Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 22 Guests are viewing this topic.

rocklee

#30615
am fost azi la un foto reportaj scurt la ecoduct si nodul ilia ...mai concret am vrut sa vad lucrarile de la pasajul de peste calea ferata nod ilia si sa fac poze sa vadem cum arata ecoductul umb de sus ... :)... noutati ..si la podul peste mures ...

reed

Ma uit la linia aia de copaci de langa cariera,si imi amintesc ca acum 2 ani,nu as fi putut sa prevad ecoductul ala :lol:Sper sa nu fie incadrat in tunele de autostrada :lol: Multumim Rocklee pentru eforturile tale :p

rocklee

sa punem in seara aceasta cateva imagini de la ecoduct marca ..rocklee  :p

si o lucrare de esceptie ...marca UMB ...EXCELENTA LUCRARE ...SI FOARTE CURAT ...

am fost curios sa vad cum arata e sus ..si sa fac niste imagini ...mai bune si din alte perspective  :D

cand am urcat ma prins o ploaie si un vant ..de nici caini sa nui ti afara  >:(

dar pasinea e mai mare ce cat vintul si ploaia si am urcat dealul pana sus ... :D






rocklee

sa inceapa festivaluuuuu... ca dar nam fost degeaba pana acolo susu ...:banana: :drunk: :dunce:











lucrau baieti si pe ploaie si frig ..











rocklee

pe aici o sa treaca ursul la ursoaica ....si vulpoiu la gaini ... :D




autostrada pe ploaie  :)




rocklee

structura de beton aproape gata ... :o





cat de frumos lucreaza umb-ul  :)










ecologizare  8)







rocklee


rocklee

si ultimile imagini de sus din varful dealului  :o










rocklee

coboram jos daca tot am urcat ...citeva imagini de la ecologizarea zonei ...








TibiV

Eu, daca as fi urs/vulpe/ras/caprior m-as duce la aia de lte a mediu si le-as spune ca nu ma simt bine decat pe ecoducte UMB... ;)
Pacat ca sunt "necuvantatoare"...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

#30626
si ultimile imagini de la ecoduct facute la plecare din mers ... :vroomvroom:
































https://www.facebook.com/rufiusdieter.stefani/media_set?set=a.955707317892060.1073741952.100003584026406&type=3&__srp_t=1475613025
cam atata a fost povestea  ECODUCT ..UMB  :D... :D

urmatorul puct de oprire nodul ilia ...terasamente si pasajul cf ....

avem si cateva mici surprize ... O:-)

restu maine dimineata ...noapte buna  :sleep: :sleep:

rocklee

#30627
tibi v ...coboara de pe ecoduct ...animalele si le loveste  masina pe deneul judetean care merge la cariera si la bretea muresana ...

lucrare pur romanesca gandita in stilul ...grupul de initiativa ...din cnadnr   >:( :bash: :bash:

rocklee


rocklee

la limita dintre cele doua loturi ,....intalnire de taina intre reprezentanti celor doua firme ...se pare in asteptarea ...directorului Homor  :)