News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 37 Guests are viewing this topic.

florin74

#16395
Contractul cu Aecom a fost semnat pe la sfarsitul lui aprilie sau inceputul lui mai.

mishu77

Quote from: drumbunoradea on July 02, 2014, 02:52:20 PM
TS sta foarte bine are podetele aproape gata si toate structurile in autostrada incepute si nu lucreaza doar la Sanovita.

Ceva poze nu ai? Din DN6 si eu am vazut ca se lucreaza cu multe utilaje intre Recas si Sustra.

schluppi

Confirm ce spune drumbunoradea. Am parcurs astazi cu bicicleta toata distanta de la Sanovita la Izvin. Toate podetele si podurile mai mari (si sunt destule) sunt cel putin incepute (in sensul ca s-a turnat deja ceva beton acolo). Multe podete (mai ales cele mai mici din semifabricate) sunt gata. La supratraversari s-a lucrat deja la terasamente (nu peste tot), care sunt destul de mult inaltate. Portiunea in constructie este prin dealuri joase, nu prin campie, dar nu sunt lucrari de arta spectaculoase (nimic comparabil cu podul peste Bega sau peste canalul Timis - Bega de pe lotul unde TS a lucrat inainte). Se lucreaza aproape peste tot, in ritm sustinut. Nu am poze (imi pare rau - acumulatori la aparat descarcati)

vchira

#16398
^

mersi de informatie. nu ai putea incarca acumulatori si sa mai dai o tura? cred ca suntem totii curiosi ce se intampla pe acolo. Miscarea face si bine pe deasupra! ;)

Tavi

Si in specual structurile de la Topolovat. Am impresia ca aolo vor fi lucrarile cele mai mari.  :D

dorum

Merg eu zilele astea...se rezolva :)

adiarc

HAI , HAI , HAI...nu ne mai fierbe la foc mic :D
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

schluppi

Daca mergi (sau merge cineva) pe drumul tehnologic cu masina, sa alegeti sensul spre Lugoj. Am vazut ca toate masinile mari merg in acest sens si uneori e destul de ingust locul. Cu bicicleta nu e problema, dar cu masina s-ar putea sa fie.

rocklee

#16403
am fost si eu azi pe lotul umb ....zona branisca mintia ....nimic spectaculos ....am crezut ca au ajuns deja la barajul peste mures...nimic spectaculos ...se lucra la podete si la terasamente ...au mai facut [inaintat]  ceva dar ...nu am vazut o inaintare ..woau!!!....nimic spectaculos ...poze am ceva pe telefon ...mai tirziu putin.... :)....

pozele facute azi sunt aici


https://www.facebook.com/rufiusdieter.stefani/media_set?set=a.519040978225365.1073741857.100003584026406&type=3&uploaded=42

rocklee

maine  trag o fuga pana la timisoata am sa incerc sa intru si eu  :D pina la sanovita sa vad cum au mai inaintat!!! pote pina la topolvat...sa vad cum am timp!! :)

Archi

#16405
Se inainteaza usor cu bicicleta? Eu am incercat acum vreo 2 luni jumate, si mi-a luat cam 20 de minute pana la dealul din pozele de pe pasaj. (cei drept cu cateva pauze de admirat)
Se infundau rotile bicicletei in drumul tehnologic de numa (parca nu ar fi fost deloc compactat), si ca sa fie ecuatia completa ma si insoteau cainii unui Cioban. M-am intors ca nu vroiam sa ma prinda noaptea in mijlocul campului.

alin_simeriaveche

Pun eu cateva poze de pe contul lui rooklee. Multumim :D












unde este asta mai exact?








rocklee

aline ....primele patru imagini sunt de la vitorul viaduct de la intrarea din branisca ....

https://www.google.ro/maps/@45.911773,22.787486,3a,75y,81.88h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1su_P8F45cfLMQS1i_x_z-NA!2e0?hl=ro
urmatoarele patru sunt ...de la vitoarea pasarela a drumului judetian

https://www.google.ro/maps/@45.928601,22.763996,3a,75y,10.72h,93.72t/data=!3m4!1e1!3m2!1s8-2sDu6lMJ6OyMnoM20OVw!2e0?hl=ro

iar urmatoarele sunt de la delul dintre braisca si bretea muresana ...

alin_simeriaveche

rooklee, cum se prezinta terasamentul acela intre deal si cariera de piatra? a ramas la fel? la Bacea cum mai sta treaba? mersi

rocklee

alin  :)  nu am ajuns pina acolo ....pentru ca a trebuit sa ma intorc acasa ...am fost doar pina la dealul dintre branisca si bretea muresana  unde am dat de mickey mouse :) ....si azi era tot acolo pindea din boscheti :o ...de aceia nu am putut sa fac prea multe poze ...eu lam vazut dar el nu ma opservatn  :p maine ma duc pina la timisoara ...poate vin cu noutati ....