Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 44 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Si la masini mici nu era nimeni. Personal cred ca era suficient, dar s-au gandit sa se odihneasca si sa se "sacrifice" cu schimbul la singura poarta deschisa pentru camioane.

rocklee

#23371
 :) o sa ies un pic azi pe lotul umb ...sa ma relaxez  putin ... :D

stangabriel

Multumim anticipat. Spor si memorie de stocare cat mai mare.

horatiu.cosma

Sa te grabesti ca vine furtuna :).

rocklee

#23374
acuma am venit de pe santier ....am o veste buna si una mai putin buna [prosta ]....am si ceva imagini ...ma silesc sa le pun in seara acesta ..daca pot daca nu poimine seara .... :-[

https://www.facebook.com/rufiusdieter.stefani/media_set?set=a.725474290915365.1073741890.100003584026406&type=3&uploaded=153

horatiu.cosma

Macar vestile, ca imaginile le vedem cumva :).

rocklee

SA INCEPEM CU PRIMA SURPRIZA ... :o :o :o
au inceput demolarea caselor de pe traseul autostrazi ..iar jos in vale sau apucat de forat la viitori piloni de la viaductul care va urca pe dealul cu lilieci   :D :D
prima data casele  :(



rocklee

iar acum imaginile cu inceputul forarilor la viitorul viaduct ... :)





pe aici va urca viaductul

structurile de fier beton






rocklee

am stat de vorba cu unul din oameni care vor fi demolati ...si mia spus ca azi a avut mai multe vizite ...a fost presa ...prefctul cu un reprezentant al umbeului ...omul zicea ca era copilul lui umbrarescu ...primarul a trecut pe a colo ...dar si exzecutorul judecatoresc ... :(

rocklee

citeva imagini de la viaductul din nodul soiimus ...nimic nou sub soare ... :(






rocklee

imagini de la sub tranversarea ...bejan...



rocklee

sa trecem la ale noastre ...inceput de trasament intre tranversarea bejan si barajul mintia ...inca o noutate ;)




rocklee

se lucra intens la vitori piloni [capat spre deva] ai viaductului ce va tranversa dneul in zona barajului mintia de langa halta de steril.... :o






rocklee

imagini cu zidul de sprijin de linga barajul mintia ...si cu terasamentul spre branisca ...