News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 36 Guests are viewing this topic.

Ionut

Postarile offtopic se sterg. Inclusiv cele care fac referinta la lucruri generice despre autostrazi pentru ca exista topic pentru fiecare subiect. Aici discutam strict de A1 si nimic in plus.

anacronox

Am inteles de la cineva care a trecut pe baraj pe la Mintia in seara asta ca au aparut doi piloni pentru o supratraversare. Oare colegii din Deva/ Simeria pot sa dea mai multe detalii?

AlexIP

#21872
^
Ieri pe după-amiază nu i-am remarcat, erau în schimb 2-3 mașini pe teren în dreptul termocentralei. Am avut drum în zonă și am căutat faimoșii castori să-i pozez, nu suficient însă, că nu i-am găsit în amonte de traseul A1. :(

rocklee

#21873
in zona barajului pot sati spun ca nu  sa inceput nimic ...doar niste mici decopertari ....piloni nu stiu unde sa fi aparut ...doar aici era o masina de forat cind am fost ultima data la trecera unui drum de sat ....

https://www.google.ro/maps/@45.926132,22.83681,3a,75y,354.04h,62.64t/data=!3m4!1e1!3m2!1sBDoUSBqSMLWbXUxj81oHqA!2e0?hl=ro

https://www.google.ro/maps/@45.9269296,22.836751,145m/data=!3m1!1e3?hl=ro


TibiV

In seara asta un traznet a lovit si a ucis un muncitor de pe santierul Lugoj-Deva Lot 4.
Omul era UMB-ist si era din Moldova. Cica nu incepuse furtuna cu adevarat, asa ca nu s-au adapostit....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

 :(, ce urat, Dumnezeu sa il odihneasca.

Zimox

Quote from: TibiV on June 04, 2015, 10:09:41 PM
In seara asta un traznet a lovit si a ucis un muncitor de pe santierul Lugoj-Deva Lot 4.
Omul era UMB-ist si era din Moldova. Cica nu incepuse furtuna cu adevarat, asa ca nu s-au adapostit....

Aici stirea

http://www.mesagerulhunedorean.ro/muncitor-de-la-autostrada-omorat-de-trasnet/
!

sebba

lucrarile la nodul A1/A11, azi, filmare cam tremurata, din goana masinii
parerea mea e ca mai au nevoie cam de o luna sau ca fac in asa fel incat sa le mai trebuiasca o luna... ca sa se sincronizeze cu PTF-ul

http://www.youtube.com/v/tcZt3TERor8


Sailing away! S/Y Haimana

JohannDB

QuoteIn seara asta un traznet a lovit si a ucis un muncitor de pe santierul Lugoj-Deva Lot 4.

:offtopic:.....poate părea puţin "off topic", dar ar fi nevoie de un mic sfat pentru o astfel de situaţie.......
       Mulţi dintre voi, sunteţi pe coclauri, când vremea chiar nu-i ideală..... Norii încep să se adune, plafonul lor să coboare.... Voi sunteţi în teren deschis sau cu copaci sau diferite structuri (în cazul autostrăzii) ce au mai mult au mai puţin metal în ele. Chiar dacă "furtuna" încă n-a început, câmpul electric din jurul vostru poate fi puternic polarizat, iar înălţimea propriei persoane, aflată şi-n mişcare, devine un excelent paratrăznet...împreună cu structurile de lângă voi....  Nu uitaţi că radiaţia telefonului mobil devine şi ea un culoar de dirijare a eletricităţii atmosferice (la fel ca o emisie a unei staţii radio....am avut maşină trăznită prin unda radio...şi n-a fost deloc plăcut).....
  Şi să te adăpsteşti sub sau lângă ceva este la fel de periculos, fiindcă poţi fi electrocutat şi la o distanţă destul de mare de acel adăpst, sau rănit de eventualele schije.
   Discuţia în sine este mult mai laborioasă, dar nu este locul aici, poluăm destul de mult. Am dorit să fie un avertisment pentru toţi cei care caută imagini. Cu respect şi sănătate !!!

Ionut

Este un subiect util, doar va rog sa discutati asta in Parcare.

SB76UFO

Mi-ar placea o filmare cu o drona in zona PTF , chiar si poze (ceva poze de sus sa ne dam seama mai bine cat de mare este parcarea si PTF)
"Prostia este eternă și invincibilă"

Anonymous Rider

^ Prea puțin probabil să poți ridica o dronă în zona graniței.


bogdymol

La aceasta ora se lucreaza intens pe A1 Arad - Pecica. Poze mai tarziu.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele