Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 30 Guests are viewing this topic.

AndyM09

Pai vroiai sa-i ia pe toti si sa faca poza de grup?  :lol:
De obicei in reportaje, pozele de reper sunt din arhive, nu neaparat poze de actualitate.

istvan78

 :lol:

Pai raporteaza si tu la lungimea de drum ce apare in poze, si fa regula de 3 simpla pentru toata lungimea lotului. Probabil va da o adevarata armata!  :p

Acum serios, evident poza nu e de pe Lotul 2, nici vorba de asfalt undeva pe acest lot...

Ionut

Fie vorba intre noi, 350 mie mi se par putini pentru lotul asta. Dar na. Cat despre poza... hai sa fim seriosi. :)

horatiu.cosma

In octombrie, lucrau pe Gilau-Nadaselu in jur de 600, pe un lot de 3 ori mai scurt decat aici.

NGC

Aici gasiti noi detalii privind fazarea proiectelor, inclusiv posibilitatea prelungirii pana in 30 Iunie 2016.

NGC

#21305
SEARCH CORPORATION va realiza SF-ul pentru "Drum de legatura Autostrada A1 Arad – Timisoara – DN 69" in urma semnarii contractului cu CNADNR in 24.04.2015.

Quest

Quote from: NGC20 on April 29, 2015, 07:05:45 PM
SEARCH CORPORATION va realiza SF-ul pentru "Drum de legatura Autostrada A1 Arad – Timisoara – DN 69".

^ NGC20 ai ceva documentatie ce li s-a cerut in clar celor de la Search ? Eu un DX sau A de ~9 km ?
Common sense will get you far !

MNU

Bun... deci acum s-ar intra in perioada de contestatii pentru SF. Cam in cati zeci de ani credeti ca s-ar trece la executia propriu-zisa. Centura de sud a Timisoarei are si SF si PT si stagneaza la faza "in pregatire" de cca 5-6 ani.

Deja ma umfla rasul cand vad astfel de comunicate de presa. Deja de mult nu mai astept ceva de la Bucuresti.

NGC

#21308
^^^ Contestatii la SF? La care SF te referi? Daca la cel pentru "Drum de legatura Autostrada A1 Arad – Timisoara – DN 69", nu trebuie sa iti faci griji pentru ca au semnat deja contractul.
Informatia nu este din nici un comunicat de presa, ci direct din SEAP.

nenea_hartia

Quote from: MNU on April 29, 2015, 09:23:59 PM
Deja de mult nu mai astept ceva de la Bucuresti.
Cred că nici bucureștenii... :)

NGC

#21310
Quote from: Quest on April 29, 2015, 09:02:41 PM
Quote from: NGC20 on April 29, 2015, 07:05:45 PM
SEARCH CORPORATION va realiza SF-ul pentru "Drum de legatura Autostrada A1 Arad – Timisoara – DN 69".

^ NGC20 ai ceva documentatie ce li s-a cerut in clar celor de la Search ? Eu un DX sau A de ~9 km ?

Vezi aici, sau in caietul de sarcini.

Quest

#21311
^^

Mersi NGC20, e clar. Totusi caietul de sarcini 6,6 MB nu se deschide.
Se stie traseul drumului ? Eu stiu doar ca pleaca din DN69 de la bifurcatia catre Sanandrei (DJ692). Sper ca nu vor sa treaca cu el pe la Sud de Covaci si Cerneteaz, ptr c-ar fi absurd. Ar insemna ca vor sa se intepe cu el la A1 Nod Giarmata, adica venind dinspre AR mergi pe A1 mult catre est dupa care mergi inapoi pe drumul de legatura mult catre vest ca sa te inscrii in DN69 in zona sa de 4 benzi. Asta ca sa nu spun ca pe acolo ar fi necesar si un pasaj peste CF. Mie mi s-ar parea potrivit ca punctul de racord la A1 sa fie la jumatatea distantei dintre paraurile Magherus si Bega Veche, traseul drumului trecind pe la Nord de satele amintite.
Common sense will get you far !

Anonymous Rider

#21312
Quote from: Quest on April 30, 2015, 12:40:40 AM
^^

Mersi NGC20, e clar. Totusi caietul de sarcini 6,6 MB nu se deschide.

Am pus PDF-ul pe WeTransfer, poate il muta careva intr-un loc mai bun: http://we.tl/IE3jrRCE0g

Nu am gasit nimic referitor la traseu.

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Anonymous Rider