Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 24 Guests are viewing this topic.

Cetatean

- sub nici o forma nu au cum sa termine in 15 nov...poate inainte de Craciun,cu o minune.
- interesant ce baltoace s-aa facut la iesirea din debleul de la Aciliu, sus pe taluz, dreapta !!! min 1:05
- la fel de interesant ca pe stanga se sapa...oare vor sa mai "indulceasca" panta la taluz?
- :)) si-au montat statia de stabilizat pe teren...2:13
- la cat mai au de lucru,depind mult de vreme....speranta moare ultima...
- nu cred ca o sa-si puna lucrarea asta la portofoliu,desi a fost una foarte frumoasa...

Quest

Quote from: dorum on October 23, 2014, 07:43:01 PM
nu-mi place ce vad la 1:42 si 1:48... :(
sanse aproape 0 de deschidere in 15 nov din punctul meu de vedere

Da urite alunecari la 1'48"-1'50". Macar la 1'42" e una singura de-a lungul autostrazii la 50 m de limita ei, pe cind aici sint multiple si longitudinale, si transversale. Urit de tot.

Multumim Eurocopter, imaginile astea intra in istoria vie a tronsonului, drept contraargumente ptr unii care cindva in viitor vor incerca sa minimalizeze anvergura problemelor care au existat.
Common sense will get you far !

horatiu.cosma

Si eu care credeam ca inaugurarea depinde de finalizarea celor 2 podete, dar poate e mai bine daca se grabesc sa inaugureze, trec vreo 100 de camioane pe langa crapaturile de la 1:50 si incepe sa se fisureze asfaltul, ca poate asa ne trezim mai mult de 50% la realitate...

teocharis

cine a lansat data de 15 Noiembrie ptr inaugurare?

Nelu63

Multumim Eurocopter!!!
pentru filmare , poate totusi termina odata si odata. Dar daca se poate sa fie cit mai apropiat acest odata !

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

teocharis


adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

gdaniel

Parca, Curtea de Arbitraj a stabilit 15 Noiembrie, altfel e pe banii lor (Impregillo)...

adiarc

nu...n-are legatura...ei au stabilit doar suma pe care o primeste S-Impregilo...nu si termenul de finalizare.Acesta este stabilit de CNADNR.....iar CNADNR in ultimele rapunsuri la sesizarile forumistilor spune 15 noiembrie....insa dupa cum spunea Alecu , probabil  nu vor face anul acesta receptia , pt a lasa cat mai multe vicii de executie sa iasa la suprafata
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

teocharis

de ce ar accepta Impregillo o inagurarea fara receptie?

garantia curge de la data receptiei formale.

alecu26

ca-i ia mama dracului daca nu fac asta. CNADNR are memorie de elefant si e si foarte razbunatoare in general.
Drumurile noastre POATE;

NGC

CNADNR a confirmat "termenul de inaugurare al lotului 3 Orastie - Sibiu stabilit pentru Noiembrie 2014" chiar foarte recent, in raspunsul din 08.10.2014 postat de disney.

Goldmund

Noroc cu entuziasmul vostru, cu filmarile si pozele voastre grozave pentru care eu va multumesc de fiecare data, chiar si cand nu sunt aici cu voi...
numai de bine la toti!  :cheers:

vchira

merci eurocopter pentru filmare! foarte faina! credeti ca se mai poate aranja o filmare si la Arad-Nadlac? sunt tare curios cum stau acolo si daca se deschide intradevar pana de craciu...ma duc la TM de craciun si tare miar place sa ma duc pe autostrada :)