Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 15 Guests are viewing this topic.

adiarc

Am spus-o de nenumărate ori , pe parcursul celor aproape 4 ani de construcție.....acolo sunt probleme grave....sa ne aducem aminte ca terasamentul celor 2 podețe din zona a fost refăcut de 3 ori...nu are rost sa reluam discuția , ca sa nu ne urecheze Ionuț....
Așadar nu mai merge altfel decât cu o expertiza serioasă....in urma căreia sa știm clar , daca situația e gri deschis , gri închis sau neagră de-a dreptul.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

mariansb

de pe lotul UMB, din 3 aprilie, ora 17.30

[/URL]







[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

tot de vineri, de la nodul Ilia

[/URL]







[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

horatiu.cosma

Multumim de poze, sa o tina UMB-ul tot asa, si la fel si tu :).

alecu26

#21019
hoppppaaa...la Nodul Ilia se vede pe masina ca e Aldesa-Comsa. Oare ce betoneaza? Nu a zis nimeni pana acum sa fi vazut vreo masina de forat acolo. Pompa cu numar de Spania? asta chiar nu am mai vazut. Oare e posibil? legal? pe drum de santier as zice ca da....dar nu-mi vine sa cred ca nu iese deloc pe drumuri publice.

PS: acolo unde se vede masina de forat la UMB, la baza carierei de piatra s-a cerut schimb dublu ca sa accelereze lucrarile.

Referitor la Imbecilo....scos tot afara pana in ax. Nu cred ca va avea cineva curaj sa recomande altceva in expertiza. Sau poate ca CNADNR va zice ca e treaba lor...si iar Imbecilo se va zgarci si va incerca sa o scoata ieftin.

Oricum, eu daca as fi in locul lui Imbecilo as amana cat se poate totul, ca sa se consume toate tasarile si miscarile din zona. Daca e ceva ce se poate consuma.
Drumurile noastre POATE;

horatiu.cosma

Si-or fi luat cei de la UMB subcontractori, isi permit?

alecu26

nodul este a celor de la Comsa-Aldesa, inclusiv partea de la nord de DN, asa cum se vede in poza asta. Întrebarea e...s-a terminat acolo arheologia? Chiar sunt curios ce fac acolo...ca in filmarea de acu cateva zile nu e nici o miscare.
Drumurile noastre POATE;

Cozak

#21022
Multumim pentru poze.
Am dat o tura azi pe la Recas pe lotul 2 TM-Lugoj si am sa pun cateva poze de la traversarea DJ 609E si DJ75 catre Petrovaselo(din Recas).
Primul dinspre Recas catre Herneacova, se pregateste inaltarea terasamentului pentru traversare,





Se ridica zidul din fata stalpilor,


Vedere catre Timisoara

Si invers dinspre Herneacova catre Recas




Vedere catre Lugoj



Se lucra bine si se asfalta intre Recas si Izvin, aici Recas si Petrovaselo era asfaltat proaspat(stratul al doilea)

Cozak

Si acum pe DC75(nu DJ, scuzi) se vede bretaua de traversare a autostrazii aproape gata.
Catre Petrovaselo dispre Recas:



Aici zidul ridicat asteptau grinzile sa fie puse:



Asfalt proaspat pus, se taluzau marginile cu pamant:
catre Timisoara


Ctre Lugoj


Si invers, dinspre Petrovaselo pe DC75:




Atat.Imi pare rau ca nu pot merge mai des.Succes celor care fac reportaje frumoase.

mariansb

la podul de la Soimus , azi ora 8.30
Am observat ca unii tiristi evita sa traverseze Deva, Simeria si prefera sa o ia pe DN76 si DJ706A, trecand Muresul pe la barajul de la Mintia

[/URL]









[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

TibiV

Foarte frumos, Cozak !...

@mariansb, a treia si a patra poza care se vad de pe lotul UMB sunt de aici ?
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

Archi

Intrebare intrebatoare: Cam cat se sta la coada pentru a trece podul? Vineri pe la ora 10-11 trec pe acolo si as vrea sa stiu daca e mai ok sa ocolesti pe la baraj.

Scuze de offtopic. Raspunsurile le puteti scrie pe topicul de DN.

mariansb

Archi, eu am trecut de 3 ori si nu am stat mai mult de 2-3 minute.
Vineri cand am mers la Arad am luat-o pe DN76 si apoi pe judetean. Drumul national e in lucru , iar cel judetean are ceva gropi, dar cu grija le poti evita .
Asa am prins coada azi

[/URL]

[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

#21029
Ce stiti, se vor mai demola casele acestea de la Soimus?

[/URL]

[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell