Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 29 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Din păcate te amagesti. Urmează Brasov-Sibiu. Si Cluj-Oradea.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

M-Power


horatiu.cosma

Daca nu avem Bucuresti-Budapesta pe autostrada pana in 2020 complet, nu organizam CE de fotbal. Deci undeva trebuie sa se faca, si se pare ca UE nu accepta sa mute banii pe Brasov.

stangabriel

Politica in Parcare,va rog. Multumesc.

Daniel_I

Quote from: dr4qul4 on November 16, 2014, 04:33:06 PM
Prin deschiderea acestui lot se câștiga 30 Min intre Sebes si Sibiu.
Date de GPS. Plecare sens giratoriu Sibiu Vest - sosire sens giratoriu Sebes Nord, 56 Km in 29 minute, cu viteza medie de 116 Km/h
E un castig de timp imens fata de DN1. Mai ales daca faci aceasta distanta frecvent..
On The Road

Ionut

Poze de ieri, duminica, 16 noiembrie, A1 Izvin-Sanovita. Sunt poze din dreptul localitatii Izvin. Pozele au fost efectuate pe directia de mers Timisoara-Lugoj. Sunt facute de un user de pe forum.

Zona.


Fotografiile...





Ionut


Ionut

Ultimul set.





















Asta a fost tot, multumim colegului! :cheers:

Tavi


alexa_adrian2001

Quote from: dr4qul4 on November 17, 2014, 12:00:41 AM
Din păcate te amagesti. Urmează Brasov-Sibiu. Si Cluj-Oradea.

Serios???? Ah ce bine ar fi sa accelereze lucrurile odata pe Oradea - Cluj Napoca. Nu cred ca este un tronson mai asteptat decat asta.
Il astept din 2004!!!

vladb

^^^^^
Cred ca se referea la varianta de autostrada....Adica Cluj - Oradea (Bors) via Nadasel, Zalau, Suplacu de Barcau.
Si e logic sa fie asa deoarece:
   
   - tronsonul Gilau - Nadasel este in executie cu termen de finalizare in 2016 (optimist anul viitor pe vremea asta)
   - tronsonul Nadasel - Mihaiesti - Suplacu de Barcau este in pregatire cu tunelul pe sub Meses scos la licitatie (cu deschiderea plicurilor prin 12 dec. 2014, asta daca nu se mai amana). Totusi avand in vedere complexitatea si lungimea, acest tronson se va finaliza prin 2018 - 2019, poate chiar 2020.
   - tronsonul Suplacu de Barcau - Bors (lasat in stadiul de app. 50% de catre Bechtel) este (cred) in faza de atribuire/contestatii. Si asta ar putea fi terminat pana in 2016 - 2017.

   Scuze de off-topic. Daca trebuie, mut mesajul pe thread-ul corect.

NGC

Quote from: vladb on November 17, 2014, 10:45:10 AM
   - tronsonul Nadasel - Mihaiesti - Suplacu de Barcau este in pregatire cu tunelul pe sub Meses scos la licitatie (cu deschiderea plicurilor prin 12 dec. 2014, asta daca nu se mai amana)
Acea licitatie se refera doar la "Elaborare Studiu de Fezabilitate pentru TUNEL Meses".  ;)

Ionut

^ Avem topicuri separate pentru fiecare din aceste autostrazi. Keep it clean. :cheers:

Sunt super curios de vesti legate de Nadlac-Pecica. Stie cineva ceva?

alecu26

@alexa_adrian_2001:

cumva te inteleg...dar acum cand practic in 2 ani vei putea merge de la Cluj spre Budapesta cu un mic ocol prin Turda-Sebes...chiar nu inteleg de ce-l mai astepti atat. Din nou atitudinea...ma doare in paispe de tara...eu sa am autostrada de la mine din judet spre vest.
Drumurile noastre POATE;

alecu26

Nu cred ca mai este vreo sansa. S-a pierdut orice miza. Nu stiu Astaldi ce interes mai are...plus ca vremea se strica.

Era absolut perfect sa se faca pana la nodul de la Pecica. Se mai castigau cateva minute....dar nu cred. Cand este termen contractual pentru Astaldi pe tronsonul 1? (ex romstrade)
Drumurile noastre POATE;