News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 46 Guests are viewing this topic.

TibiV

Era evident ca ala e lotul UMB-ului ...
Pentru ca abia de la 2.34 incepe sa se vada cu adevarat un santier de autostrada...
Pana acolo mai mult indicii decat imagini de santier, si in unele zone nici macar indicii.... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

penad2007

Da , stam cam nasol cu loturile 2 si 3, iar UMB nu prea se concentreaza pe lotul 4.

delacroix

Nu stiu de ce va agitati asa tare. Oricum nu se termina in 2015 nici un lot. Singura speranta e Dumbrava-Margina 16km

TibiV

Sa nu uităm de Lotul 2 Timisoa-Lugoj....
Că pe Dumbrava-Margina nu aş paria nici la o cotă 10:1
Nu ai văzut ca sunt zone unde nu e nici măcar începută decopertarea ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

delacroix

Da si decopertarea dureaza. De Izvin-Sanovita n-am pomenit ca oricum au lalait-o prea mult pe cel mai usor lot. Ar fi culmea (incompetentei?) sa nu-l termine anul asta.

Ionut

Anul asta termina si Pecica-Arad, nu uitati. Vom avea anul asta Nadlac-Arad-Timisoara-Topolovat-Lugoj/A6-Dumbrava. E de mare efect, zic eu. Tot e ceva.

PS: Izvin-Sanovita are termen in 2016, atentie! Speram cu totii sa fie gata in toamna-iarna.

brutalway

Sa nu uitam ca trebuie terminata si legatura cu Ungaria. De foarte mare efect.

bogdymol

Pe sectiunea maghiara a SSC s-a anuntat deschiderea autostrazii M43 Mako - Nagylak (granita cu Romania) pe 15 Iulie. Daca totul decurge bine (ma refer la constructia punctului de frontiera), din 15 Iulie vom putea circula doar pe autostrada spre Europa.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

TibiV

Doar voi, cei din TM si AR.
Noi ceilalți mai avem de aşteptat până ni se lungesc urechile... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cezar-mario2012

 Până la sfârșitul anului si cei din Lugoj vor avea acces direct la vest pe autostrada si poate pana la sfârșitul anului viitor chiar și Sibiul.

bogdymol

Quote from: TibiV on March 20, 2015, 02:34:44 PM
Doar voi, cei din TM si AR.
Noi ceilalți mai avem de aşteptat până ni se lungesc urechile... :(

Eu la Arad am treaba :troll:
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

istvan78

Quote from: bogdymol on March 20, 2015, 02:25:01 PM
Pe sectiunea maghiara a SSC s-a anuntat deschiderea autostrazii M43 Mako - Nagylak (granita cu Romania) pe 15 Iulie.
5 ore pana la Viena!!  :banana: :banana2:

Cand or fi 5 ore si pana la Bucuresti?...  :(

AlexIP

De mâine reîncepe distracția, tot traficul greu de pe A1 Deva - Simeria o să intre prin orașe până e gata super podul de la Șoimuș și mașinile mici rămân pe același drum dar cu sensuri alternative.

http://www.servuspress.ro/incep-lucrarile-de-reabilitare-pe-podul-de-la-soimus-trafic-restrictionat_108263.html

Ar trebui puse niște semne temporare de aglomerație, părerea mea, oricum se face coloană la ieșirea de pe autostradă când e aglomerat și acum, darămite când o să fie circulație alternativă.

cricric


marcelbanu

#20864
După o lungă absență pe forum, revin din zona termocentralei Mintia cu fotografii...
UMB s-a apucat de ante măsurători, așa m-a lămurit inginerul topograf...
,,N-a găsit altă rimă"... pentru lucrarea ce o desfășoară !

Vor fi trei viaducte din zona termocentralei spre Șoimuș...
Se pare că nu se va face nod spre Deva în zona Șoimuș, deocamdată...
Era vorba de un giratoriu suspendat...
Se va tăia din dealul acela cu grota cu lilieci și se va reloca DN 76 Deva - Oradea
care acum este în reabilitare de către Selina...

Ca idee pricipală, făcea măsurători pentru volumul de umplere...
Cel puțin așa am înțeles eu...





Privire spre Brănișca...





Punctul de reper față de care se execută măsurătorile...














Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !