Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 18 Guests are viewing this topic.

zorro

#30555

Mea culpa baieti. Sorry!
Bine punctat multumesc de observatii, am modificat 1 octombrie.
Nu asta era termenul, eu asa am retinut.
Daca gresesc va rog corectati-ma. O:-)

@TibiV
Am inteles si eu intrebarea, dar engleza am cam uitat-o, ma descurc putin mai bine pe limba asta.
Sper sa inteleaga AUT_XY despre ce este vorba. :)
Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)

Quest

#30556
Quote from: adrian rosca on October 01, 2016, 12:25:59 AM
Eu cred ca a vrut sa zica einunddreißigsten, dar i-a iesit erste  :)

Ha, ha, ha ! Ma da' ce-l mai taxati toti pe saracu' Homor ptr bilba cu 31 septembrie :)
La incheierea santierului de la groapa, eu i-as trimite cadou un cognac de 10 ani. Bestimmt !
Common sense will get you far !

TibiV

Pacat ca cognacul nu se tine la rece...
Ca ar fi trebuit sa il pui deja in frigider.... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

#30558
in drumul spre fotoreportajul facut alaltaieri pe lotul 2 ...bine inteles ca am trecut si pe loturile 3 si 4 ...sa trag o geana .....si ma-m oprit si sa fac si niste poze ...pe care ma-m gandit ca trebuie vazute ...
de inceput cateva imagini cu ecoductul ...unde nu mam oprit  pentru ca era o gasca mare de HAM HAM ... :( >:(

dar se pot vede pe imagini ca sa lucrat ...la supra stuctura de beton de  deasupra ecoductului ...si sa terminat rampele de urcare coborare a animalelor .....acum are  pe unde  veni ursul  la ursoaica si invers ....vorba lui Ioan Rus fostul MT ... :)























Plecam spre nodul Ilia  :)


Ionut

Bine, bine de tot arata deja ecoductul! Abia astept sa vad cum va arata la final.
Multumim anticipat, rocklee! :cheers:

rocklee

mam oprit si la nodul ilia sa vad daca sa inaintat cu lucrul de la  vizita din urma cu o saptamana  .....

sa mai ridicat cel putin 1 m terasamentul dintre cele doua pasaje ..cel cf si cel dn7...

sa mai lucra la baza pilonilor cf sa pus zgura si sau montat acei biscuiti cu care vor inbraca terasamentul in jurul pilonilor

si se vede ca se lucra intens ...la terasamentul si dintre cele doua pasaje cf...imagini un pic ne clare ca sunt facute cu zoom ... :)

la nodul grind mam oprit  doar la intoarcere dar era deja intuneric de tot ...aici fara poze ...sa lucra la nivel de piatra sparta la breteaua dintre cele doua giratori ...si giratoriul dinspre dnu era proaspat turnat balastul stabilizat ...


la dalma [movila ]  din capatul dinspre holdea au aduso la nivelul dnului ...aici am ceva imagini


era ora 19,30 -20 ..si se lucra in zona dintre ecoductul 1 ohaba si spatile de servici ...si de asmenea la ecoductul 2 ohaba era activitate

si acum cateva imaginicu nodul ilia  :D

terasamentul crescut dintre cele  doua pasaje ...











rocklee

sau inmultit pradelel



lucrare cu inbracatul terasamentului si a pilonilor cu placi   de beton si zgura de furnal...












de aici se lua zgura de furnal






rocklee

acelasi terasament ...vedere spre pasajul dn7 :)





















rocklee

cateva imagini cu terasamentul dinttre cele doua pasaje cf ...se vede ca se lucreaza intens si este foarte  ridicat ...

scuzati calitatea ... :(






rocklee

imagine cu movila ''rasa ''...de unde se ia material pentru terasament ...se poate opserva ca sa adus aproape la nivelul dnului ...

intrarea din dn...



:o :)











rocklee

si ultimile imagini ... cu lucrarile de linga ecoductul1 ohaba

deja era intuneric afara ...calitatea este mai slaba ...
















cam atat a fost povestea aceasta ..pina data vitoare ...la revedere ....si nu uitati sa sustineti API ...pentru a putea sa va bucurati de filmarile de toamna  :)

cu respect ROCKLEE  :thumbsup: :vroomvroom: :bye: :bye:

Ionut

De la groapa, azi, in jurul pranzului.
Se pregateau de balast. Azi-maine (au) astern(ut) balasat, din informatiile primite de la sursa secreta.
(Probabil vom vedea si de la CNADNR vesti... balastul este foarte important.)








Ionut

#30567
Tot sursa secreta, tot de azi.
Lugoj-Deva lot 3.

















^ Terasamentul este imens aici, aproximativ 15 m.

Ionut

#30568
^ Tot lotul 3.