News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 29 Guests are viewing this topic.

silviu321

Si sa nu uitam si ca atat pe Gilau-Nadaselu cat si pe Lugoj-Deva lot 4 UMB-ul nu a incasat decat avansul (conf sinteza plati  tinuta de NCG20), in vreme ce avansul lucrarilor e semnificati, inclusiv proiectarea.

horatiu.cosma

De acord, dar asta nu e o scuza sa incetineasca chiar asa de mult lucrarile, sa ceara bani de la CNADNR conform avansului din teren.Pe gilau-nadasel au primit doar avansul ca si aici, da acolo se lucreaza foarte bine.

danutzu_1069

Da, dar pentru A3 pot sa ceara suplimentari... mai mari.

verdiuc

Eu in locul vostru nici macar nu as vorbi, as emite doar ipoteza ca UMB sa dea faliment..
Ar fi prea mare catastrofa ..
Ca sa nu mai spun ca de multe ori i s-a cantat prohodul, inclusiv inaintea lucrarilor la Gilau-Nadaselu, inclusiv inaintea acestor lucrari care se misca mai lent ..
Parerea mea e ca inclusiv din modul atent in care isi realizeaza lucrarile putem vedea ca totul are o logica la ei, si nu e cazul sa le tinem lor socoteala financiara. Fie si numai din a nu se adeveri ceea ce tot scrieti voi aici, ca si "jinx" ...

Ionut

Aveti topic pentru discutii legate de constructori, folositi-l. Alte discutii despre UMB sau alti constructori vor fi sterse.

stent76

Salut tuturor! Va urmaresc tot timpul, dar postez rar. Felicitari pentru pozele si filmele publicate!
Traiesc in strainezia, dar am auzit (voce din Ro-Ar) ca ungurii cica ar inaugura Mako Nagylak pe 20 Iunie. Am cautat pe net si nu am gasit nici o informatie de genul asta. Aradenii ar putea confirma/infirma? Eu stiam doar de "undeva prin iulie". Va multumesc.

horatiu.cosma

Salut, bine ai venit. A avut loc o intalnire intre autoritatile romane si maghiare, si s-a stabilit ca deschiderea comuna va avea loc in iulie.

stent76

Multumesc Horatiu. Stiam de intalnirea bilaterala din prefectura AR, dar credeam (speram) ca partii ungare sa-i fi "scapat" ulterior  niste informatii mai detaliate.

rocklee

stent76...doresti sa vi acasa pe autostrada ... si nu sti cind sa vii  :p:D....

stent76


horatiu.cosma

Si noi suntem ochi si urechi la orice update din aceasta directie. De pe teren, treaba merge foarte bine, in ritmul acesta, peste o luna ar trebui sa fie gata pe partea romaneasca. Cand o sa aflam ceva nou, o sa anuntam aici  ;).

ddfab

in nodul Marginea, pe lotul 2...





mishu77

#21672
^^

Nodul Margina nu Marginea. In rest mersi de poze.

TibiV

ddfab, m-ai naucit cu cate poze ai pus !...
Ce drum ai facut de ai fotografiat atatea proiecte ? Ca parca ai plecat de pe DNCB ... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ddfab

tibiV.
da am mers ceva. in 3 zile a fost alba-bucuresti, retur si apoi alba timisoara si retur. mai aveam ceva si de pe A6 cu alunecarile dar nu le-am mai postat fiindca au pus ceva colegii mai repede si se repetau. in rest multumirile mele celorlalti colegi implicati si  :cheers: fara alcool... :D