News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 16 Guests are viewing this topic.

rocklee

si ultimile imagini de aici de la nodul ilia .... :(




se aduce zgura







NE LOM LA REVEDERE DE LA NODUL ILIA ...SI PLECAM LA PODUL PESTE MURES ... :)

vancouver

UPS. Te-a recunoscut directorul... Omul cu cele mai multe like-uri de pe PUM. Rocklee.

Presupun ca ai fost dragut si i-ai dat un autograf.  :lol:
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

rocklee

PE o ploaie torentiala urcam pe autostrada pe la gurabarza ...si mergem la podul peste mures ....unde SURPRIZA  :o am putut trece de partea cealalta a autostrazi  :) ...cu care ocazie ...am vizitat si nodul grind  :)...care nu era in plan  :)

ploaie si iar ploaie ...dar la pod se lucra ... :D
















rocklee

vancouver....daca ma intilneam cu el fata in fata aveam vrio doua intrebari pentru el ...dar eram si la mare departare unul fata de celalalt ...si era mare agitatie in julul lui....sa ca o lasam pe alta data ... :)

rocklee


rocklee

sa trecem podul... :D





si ploua de mama focului






si HOPA ca suntem de partea cealalta a podului ... :o :)














rocklee

plecam spre nodul grind unde nu prea sunt noutat ...de la ultima vizita ..sa avansat la pasaj se lucra sus la supra structura ..se ...monta fier beton ...sa trminat breteaua pe dub pasaj la nivel de piatra sparta .....si de asemenea sa terminat si breteaua dintre cele doua giratori ...tot lanivel depiatra sparta ....mai putine imagini de aici din nodul grind pentru ca poua torntial  >:(

ploaie si iar ploaie   :(

imagini din mers ...










rocklee


rocklee

#30668
am  ajuns la nodul grind ...unde nu mai ploua dar mizgura mocaneste plus vantul ....friguros ... >:(...nui bai le infruntam pe  toate pentru pasiune ... :)

breteaua de coborare ..jos se vededrumul tehnologic ...




vedere spre podul peste mures








breteaua de urcare pe autostrada pe directia ilia  ...si care  trece pe sub pasaj ....





breteaua intra pe sub  pasaj ..









alta bretea de urcare pe directia ohaba ...






giratoriul din care pleaca toate bretelel nodului



zooom


rocklee

si ultimile imagini cu nodul grin ...ma prins intunericul ...am mai mers si pe autostrada pina la ecoductul ohaba 1 dar imaginile sunt foarte rele si nu le pun ca ma prins intunericul de tot  :zen:

nodul grind .. pasajul  ..







breteaua de coborare spre pasaj si giratoriu





terasamentul de langa pasaj ...



si seara si ploaie ..imagini cam sterse  :(



pasajul si breteaua spre giratoriu ...







rocklee

#30671
giratoriul si breteau spre celalalt giratoriu din dn ...ploua torential si nu am putut opri sa fac poze ..decat  din mers  >:(



breteaua gata la nivel de piatra sparta ...






giratoriul de langa dnu si vitoarea deviere a dnului in giratoriu


dupa ce sa turnat balastul stabilizat ...sa tras si curentul in mijlocul giratoriului  :lol:








viitoarea intrare a dneului in giratoriu ...






furia rosie sta pe breteaua dintre cele doua giratori  :)






aici se termina nodul grind si foto reportajul ... :)

https://www.facebook.com/rufiusdieter.stefani/media_set?set=a.955707317892060.1073741952.100003584026406&type=3

aceasta a fost povesta acestui fotoreportaj ...va multumesc si nu uitati ca toate acestea se intretin cu pasiune si sacrificiu ...''benzina ''... va multumesc ca  ma-ti urmarit .... :)

urmatorul fotoreportaj ...pe data de 9 octombrie la groapa ..ne intalnim acolo  8)

NU UITATI SUSTINETI API ...SI SA DONATI PENTRU FILMARILE DE TOAMNA ..ROCKLEE ... :thumbsup: :vroomvroom: :bye: :bye:

infraAdi_ro

Video orastie-sibiu de azi de pe FB CNADNR

se pregatesc de asfalt,intr-o zi pun primul strat ,a doua zi pun stratul 2 si a 3 a zi pun uzura,a patra zi pun marcajele si parapetii si gata:) deci ramane 10 octombrie

https://www.facebook.com/cnadnr/videos/1754523524807719/
Romania are un viitor doar daca are prezent!

ddfab


SILVIUFG

Nu se grabesc? Spunea cineva aici acum vreo cateva zile ca stabilizantul (nu stiu daca i-am spus bine) trebuie sa stea vreo 4-5 zile. Apoi asfaltul....