Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 37 Guests are viewing this topic.

rudolf.s

#18930
Sibiu pitesti sunt 6 oferte si pana in 2018 e gata - zice prietenul. Ponta a verificat deja autostrada si ii place. :)
Sibiu Pitesti e autostrada fazata: faza intai deum expres, faza a doua autostrada.


Aici toata declaratia:

http://bambuser.com/v/5075459

Ionut

Sibiu-Pitesti gata in 2018?! Ahahahhaaaaaahahahaa. :lol: Bai gata cu campania!

Eurocopter

Poate se referea doar la studiul de fezabilitate.  :p

igorashu

SF-ul e gata în 2018.
PS: naiba mai lucrează ceva azi :( stau toată ziua pe forum  :D

indru


teocharis

s-a deschis totusi ciotul ptr marele public?!?

Ionut

Pentru noi Black Friday este azi. :troll:
Hai ma baieti cu pozele alea ca trebuie sa plec, mai are omul treaba. Sa fiti cuminti. :D

ciprebbe

Mi-au taiat 2 dorei curentul din gresala, e Black Friday la propriu pt mine, noroc cu tel
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

CataOT

Am doua nelamuriri despre declaratiile ministrului date in momentul cand se afla in debleul Aciliu.

1. Despre ce gabioane vorbeste domnul ministru si domnul care il insoteste , cand CNADNR ne-a amagit atatea luni ca se va construi un zid de sprijin , bine ancorat la adancime .

2. Despre ce zona, unde se vor face poze pe viaduct vorbeste domnul , daca se vor face opriri acolo va fi un mare pericol pentru siguranta circulatiei .

alecu26

nu am mai facut poze. Telefonul are camera zgariata rau. Nu am fost pregatit neaparat pentru vizita. Terminasem ce aveam de facut in Sebes in jurul orei 12.00 si atunci am realizat ca se aprorie ora.

Renuntasem la un moment dat sa astept....si mi-am dat seama ca la Cunta intrarea pe autostrada prin banda pe care de fapt se iese venid de la Sibiu  nu e blocata de politie. Cand am intrat pe acolo....mai mai sa blochez toata coloana. Am dat rapid vreo 200 metri cu marsarrier.

Mega debleul e plin de eroziuni. Nu par grave...dar e clar ca aoclo orice ploaie va spala. Oare un torcret...ceva....nu va rezolva situatia? ca de acoperit cu vegetal....in veci.
Drumurile noastre POATE;

Ionut

Quote from: alecu26 on November 14, 2014, 02:26:11 PM
mai mai sa blochez toata coloana

Te vedeam la TV. Forumist ratacit blocheaza autostrada. :lol:
Cat despre poze, nu te iertam. >:(

alecu26

Si inca ceva...Amnasul se vede absolut superb de pe autostrada, mergand spre Deva. Este ascuns intre dealuri, intre versanti bine conturati cu acea biserica mare....

Este o imagine demna de carti postale.

In rest...totusi felicitari Impregilo, lucrarile totusi sunt importante, si nu doar sapaturile ci si umpluturile. Inca mai exista vreo 3-4-5 masini de forat care fac un fel de minipiloti.
Drumurile noastre POATE;

milo1981

Alecu26, cum se simte asfaltul? Ceva denivelari?
autoMinder - aplicație de management a parcului auto

SB76UFO

Au dat sau nu au dat drumul circulatiei? Daca nu, pe la ce ora se preconizeaza deschiderea traficului?
Apropo, la Sibiu a inceput sa ploua de o jumatate de ora.
"Prostia este eternă și invincibilă"

nedcatalin

Presupun ca spala si ei asfaltul ala murdar...