News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 36 Guests are viewing this topic.

iuli

Quote from: sebba on August 28, 2012, 11:00:07 AM
posibil sa am eu azi un drum AR-TM si sa o iau pe A1
pe unde erau denivelarile? ce km? (ca poate le-au si reparat si nu mai vad marcaje de drum in lucru) :P

Erau undeva intre pasajul peste CF Timisoara-Lipova si nodul de la Ortisoara. La vreo 3-4 viaducte...
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

tonică

Quote from: tonică on June 12, 2012, 12:03:58 PM
Quote from: nenea_hartia on June 11, 2012, 10:13:08 PM

- imediat după comuna Cristian Astaldi par să construiască un giratoriu. Probabil pentru camioanele care vor aduce agregate pentru terasamente:




Oare nu e vorba despre un giratoriu cu dn1 provizoriu pentru a directiona traficul pe centura sibiului pana ce vor termina tunelul si viaductele?
Ma gandesc ca n-ar fi o idee rea sa termine portiunea de dinainte de cristian si pana la centura sibiului, eliberand astfel si orasul cristian de traficul greu pana ce vor termina lucrarile la tunel si viaducte care oricum vor dura probabil pana peste data limita din contract...


De scris am scris atunci, am dat cu presupusul insa ideea alternativa a giratoriului era cum ca e doar pt. inlesnirea traficuui pe santier. Eu tot cred ca s-a plecat pe ideea ca tunelul si viaductele vor lua ceva timp si ar avea totusi un rost in traficul actual sa deschida cei 8km parca de autostrada ca un fel de centura a comunei cristian.
Chiar daca pe sf nu era nod acolo am vazut la un moment dat o harta unde aparea un fel de legatura cu dn-ul...Din pacate nu mai stiu unde-am salvat harta aceea si nici cat de oficiala era ea...

iuli

QuotePotrivit Infotrafic, pe parcursul zilei de marţi, pe autostrada A1, se execută lucrări de întreţinere pe sensul de mers Piteşti - Bucureşti, pe prima bandă, între kilometrii 52 şi 49, şoferii trebuind să se încadreze din timp pe banda a doua.

[...]

sursa
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

sebba

n-am apucat sa vad ceva concret ca vorbeam pe tilifon... dar am simtit :D sunt simtitor tare! :D
undeva intre km 520 si 519, sensul spre TM, m-am dat odata in "montagne rousse"
Sailing away! S/Y Haimana


iuli

Multumesc pentru articol!

:shootme:
Pai fata asta care a scris a luat un interviu la un politician si a facut niste poze de pe DN? Majoritatea la peisaje... Offff Doamne!!!!

Quote... ne-a declarat deputatul Clement Negruţ, unul din aleşii noştri care a pus şi pune umărul din greu la construcţia autostrăzii.

Nu mai bine discuta cu cineva care chiar e in domeniu si facea o vizita pe bune pe santier?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

tonică

^^^ Articol de propaganda...pigmentat de data asta cu o blondina, pix, savoniera si om politic.
I si vad cum se-nvarteau pe loc ca niste titirezi la nici un metru de portrerele masinii politicianului intrebandu-se cum si ce si cat si unde....In plus tot vorbeste tanti de niste grinzi pe-un pod dar de-atata numarat grinzile a uitat sa faca si ceva poze... Eh, noroc ca noi nu ne raportam totusi la astfel de articole si asteptam cuminti inc-o filmare de din vreun corcodus zburator sa vedem ce si cum... ;)

Pelbartus

A aparut pe google maps tot traseul lugoj-deva, pentru cine e interesat.

sebba

#3143
huh?!! nu apare!
giarmata-izvin apare doar la zoom de 100m dar continuarea nu apare deloc! ceva bube la mine?
si... chiar... e vreo setare pe undeva sa se vada traseele "under construction" si la zoom mai mic, adica sa se vada si pe o harta mai de ansamblu...

tnx

LE: scuze, io ma uitam la izvin-lugoj, da e acolo, dar doar la zoom de 100m.
merge si altfel?
Sailing away! S/Y Haimana

Pelbartus

#3144
Se vede la zoom foarte mic. Mergi pe centura Lugojului si la un moment vei da de nod, iar apoi poti continua "in sus". Cam asta e cea mai usoara metoda...

Tm-Lugoj lot 2 nu apare.

le: ai gasit si singur  :D

sublimu

#3145
 :D  :D  :D  :D
De fapt e trascrierea unui video care a fost postat cateva pagini mai inainte si aici pe forum. Fata a facut de fapt o trascriere la video ... E mai simplu decat o deplasare pe un santier ...

Ionut

Eu am gasit pe Google Maps tot traseul Deva-Sibiu...
Traseul complet pentru A1 si nu numai este si aici, pe openstreetmap.

BoGDaN

Quote from: MihaiTL on August 28, 2012, 03:47:49 PM
Autostrada şi centura de ocolire a Sebeşului prind contur

http://www.ziarulunirea.ro/autostrada-si-centura-de-ocolire-a-sebesului-prind-contur/


un articol penibil. sunt mult in urma. mai e pana sa prinda contur.... >:(

anacronox

this just in. la viaductul de la aciliu au trecut de al doilea set de piloni cu tablierul

udar

ceva poze noi din acea zona ....... :cheers: