Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 14 Guests are viewing this topic.

Ionut

N-ai citit atent. :) Nu e vorba de nodul A1-Arad bypass, ci e vorba de acest nod, la Pecica (sageata galbena):



De aceea se inchide DN7, trebuie sa puna grinzile podului autostrazii peste DN7. Sau invers, DN7 peste autostrada, nu stiu cum se va executa. nenea_hartia sa ma corectezi daca aberez.

iuli

La nodul cu DN7 autostrada trece peste drumul national.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

ciprebbe

ok ionut  ms de lamurire, credeam ca e vorba de aceleasi grinzi  de pe centura...... acu m-am lamurit ms
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

MHN

@ nenea_hartia, cati metri din parapetele lateral lipsesc in dreptul unui terminal SOS?

Grivei

Draghia a plecat de la CNADNR pentru ca, cica, actualii vor sa schimbe traseul, sa duca autostrada pe Valea Prahovei. Credibil sau nu? http://economica.rtv.net/pe-unde-se-face-autostrada-care-trece-muntii-pe-valea-oltului-sau-pe-valea-prahovei_25204.html

tonică

eee, hai acum...si n-oi vrea sa comentam 8 pagini?
Ia citeste tu ce s-a scris pe aici si mai apoi da cu linkuri...

nenea_hartia


iuli

Ce impecabil au facut acel sant de colectare a apelor pluviale de la podul peste Mures  :o
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

@nenea_hartia: :cheers:

Dupa ce se deschide pe ambele sensuri o sa fac si eu o vizita pentru poze :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Sa faci si filmulet, e alta senzatie. :cheers:
nenea_hartia, te intrebam de Alpine pe Arad-Pecica, nu ne mai zici nimic de ei? Sunt curios daca lucreaza in continuare la acelasi ritm.

st3reo

Quote from: nenea_hartia on May 25, 2012, 11:43:10 PM
Bypass Arad:



Mi se pare mie sau indicatorul ala de SOS e montat cu capul in jos?  :lol:

Ionut

Film nou pe MT cu Deva-Orastie!!! Scrie din 26 aprilie... o fi mai vechi? Sau poate au gresit luna... vedeti voi eu nu pot acum.

tonică

nici, nici Ionut...E acolo de mult timp, doar ca au omis sa-i scoata bulina aia cu NOU...Era nou la sfarsitul lui aprilie.. :D

nenea_hartia

Quote from: Ionut on May 26, 2012, 10:39:10 AM
nenea_hartia, te intrebam de Alpine pe Arad-Pecica, nu ne mai zici nimic de ei? Sunt curios daca lucreaza in continuare la acelasi ritm.
Lucrează în continuare la fel. Câteva poze din zona nodului cu bypass-ul Arad:

- stabilizare cu dorosol:





- podul peste canalul Mureşul Mort:




nenea_hartia

- pasajul peste bypass:




- pasajul peste DN7:



- ceva poze de la Romstrade: