Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 21 Guests are viewing this topic.


dorum

frumos lucrat si ecoductul asta, cu stalpii aia centrali...
Hai Rockle, asteptam restul...
Multumim anticipat :)

Germany

Multumim Rocklee !
Frumos!

Seara bunä :)

Denis

Seful de santier de pe LD @Rocklee multumim anticipat :D :cheers:!!

Iceman

Frumos....Sper ca mai primim si alte poze O:-)

iuli_reiner

In acest moment pe Lugoj-Timisoara pe anumite portiuni 3-4 portiuni din care una 1km se merge pe o singura banda s-au surpat dunele de pamant de pe marginea autostrazii.
Nu am alte detalii.

Cozak

Quote from: iuli_reiner on May 16, 2016, 12:22:58 PM
In acest moment pe Lugoj-Timisoara pe anumite portiuni 3-4 portiuni din care una 1km se merge pe o singura banda s-au surpat dunele de pamant de pe marginea autostrazii.
Nu am alte detalii.
Cred ca mai degraba pe portiunea A6 drum de legatura A1 cu centura Lugoj, pentru ca eu am venit aseara si nu am vazut ceva surpat pe Lg-Tm.

dorum

parerea mea e ca stirile "prapastioase" sau "incredibile" sau "de senzatie" ar trebui verificate si confirmate....

marcelbanu

#28568
6 mai 2016, zona Deva - Șoimuș...
Se văd ceva mișcări...

















Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

alecu26

probabil producatorul de grinzi nu mai are loc de depozitare si a somat UMB sa-si ia grinzile. (altfel nu vad de ce nu s-ar proceda exact ca la Nadasel-Gilau, cu grinda hopa sus direct de pe trailer).
Drumurile noastre POATE;

rocklee

ma fost duminica intro vizita de lucru pe loturile 4,3,2 lugoj deva si am facut mai multe poze ....am stat pe santier de pe la ora 12 pana seara  pe la 20.30...
pe lotul 2 ma prins o ploaie de era samaia cu tot cu masina ...
pe lotul 4 noutati doar ce a prezentat si MARCELBANU in afara de grinzile din imagini...sa conectat terasamentele inainte de ecoduct si sa deviat drumul comunal 147c  spre BOZ..prin podul metalic tubular ... :D

pe lotul 3 ...sa lucrat destul de slabut la nodul ilia ...se lucra la viaductul peste calea ferata...deva arad ...se lucra la terasament pe toata distanta dintre nodul ilia si podul peste mures ..podete asfalt umpluturi balast stabilizant .....

pasajul peste dn 68 de la nodul grind a inceput sa prinda contur ....la psajul peste calea ferat ilia timisoara tot de la nodul grind  de asmenea au iesit din pamint cu un pilon ...

la ecoductul ohaba au inaitat cu lucrare de la ultima vizita mai au foarte mult de lucru mai ales in zona paduri ...

pe lotul 2 am vrut sa stau mai mult si sa cercetez ... ..dar ma prins ploaia si mai mult am stat in masina ....si pe toata lungimea tronsonului am avut probleme cu paznici ....si cu vesnica intrebare ....ce faci acolo ...nui voie sa fotografiezi este interzis ...
am zabovit pe   la nodul marginea ...de aici m-am indreptat spre zona tunelelor ...la nemesesti......am oprit la sintesti si zorani....

pe lotul 2 ...din ce am opservat in terasamente nu sa pus piatra sparta sa pus balast cu piatra rotunda ...iar pamintul din terasament la ploaia care afost a cam  luato la vale ...la prima inpresie ... :(

rocklee

de inceput ..citeva imagini dinzona soimus se indeparta pamintul in zona vitorului viaduct ..poate pentru depozitat grinzile  ???









ne mutam la pasajul drumului boz tarnavita











asfalt intre pasajul boz tarnavita si ecoduct ...




un podet peste un pariu 







de la podet vedere spre deva



am ajuns la ecoduct nu sa mailucrat mare lucru in zona ..doar sau unit terasamentele ...




aici se vede cumau inceput sa uneasca terasamentele

au cam gatat cu terasarea debleului















vedere de la ecoduct spre bretea muresana




:) :D :) :D



TibiV

Acum vom vedea Festival rocklee !
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

un pasaj unde se lucra ...





prind contur wc-urile din parcarile ..UMB... :D





autostrada spre nodul ilia ...






rocklee

ne mutam la nodul ilia ,,,aici ne urcam pe pasajul peste dn 7 si facem poze de la inaltima