Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 30 Guests are viewing this topic.

rocklee

in departare se vede terasamentul ...foarte inalt....


iar aici vreau sa va arat un pod tubular metalic foarte inalt ...se lucra la el si un muncitor mia spus ca se va asfalta prin el si va inlocui podetele clasice de beton ....


rocklee

citeva imagini cu acest pod mettubular metalic ...linga el se monteaza unul mai mic ....

si cel ..MARE.... :)















rocklee

citeva imagini cu vivtoarele pasarele pentru drumurile judetene care de la bacea si sarbi...






cel de la bacea









rocklee

si ultimilie imagini cu terasamentul pregatit pentru asfaltul de proba



NGC

#17196
Informatiile despre plati au fost mutate in thread-ul de sinteza al platilor.

adiarc

multumim de poze
nu mai stie nimeni , nimic , de Nadlac-Arad , lotul 2 ?A trecut deja o sapt.de la acel termen 25,08... ti se face greata de la atata transparenta
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ion59

La un calcul sumar, vreo 200 milioane! Sa intelegem ca bani sunt?

alecu26

Quote from: laurashgeo on August 29, 2014, 03:59:39 PM
Multumesc de explicatii Vancuvero si Hades!
Recunosc ca inca ma frapeaza rezistenta acestor jonctiuni. In cazul de fata barele de fi32 trebuiau jontate 50d adica 1600mm.
Prin utilizarea acestor jonctiuni conform datelor de pe site-ul lor lungimea total a mansonui este 107mm in care fiecare bara sa infileteaza cate 46mm!!
Deci 46mm filet pot prelua aceeasi forta ca 1.6m de jonctiune. :shocking:

PS: Hades, te mai asteptam cu poze si informatii din interior ;)
In cazul conexiunii prin suprapunere transferul fortelor se face prin beton. Prin folosirea cuplelor se face prin metal. Si in toate testele cedarea se face oricum in barele inite nu in cupla. In privinta costirilor sunt de acord cu vancouver...am dubii ca e mai ieftin
Drumurile noastre POATE;

Anonymous Rider

http://www.tion.ro/bojin-va-discuta-la-bucuresti-despre-descarcarile-de-pe-autostrada-din-timis/1452834/

Să sperăm că se vor aproba toate cele 4 descărcări.

Bonus: "Se vor da în funcţiune până la sfârşitul lunii octombrie şi cei 17 kilometri, de la Balinţ până la Topolovăţ, mai rămâne Topolovăţ-Recaş." (cred că voia să zică Topolovăț-Izvin)

adiarc

as avea rugamintea sa nu mai postam asemenea articole
e doar gargara....campanie electorala ieftina
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Anonymous Rider

^@adiarc: am inteles! Imi cer scuze.  :-[

adirt69_70

revin cu poze de pe lot 3 impregilo




dorinparau

Astea sunt poze de sus, de pe imensul deal cu probleme, si cu debleu imens ? Deja pun baietii asfalt ?