanta dealul acela atacat...

Nu mai spun nimic despre toti "ghioceii" care au rasarit, in special la nod Soimus.

Vestea cu pescaria iar este excelenta.

UMB, go,go,go!  :D

Iceman

Superbe pozele...Multmim :cheers:.......Lotul 3 vad ca sa misca un pic mai bine.....

iuli

Quote from: Dominik on June 05, 2017, 05:46:09 AM
Multumim pt tot Rocklee +1 .....am o nelamurire, gospodaria din imagine va fi daramata ???

Da, va fi daramata. A fost si expropiata. Insa mai e cineva care inca mai locuieste acolo.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Goldmund

Si din partea mea multumiri tuturor celor care fotografiaza, filmeaza aceste santiere  si ne tin la zi cu reportaje si noutati importante.
:gj:

GDPR

#34407
Raspuns MT catre deputatul Intorero referitor la situatia exproprierilor pentru Orastie-Sibiu: http://www.cdep.ro/interpel/2017/r698A.pdf

Ce nu zice onor MT e ca propunerea legislativa de modificare a legii 255/2010 a fost respinsa de Senat si e blocata in Comisii la Camera Deputatilor de mai mult de un an de zile: http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck2015.proiect?cam=2&idp=15256

icristian

Apropo de plati efectuate sau in curs de a fi platite.

Ma uitam la LD4 si am remarcat urmatoarele:
Stadiu fizic: 52%
Stadiiu financiar: 33%
Ultima plata facuta: 30.12.2016

Este cumva si aici o alta factura in curs de a fi platita sau nu a fost emisa nicio factura de UMB?


Dominik

Un mic foto-reportaj de ieri 05.06. cu avansul lucrarilor pe loturile de pe A1 Lugoj-Deva

http://www.ziuaveche.ro/exclusiv-zv/reportaj/noutati-de-pe-autostrada-lugoj-deva-fotoreportaj-iunie-2017-289876.html/

Lot 3 ecoduct 1


Lot 3 pasaj CFR nod Dobra


Lot 3, asfalt uzură, lipsesc doar marcajele


Lot 4 viaduct km 97




Lot 4 pregătire rigle pod km 99
You're in Steelers Country