Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 25 Guests are viewing this topic.

rocklee


ZOOMMM :o








SE SPALAU CAUCIUCURILE LA  MASINILE........SI AUTOSTRADA


SPALAU CAMIOANELE SANU IASA...MURDARE IN DN 68











rocklee

imagini cu autostrada vedere spre  lugoj ...



























rocklee

o intrebare pentru specealisti ... :)

CE ESTE ACEST STALP ...CAMERA VIDEAO NU ESTE ... ??? ??? ??? ???









jalemare

Ministrul de pe Lugoj-Deva, Roklee=spectacol!
Mulțumesc!
Stimă și respect!   :cheers:

rocklee


dcr965

Quote from: rocklee on October 29, 2016, 06:57:31 PM



Si telefonul este impotriva, n-a vrut sa focalizaze pe panoul acela cu Salini - Impregilo :D

rocklee

citeva imagini cu giratoriul dinspre margina ... :) ;)

si breteaua care cobuara in el ...deja era noapte ...si imaginile nu mai ieseau nici cum...
















si invers ...si plecam acasa







cam atat a fost povestea peanul acesta ...si pina nu iese ...AC...HIBERNAM PUTIN ...drumuri bune va dores   :vroomvroom: :cheers:


cu respect ROKLEE

NE intalnim la inugurare  :bye: :bye: :bye: :bye:


olea10

#31299
Quote from: rocklee on October 29, 2016, 06:48:50 PM
o intrebare pentru specealisti ... :)

CE ESTE ACEST STALP ...CAMERA VIDEAO NU ESTE ... ??? ??? ??? ???



ar trebui sa fie "Smart Weather Sensor"
un model similar


Rocklee, mii de multumiri pentru efort si felicitari pentru pasiunea ta.

Plimbaretu

#31300
Statie meteo. Vezi aici:
http://www.ambientweather.com/prwest.html
Am si eu una simpla in curte. Da temperatura, umiditatea, viteza si directia vantului, cantitatea de precipitatii si presiunea atmosferica.
Cea din imagine nu are piese in miscare si e alimentata cu celule solare.

Rocklee, esti eroul meu!

Granata06

De acord cu Vancouver
      Daca pana acum m-am abtinut de la comentarii privind scurgerea si preluarea apelor a celor de la Salini, nu pot acum sa nu imi exprim mahnirea privind mizeria si mocirla care este prezenta pe aproape tot segmentul lor. Le-as recomanda sa mearga in vizita la TS sau UMB. Ma mir cum Consultantul este de acord cu situatia asta.

adiarc

#31302
Rocklee +1 Multumesc pt dedicarea ta totala

Vancouver +1 .Daca UMB a inventat conceptul de "santier farmacie",Salini Impregilo a inventat conceptul de "santier cocina".Si nu e vb doar de santuri...e tot santierul.Se vede cum arunca si resturile pe terasament cum ar fii cele de asfalt taiat,Doar,doar mai economisesc niște pamant vegetal ...bleah

Deși probabil nu se va deschide anul asta eu sper sa nu li se faca concesii ăstora nici macar pe un cm de autostrada....pana nu e gata ultimul cm de rigola si ultimul fir de iarba la locul lui.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

IlisescuV

Posibil ca aceasta diferenta de curatenie pe santier sa fie si din cauza ca UMB lucreaza in cea mai mare parte cu oamenii si utilajele lor in timp ce Salini Impregilo au mare parte subcontractori. E destul de dificil managementul cand ai zeci de subcontractori pe santier. E de ajuns ca unul sa o dea de gard si sa iasa haos.
Sa numa intelegeti gresit. Nu vreau sa le iau apararea italienilor.
Pentru o firma mare de constructii mi se pare normal sa ai 70-80% utilajele si oamenii tai si doar unele lucrari mai specializate sa le dai subcontractorilor. Dezavantajul este ca omori firmele mici care nu mai apuca sa participe la lucrari mari.

Denis