Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 30 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Eu nu as paria ca poate fi gata pana la sfarsitul anului. Decat daca incep sa astearna asfaltul acum! (am vazut ca au
Dar se vede ca nu au unde, pe tot sectorul pana la Margina.

Neaga vorbeste fara sa stie!!

TibiV

Prima poză din serie (nodul Margina) este "giratoriul" despre care vorbea Neaga la PRO TV... :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

@TibiV
Te rog, Neaga este un habarnist,nu stie ce si cum este in teren. Nu mai aduce vorba despre personajul acesta, ca imi strici WE... lucrativ

Quest

Nici eu nu cred ca vor termina pina in iarna LD2 pina la Margina, dar cred ca se vor stradui sa puna macar primul strat de asfalt pe o lungime cit mai mare, bucati pe care terasamentul va fi protejat de ploaia si zapada de peste iarna. Exact asa a procedat si TS pe TL2, lot pe care l-am urmarit mai indeaproape decit LD1+A6.

Poate ca ati observat deja, capturile de ecran le-am facut in asa fel incit sa existe o cit mai mare continuitate in imagine, detaliul cel mai indepartat de autostrada din poza X, devine detaliul cel mai apropiat in poza X+1. Nu-mi dau seama daca Ionut le-a pus in ordine, de asta mai bine vizionati albumul direct de pe Imgur.

Album poze A1 Nod Margina - Nod Dumbrava sept 2015
Common sense will get you far !

teocharis

ne vom lamuri daca poate fi terminat cand va  fi urcata filmarea lotului.

AFC

Multumim Quest/Adrian. Cu siguranta nu au cum sa termine. Sa speram ca vor executa cat mai mult la terasamente si structuri si poate pana in Iunie 2016 sunt gata.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

horatiu.cosma

Multumim de poze, asteptam cu interes si filmarea :). Din prima poza nu prea imi dau seama care e stadiul la supratraversarea DN68A. Nu fac un giratoriu in stanga primei imagini? Dupa ce vom avea complet Nadlac-Margina si Grind-Sibiu(eventual fara lotul Impregillo), pe acolo va iesi/intra un trafic de 10.000 + MZA. Ar fi pacat sa fie doar o intersectie cu cedare pentru cei care ies de pe A si merg spre Grind. In rest, e important ca s-a lucrat pe toata distanta, probabil pana in decembrie o sa fie primul strat de asfalt peste tot(exceptand structuri), si la anul in mai/iunie sa finalizeze.

mishu77

Quote from: horatiu.cosma on September 12, 2015, 01:33:43 PMDin prima poza nu prea imi dau seama care e stadiul la supratraversarea DN68A.

Ultima data cand am trecut prin zona (duminica trecuta) aveau fierul beton montat (nu stiu daca era tot legat) si urmau sa cofreze si sa toarne. Suprataversarea o sa fie exact ce cea din poza 2 peste CF.

Ionut

Eu sunt curios sa vad din filmarea de pe lotul 2 stadiul la ecoducte/tuneluri. Mai stie cineva ceva despre ele?

mishu77

Ce sa vezi acolo ca nu sa miscat nimic, trebuie facuta licitatie. Eventual de la ele pana la podul peste Bega.

horatiu.cosma

Exista si ecoducte care se fac, pe toate cele 3 loturi, inafara de tunelele care sunt in aer. Era un articol pe hot news cu ele, dar nu il gasesc acum.


horatiu.cosma

Era unul in care zicea pe fiecare lot in parte de pe Lugoj-Deva ce ecoducte se fac. Nu cred ca e asta.

horatiu.cosma


Quest

^
Ionut, nu e facut nimic la ecoducte, AdrianB1 de altfel si spune intr-un post anterior ca dupa Cosevita si pina la Nemesesti e padure neatacata. Asa e, am vazut si eu in filmare. De asta nici n-am facut capturi pe sectorul Cosevita - Margina. Important e daca Salini reuseste sau nu pina in iarna sa dea in trafic Dumbrava-Margina.

Horatiu, asta e cadrul cel mai bun in care vezi si stadiul pasajului peste DN68A. In plan indepartat e pasajul peste CF.
Common sense will get you far !