Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 31 Guests are viewing this topic.

stangabriel

Mie imi pare ca deja sunt turnate rigole de beton pe marginile peretilor deasupra tunelului,tocmai sa preia apa de pe versant....deci probabil nu mai acopera deloc. Macar iarba si cativa copacei. La alunecarea de langa Apoldu,pare deja decopertata iarba si urmeaza sa fie sapat si acel deal....

Quest

#15511
Eurocopter, multumim, multumim ptr filmarea Tms - Lgj Lot 2 (Sanovita - Izvin). E brici.

Pe mine ma intereseaza in primul rind sa se inchida cit mai curind rusinea existentei celor 10 km de A1 terminati din oct. 2013 si care stau nefolositi (Sanovita - Balint), de aceea ma preocupa in primul rind terminarea cit mai curinda a tronsonului de 5-6 km Sanovita - Topolovat. In filmare la min 1'16" este viitoarea parcare de la km 76+500 ? Iar la min 2'13" este intersectia cu DJ572 ?
Common sense will get you far !

madsnowman


davyl

Magistral! Frumoase filmari! Multumim lui eurocopter pentru efort si tuturor acelora care au contribuit!

flanker1


AFC

Multumim eurocopter ! Puteti sa ma luati in calcul ca si cotizant la buget pentru filmarile viitoare. Apropo, cine/ce si cum se face ?
In alta ordine de idei, eu raman optimist si sper sa circul pe bucata asta anul asta.  :)
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

Ionut

^ Pentru contributii la filmari luati legatura direct cu Eurocopter pe privat. Va da el detaliile pentru transfer.

Eurocopter

#15517
http://www.youtube.com/v/Tm3outWF6k4

Poate imi explica si mie cineva daca am ratat ceva din lucrarile UMB. Se vorbea pe forum ca sunt aproximativ 10km in lucru, dar eu am prins la orizont doar vreo 3 plus cateva puncte de lucrari incipiente. Pe viitor ar fi mai bine ca inainte de filmari cineva sa pregateasca cineva o harta cu punctele in care se lucreaza pentru a merge la sigur.

AlexIP

Tu ai prins lotul 3 și 2 în asta. Filmarea pleacă de la Dobra, zona pe care am identificat-o ieri seară unde e ceva decopertat dar au problema relocării stâlpilor de electricitate înspre vest.

UMB lucrează pe partea cealaltă a Mureșului, de la Ilia înspre Deva.

Nu înțeleg, la 1:55-1:58 se vede de sus Ohaba, și în dreapta e o zonă ce pare decopertată. Din harta asta http://img33.imageshack.us/img33/3775/18zr.JPG pricep că ar veni în stânga satului, nu în dreapta.

Interesant că pe 2 s-au apăucat prima dată de spațiul de servicii din zona Făget, în rest tot lotul e la nivel de descărcări arheologice și panouri de lăudat pe DN68A.

Eurocopter

Am inteles, deci raman restant cu lot 4, imi cer scuze. Peste doua saptamani, la pachet cu Arad-Nadlac!

madsnowman

Lotul 2 pare atat de simplu.... ce mai asteapta?

Archi

#15521
Lotul 2 incepe in Traian Vuia si pana in Margina sunt 15 km intradevar simpli, dupa vin vreo 4-5 km ceva mai grei printro vale, loc unde daca nu ma insel ar trebui sa fie un pasaj pentru ursi, iar apoi inca vreo 4 km dificili unde vor fi deblee e pana la 30 de metri (parca), dar e zona impadurita deci teoretic nu ar trebui sa avem probleme cu alunecarile de teren.

Lotul 3 este exact invers, primii km cei mai grei dupa care vreo 4 km ceva mai usori, iar din zona Dobra lotul este accesibil (exceptand podul peste Mures care nici el nu ar trebui sa fe foarte complicat)

Deci eu cred ca Traian Vuia-Margina si Dobra-Ilia + lot UMB vor fi gata mai repede dacat partea muntoasa a autostrazii.

dorum

Multumim mult Eurocopter ...deci e clar ...s-a lucrat fix o p... pe loturile 2 si 3... :(
Archi are dreptate, ai filmat 3 si 2 incepand de dupa Dobra...
Nu cred ca e decopertare acolo la 1:55... dar cine stie?

Danny550394

#15523
Lotul 3 Orasitie Sibiu (Impregilo)








Lotul 2 Lugoj Deva (Impregilo) "Si-au marcat teritoriul" in rest liniste si pace. Daca nu termina la timp sa stim pe cine injuram. Sa nu fie confuzie.






In Faget


Colonia Mica




Lotul 3 Lugoj Deva (Comsa-Teloxim-Aldesa-Arcadis)
Langa organizarea de santier



Danny550394

Quote from: dorum on May 21, 2014, 04:06:14 PM
Nu cred ca e decopertare acolo la 1:55... dar cine stie?

Probabil si-a arat cineva terenul.