Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 16 Guests are viewing this topic.

Archi

Dar de ce sa nu se faca acelasi lucru, dar invers. Adica varianta galben + rosu. Este fix acelasi lucru din punct de vedere al conflictelor, insa giratoriul vestic nu ar avea trafic de autostrada deloc, doar trafic local, putand astfel fi finalizat.

gdaniel

Pai cel vestic este deja finalizat...

danutzu_1069

Nu stiu daca s-a mai scris aici sau la siguranta circulatiei, dar pe A1, pe sensul spre Pitesti, in zona padurii de la km 36 se intampla ceva fara precedent: se monteaza parapeti pe partea dreapta, spre padure!!!
Si asta pe o distanta apreciabila, nu doua-trei segmente...

TibiV

 :o
WTF i-a apucat ?!...
Nu imi amintesc ca zona sa fie "celebra" pentru "bizoni" plecati la iarba verde printre copaci...
Dar bine ca fac asta.
Este mai degraba o normalitate.
Lipsa parapetelor este o anormalitate...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GDPR

DRDP Bucuresti au kilometri de parapet in stoc, numai ca de alt tip decat cel vechi. Ia sa va uitati cum arata cel nou instalat.

TibiV

Unde sa ne uitam ?
Cu ochii nostri sau exista fo' "varianta foto" ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GDPR

Nu stiu sa existe foto, trebuie vazuti live.

rocklee

si eu am sa va parasesc ...am plecat la lugoj ....sa ma fac senator ...pe listele API .... >:( O:-) O:-)

Ionut

Drum bun si baterie incarcata!
Vezi cu "listele API", poate e careva care te si crede. :lol:

Daca ajungi la Lugoj, vezi te rog la nodul Margina cum stam. Acolo e critic sa fim avansati.

dumbravaandrei

@rocklee are cine sa-ti lipeasca afisele? Ca ne gasim cativa pe aici :)
Deci mai pe seara festival... bun bun bun... :rolleyes:

rocklee

cu afisele ne descuracam ..sponsorizare si ..voturi vreau ...o sa fsc ce pot pentru voi si API ... :D


pasadia

La nod Margina se lucra ieri, am cateva poze dar sunt din masina asa ca mai bine il las pe rocklee. Bine, se lucra doar la sensul giratoriu vestic si sus pe pasaj si nu pot zice ca mi-am dat seama exact ce operatiuni faceau. Se circula insa in continuare gatuit, pe o singura banda, deci nu prea au cine stie ce ritm de lucru.

GDPR

Ia sa vedem noi ce s-a intamplat pe la OS3 si ce se mai intampla cu PiSi:





Deci nu s-a avizat varianta de traseu. Dom' Homor, ce ziceati va rog de 15 septembrie?  8)

Ionut

rocklee, esti pe receptie? Zi-ne macar din vorbe cum se prezinta nodul Margina, mor de curiozitate. Sper sa n-avem surprize.
:cheers:

rocklee

da Ionut sunt pe receptie ...urmeaza acum sa pun imaginile ...
am fost pe lotul 2 ...se lucra pe toata lungimea lui ...informati din teren nu prea am ...la nodul marginea se lucra sustinut ...pe toate fronturile sau ridicat terasamentul aproape pana sus ..si la pasajul peste cf si cel peste dn 68 ...se asfaltau bretelel ...si linga pasjul dn ...jos sub pasaj se circula inca pe o singura banda ...de ce a durat asa de mult ... se pare ca utilitatile sunt cele care au intarziat lucrarea sub pasaj ....la podul peste bega nu sa mai facut nimic de la ultima mea vizita ...se vede din filmare ...la nodul dumbrava ...sa terminat acea intarire a terasamentului cu piatra sparta...se lucra la intrirea terasamentului si in alte pucte din ce am  vazut ...


:) :)