Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 27 Guests are viewing this topic.


Atila60

Multumiri surseisecrete,binenteles si D lui ROCKLEE

alecu26

nu inteleg totusi de ce cara UMB atata zgura, si o pune in depozit, in loc sa o astearna imediat.

Cat despre Pecica-Arad...astia asa au vrut sa dea drumul la trafic? sau la ce s-a cerut receptia acu vreo 2-3 saptamani?
Drumurile noastre POATE;

dorum

#20613
dezinformare a presei...nu s-a cerut pe lotul asta ci pe cel gata Pecica-Nadlac

...si nu s-a facut nici acolo...

alecu26

pai pe pecica - nadlac nu s-a facut inca de anul trecut? au deschis la trafic fara receptie?
Drumurile noastre POATE;

stangabriel

Fara receptie, viteza maxima 100 km/h, regim de santier. Cred ca vor trage tare sa termine inainte de unguri, iar banii cu atribuire directa cred ca erau asteptati de mult, deoarece in filmarile de sus am observat decopertare masiva in zona granitei, parcarea imensa si zona de trecere.

Cozak

De ce credeti ca la Soimus nu fac deja umplutura pentru nodul ce se va face acolo avand in vedere ca e un nod mare acolo. Stiu ca urmeaza o grada de piloni facuti dar cine stie. Multumim pentru poze, la ce liniste a fost savurez fiecare instantaneu. Bravo baieti.

rocklee

Cozac...pe respectiva pozitie va fi un pod si mai multe bretele ....dar dupa cum il aseaza ...se vede ca e un depozit de zgura ....

Ionut

Doua de la colegul lautaxi de ieri dimineata de la 08:30.
Dupa acea curba mai erau camioane plus ca intre Deva si Hunedoara era portocaliu drumul.




GabiHd

In pozele de mai sus se vede in planul din spate Halda de zgura de la Hunedoara, si in planul apropiat drumul pe care se ajunge la halda. https://goo.gl/maps/4xLp5

fo-k

Quote from: rocklee on March 05, 2015, 11:45:20 PM
Cozac...pe respectiva pozitie va fi un pod si mai multe bretele ....dar dupa cum il aseaza ...se vede ca e un depozit de zgura ....

Eu zic ca este terasament nu depozit. Se vede un compactor.

Multumim pentru poze.  :)

horatiu.cosma

Da, si eu sunt de parere ca e terasament. Prea e la nivel totul, e si un compactor.

alecu26

poate, cel putin acest pod din nodul Soimus sa-l fi scurtat....si sa-l fi facut cat e strict necesar de lung, adica maxim o deschidere peste DN sau Bretea ce o fi acolo. De aceea poate acum apare asa mult terasament acolo, aproape ca un depozit.
Drumurile noastre POATE;

TibiV

Quote from: alecu26 on March 05, 2015, 08:19:37 PM
nu inteleg totusi de ce cara UMB atata zgura, si o pune in depozit, in loc sa o astearna imediat.

alecu26, tu vorbeai despre pozele de la Soimus sau despre ultima poza a lui rocklee, cea de la Branisca? Adica poza asta:


Care arata a depozit, si nu se vede acolo nici un compactor...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

delacroix

#20624
Nod Soimus



Toata portiunea pana la dealul cu lilieci e rambleu de 5-8 m.
#alecu26 are dreptate au scurtat viaductul peste DN76 cu cel putin 2 deschideri pe ambele parti.