Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 33 Guests are viewing this topic.

rocklee

sa mai punem cate ceva ... :)
la podetul de la bejan tirnavita se apropir de adevar au inaintat destul de mult    :)



rocklee

trasament intre podetul bejan si podetul de la halta de steril...



rocklee


rocklee

aceasta imagine vra sa ne spuna ca sus pe deal se lucra bine la rambleul viaductului de la branisca



sau apucat serios si de terasamentul...[portiunea din spatele satului branisca ]... dintre drumul comunal ce duce la BOZ...si pescarie via cimitirul fantoma ...viaductul branisca ...pe aceasta portiune in ultimul timp nu au prea facut nimic ....plus imagini de la trecera  d com 147...peste autostrada











se lucra si la terasamente ....spre ilia


rocklee

vedere cu autostrada facuta de pe dealul cu ecoductul ...vedere spre deva  :o
aici nu am putut sta prea mult   era un caine care statea cu ochi pe mine ca pe butelie ...asa ca
ca amplecat pe partea cealalta a dealului ...nu inainte de a mai face citeva poze din masina ... :D








rocklee

aici era un adevarat furnicar de utilaje galbene ...din dealul cu vitorul ecoduct se extrage materialul pentru terasament ...imaginile vorbesc... :)



cum extrag il teraseaza sil si pun un strat de pamint sil ecologizeaza



rocklee

intre delulcu ecoductul si dealul cu cariera de piatra ...sau mai turnat in doua locuri asfalt ...in res nimic nou pe acest sector







dan_c

Quote from: alecu26 on August 24, 2015, 09:48:14 PM
Cum se mai prezintă arad - tm?   A fost recepția finala? Mi se pare absolut aiurea ca un tronson asfaltat aproape non stop în cei doi ani de garanție. ....sa nu poți obține o prelungire a ei.....ceva. La aceasta recepție finala

..Dacă a fost....sa mai cerut câte ceva de executat?
.                                                                                                                                                      Încă nu a avut loc Recepția finala , mai sunt ceva lucrări / verificări la CIC, iar de la 1 Septembrie va începe o campanie de execuție lucrări de reparații la stratul de uzura, refacere taluzuri, lucrări la poduri , overpass-URI( sferturi de con, reparații borduri, ravenari.....).  In trecere am văzut ceva marcaje pe partea carosabila in zona Reparațiile vechi si a zonelor cu fagase, gropi, ..........

horatiu.cosma

Multumim mult @rocklee, nu stiu ce ne-am face fara tine si fara furia visinie  :lol:. La cat mai multe astfel de reportaje. Se misca bine pe ambele loturi. Vad ca s-au relocat si stalpi, deci chiar se vrea si de la CNADNR o asemenea evolutie pozitiva. Inca nicio miscare pe dealul cu probleme, unde s-au inclinat stalpii forati. Am putea afla oare ceva informatii din interior, cu ce decizie s-a luat/se va lua acolo, si cand vor reintra in teren?

rocklee

ultimile imagini din zona dealului creirei de la  bretia mutesana ...la zidul ce saa surpat nu sa mai facut nimic dar vad ca  au dat de izvoare de apa ..... :o
in rest nici o miscare ....













atata pentru acum ...bucurativa de imagini si fiti alaturi de cei ce va aduc noutati de pe santierele patriei...o zi buna va doresc ..ROCKLEE..

rocklee

HORIA ...am stat  cu cineva  de vorba ...dar a fost destul de retinut in informati si il inteleg ...nu stiu nimic ...am sa incerc sa aflu ceva pe alte cai ...si am sa va spun ... :)

horatiu.cosma


stangabriel

Multumim de poze. Exact ce ne doream sa vedem.