News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 24 Guests are viewing this topic.

trifuhoria


Stefan Tudor

Stire trista ce priveste si A1! :(

http://www.zf.ro/banci-si-asigurari/guvernul-taie-4-mld-lei-alocate-proiectelor-cu-fonduri-ue-peste-un-miliard-de-lei-de-la-autostrazi-13353149

Fara a face politica: Nu era vorba ca rectificarea bugetara va fi POZITIVA? Sunt complet indignat si dezamagit! :(

teocharis

iti sugerez sa fi indignat in sectia de votare, indignarile de facebook sunt frectie la picior de lemn.

Aiud.dan

La rectificarea bugetara se taie din bani ministerelor care nu reusesc sa cheltuiasca banii alocati pina la sfirsitul anului si acesti bani se vor distribuii la alte ministere.cred ca nu trebuie sa ne pacicam prea tare,daca bine retin si anul trecut au fost taiate fonduri de le Ministerul Transporturilor.

ghrt

Uneori fondurile astea nu existau de la bun început.
Cont (aproape) inactiv.

Aiud.dan

#17780
Quote from: ghrt on September 28, 2014, 03:07:47 PM
Uneori fondurile astea nu existau de la bun început.

Sint numai pe hirtie,cuprinse in bugetul fiecarui minister si dupa cum se cheltuiesc asa primesc de la buget


smark_BV

Salutãri bãieți şi fete. Ieri, sâmbãtã, am strãbãtut țara de la Nãdlac la Braşov. Vestea bunã: se lucra la Nãdlac la drumul de legãturã cu DN7, Topolovãț pânã la Şanovița în forțã, de la Bãile Miercurea Sibiului pânã la Sãlişte. Vestea tristã: la Traian Vuia a rãmas la fel, nici un utilaj la lucru mi-au vãzut ochii pânã la Sãcãmaş. Poze mai târziu. Pe A1 AR->TM nu am observat asfalt nou pe o bandã, poate au refãcut amân douã. Pe sensul TM->AR se reasfalta prima bandã. Lungimea nu ştiu.

În giratoriul de întoarcere pe DN7 spre A1 la Deva sunt 2 sau 3 cratere în asfalt de a sãltat remorca unui TiR chiar ca lumea. Asfaltul pe podul peste Mureş -> A1 este în stare foarte gravã.

stangabriel

Multumim de vesti. Deci au inceput si la Aciliu lucru?

smark_BV

Quote from: stangabriel on September 28, 2014, 03:31:39 PM
Multumim de vesti. Deci au inceput si la Aciliu lucru?

Da, unii pe viaduct, pe partea spre Cunța un excavator lucra la terasament, şi în ritm de 10 în 10 minute trecea o basculantã tot spre Cunța. (3) Nu s-a lucrat la maxim, mãcar merge treaba mai departe. Pregãtesc pozele. Un pic rãbdare...

alecu26

Quote from: teocharis on September 28, 2014, 10:32:01 AM
iti sugerez sa fi indignat in sectia de votare, indignarile de facebook sunt frectie la picior de lemn.

scarbit unde pot fi?

pot doar sa sper ca aceste incercari disperate vor inceta imediat dupa alegeri si anul viitor din februarie-martie va fi o forfota pe santier si mai si de cant sa-u licitat cele 7 loturi din A1 in 2011.
Drumurile noastre POATE;

smark_BV

#17785
Incepem cu M43 la Mako. Se lucra.


Nadlac drum legatura DN7 cu A1



La nodul Pecica nu s-a miscat absolut nimic in acele 20 de minute cat am oprit acolo.



nici la CIC nu miscasera ceva, doar masina pazei oprita la marginea giratoriului

smark_BV

A1 Arad spre Timisoara


RAO Security mergea foarte incet pe banda de urgenta


Reasfaltare pe sensul TM - AR, banda 1







Lucrari de marcaje pe asfalt, se facuse o coada in jur de vreo 2 km


Mergem spre Sanovita, lucrari pe pod










smark_BV

Intre A6 si Traian Vuia au aparut telefoanele SOS, parca in iulie a.c. nu au fost. Pe A6 nu stiu ca am intrat la nodul Tipari





Mergem pe jos la plimbare








Sorry, nu stiu sa intorc pozele






Slaba miscare aici. Nici un utilaj in parcare.....



Primul (!!!!!!) vehicul (din cel putin 20) oprit si asigurat (neconform, nu ne certam de ce) pe tot traseul din Germania incoace


Au aparut intre Deva si Sibiu telefoanele de urgenta


Aici inca nu s-a inlocuit parapetul median


Security


Intre Sebes nord si est era cineva catzarat pe stalpul cu camera video


La parcarea inainte de Cuntya nu se lucra



[/img]https://imagizer.imageshack.us/v2/735x551q90/910/3zrenj.jpg[/img]



restul urmeaza maine..... Noapte buna tuturor

ionutz08


NGC

#17789
Autorizatia de construire eliberata pentru Impregilo pentru Orastie - Sibiu Lot 3, va expira saptamina viitoare si pana acum nu a fost eliberata o noua autorizatie, dar lucrarile sunt permise doar timp de 11 luni din momentul eliberarii.
08.10.2013: "Lucrări de drum între km 43+855 - km 57+040, km 57+500 - km 63+460, km 63+600 - km 65+965 şi Nodul Rutier - Apoldu de jos - km 56+755" din cadrul investiţiei "Autostrada Orăştie - Sibiu, Lot 3 - km 43+855 - km 65+965"
Durata de valabilitate a autorizatiei: 12 luni
Durata de executie autorizata: 11 luni