News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 45 Guests are viewing this topic.

bogdix

^
Asa usor aruncati cu povesti in stanga si in dreapta fara sa stiti.  Din spatele unui telefon sau a unei tablete toti putem fi stabilitori de verdicte, dar cu mici exceptii, unii n-ati pus mana niciodata pe o lopata in viata voastra.

Quest

Corect colega IlisescuV, se stie de Salini ca lucreaza pe LD2 cu subcontractori (nimic contestabil ca principiu, dar trebuie tinuti in frau), chiar ieri la nod Margina a trecut pe linga mine pe drumul de Sintesti un Duster alb cu insemnele CCCF.
Inca o data spun, am convingerea ca acesti 15 km se vor da in trafic anul asta. Maine pun poze de la nod Margina, o datorie fata de Bogdix si Alecu :)
Common sense will get you far !

kolegu

pentru cei care nu stiu cum arata parapetii pe Bucuresti-Pitesti km 36 (doar pe sensul spre Pitesti) si doar cam pe jumatate din lungimea padurii, desi sambata dimineata era masina care batea stalpi, parapetii arata asa:




dorum


dr4qul4

Gard e...lipsa -pauza- gaura. Dar e  :lol:

Ma mir ca pun parapeti. Au ce sa fure localnicii.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

adi

Upgrade A1.. .super...
Facem un sondaj? cati dintre voi au avut intamplari din cauza animalelor in zona respectiva? mai ales noaptea sau ff devreme dimineata!

kolegu

Gard nu este nici pe dreapta si nici pe sensul opus (Pitesti - Bucuresti) pe toata lungimea padurii.

GDPR

Noii parapeti au lisa cu trei ondulatii, nu cu doua, asta e diferenta de care vorbeam  ;)

dr4qul4

uite aici gardul . El a existat la un moment dat, desi nu cred ca a fost niciodata complet
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024


pasadia

Alin Goga... si sunetul de la WC...

Daniel_I

#31316
CristianM. Stirea e o farsã submediocrã. Folosesc o poză cu vechea crepaturã ca să justifice o crepaturã recenta care nu există deci nu poate fi fotografiatã. Un singur user al forumului luat aleator, are mai multe ore de fotoreportaj in teren decât un astfel de ziarist care scrie asemenea prostii.
Am trecut azi pe acolo. Nu există nici o problemă.
As recomanda tuturor care citesc presa si sunt bombardati cu informatii de proastă calitate in ce priveste infrastructura, un link la peundemerg.ro pentru lamuriri :-D
On The Road

bogdix

#31317
^
La stiri din-acestea greșește CNAiR-ul că nu dă un drept la replică credibil, bine scris tehnic și care să îi și discrediteze cumva pe cei care continuă să intoxice mass-media cu povești de adormit copiii.

carutasul

Oricum chiar si in text scrie cum că ar fi aparut unele probleme in aval si in amonte de zona cu lucrările, adică rea-voinţă pe faţă ...

Raducu Popa

#31319
Cateva foto facute vineri....
La Margina era activitate intensa, imi dadeau senzatia ca vor sa deschida anul acesta, iar langa traian vuia niste utilaje lucrau la terasament, care apropo, din cate am observat la Margina, nu-mi inspira prea mare incredere..













Legat de traficul intre Faget si Dobra...infernal. O gramada de berbeci kamikaze in depasiri riscante, nervi...etc