Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 13 Guests are viewing this topic.

rocklee

mai am niste imagini facute in ziua de luni 29 6.2015 ...pe loturile 3.si 4 ....

imagine facuta de pe baraj  :D



aici e o groapa facuta linga dn76 ca sondare pentru un viitor pilon de la viaductul de peste dnsi baraj...linga steril ...

rocklee

#22381
in acest loc sunt niste piloti forati facuti si astupati





rocklee

imagine de pe dealul cu vitorul ecoduct ....







rocklee

acum ne suim pe dealul de la cariera bretea muresana ...
aici o sa vedem consolidarea dealului ..imaginile nu sunt prea reusite ...


rocklee

o foreza pe pozitie ...



vedere panoramica cu terasamentul autostrazi spre ilia



rocklee

#22387
am testat un pic asfaltul si am mers pina la capatul lotului spre ilia



citeva imagini cu locul vitorului spatiude servici ...



AUT_XY

I have interesting new Informations concerning the Opening of the Hungarian part of the Highway from "Mako"  to Nadlac (Border)
and concerning the opening on the Romanian side.

The German Car Membership company "ADAC" listed until yesterday the opening on the Romanian and Hungarian side of the Highway for "July 2015".

Now they have official actullated the date on to the 11.July.2015. M43 Highway in Hungary.
See here (but it is in German language):
https://www.adac.de/reise_freizeit/verkehr/autobahneroeffnungen/suchergebnis.aspx?search=rOHQ8oXm2lAg4UumvtTZv7AH2QIWvnXmFnqeFOko8O1Q8nynET__


The same actualisation is for the Romanian side for the Highway from Pecica - Arad (11.July.2015)
https://www.adac.de/reise_freizeit/verkehr/autobahneroeffnungen/suchergebnis.aspx?search=rOHQ8oXm2lAg4UumvtTZv7AH2QIWvnXmFnqeFOko8O1Q8nynET__


I think its now fixed and official the the Highway from (Hungary) Mako - Border H/RO - Arad will be complet opend next week on Saturday, on the 11.July.2015.

rocklee

de aici am fost pe lotul 3 ...citeva imagini dintre ...capat lotul 4 si nodul dn7...




un podet metalic  :)


TibiV

Sunt destul de sus cu terasamentul....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

un altfel de pod ..metalic  :o..

imagine cu terasamentul dintre podul metalic dublu si nodul cu dn7



TibiV

Podul/ podeţul/pasajul dublu arată belea ! Nu am mai văzut nicăieri modelul ăsta...
Chiar aş vrea să îl văd "la gata"...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

utilaje in stand bay ....era dupa ora 19,30 ....in acea zi lotul umb nu a lucrat era sf petru si pavel




rocklee

ne mutam vrio 3 km in ....aval.. :-[  la gurasada pe lotul 3

incepem cu piloni unei pasarele peste autostrada si calea ferata deva- arad