News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 32 Guests are viewing this topic.

rocklee

#31575
si acum noutatea din acest foto reportaj  :)...sa asfaltat sensul deva timisoara a podului peste mures  :D




















rocklee

#31576
NODUL GRIND ... :)
















rocklee

#31577















rocklee

#31578









rocklee

#31579













TibiV

Quote from: rocklee on November 20, 2016, 10:30:05 PM
dar pentru tine ce este o capodoperaa infrastructuri ??? ...poate viaductul de la aciliu .. O:-)

eu ma refream la cat de bine si frumos a fost lucrat ....urmaresc aceasta lucrare ...din fasa ...si mia placut cum sa lucrat  la el...asta e parerea mea ...na  :p

rocklee,
nu te necaji cu "parerologii de serviciu" care apar si la noi pe forum...

Ecoductul chiar arata "belea"...
Si este incredibil cat de curat au lucrat, ai senzatia ca este o diorama, nu o lucrare reala...
In urma cu un an (tii minte cand abia "detectai" amplasamentul ?...) nu m-as fi gandit ca va iesi atat de frumos si de curat.
Bine a lansat cineva acest termen: "santier-farmacie" !
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Dominik

You're in Steelers Country

Cozak

Bravoo Rocklee, poze dementiale! Esti unul din eroii acestui forum. Trebuie sa se faca o functie, gen Presedinte de onoare, pentru oameni ca tine in aceasta Asociatie.
La inceput m-ai speriat putin cu notele tale dar pozele au spus mult mai mult. La viaductul peste CF Deva -Arad au inaintat foart bine de la ultima ta vizita( mai putin de o luna, trei saptamani?), biscuiti sunt la nivelul maxim, mai un pic de terasament si termina. Eu vad un avans frumos. La anul si eu sa ma plimb cum te plimbi tu acuma, dar mai prin toamna. Ramane zona Holdea putin atacata.
Cheers!

aga

Excelent Rocklee, Esti unul dintre cei care duce mai departe pasiunea tuturor de pe acest forum. Tine o tot asa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

icristian

Quote from: rocklee on November 20, 2016, 09:49:08 PM
''biscuiti'' din jurul pilonilor pasajului la o inltime apreciabila ..ochiometric cam doua treimi din imaltimea pilonului...

Rocklee, de ce spui doua treimi din inaltimea pilonului? Mie mi se pare ca au ajuns la inaltimea dorita. Ultimii biscuiti pusi sunt adusi la acelasi nivel, adica au fost taiati pe jumate o parte din ei ca sa aiba aceeasi inaltime cu restul.

PS: Multumim pentru poze

rocklee

eu am specificat inaltimea pina unde au fost pusi adica acopera doar doua tereimi din inaltimea totala a pilonului ...daca ti  se pare ca sunt mai sus poate  fi o iluzie din cauza unghiului de unde am facut poza ...sau poate doar pina acolo vor fi pusi acei biscuiti de beton ....

rocklee

#31586
am mai ramas dator cu chateva imagini de aseara ...e la nodul grind si ecoductul 2 ohaba ...










rocklee

#31587
vitoarea relocare a dn68...







doua unbre in giratoriu ... :)




rocklee

#31588
pasajul de peste dn68 si terasmentul...






rocklee

#31589
chateva imagini cu ecoductul2 ohaba unde se va vedea structura de mijloc la care se  lucreaza acum ...